Автоимунен тиреоидит на Хашимото (3)

  • 75 695
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
И аз имам проблеми със сърцето/главно бодежи/.Пия по 50 мг  Еутирокс и Селен.На преглед съм чак след месец.Дали мога да си взема аспирин протект на своя глава.Помага ли за това или не?

# 16
  • Мнения: 365
Kylie, изпий си я по-късно, не се притеснявай:)

# 17
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Аз пропуснах днес от мързел. Не е фатално. За другите въпроси не знам, сори.

# 18
  • София
  • Мнения: 492
еййй, чакайте ме къде без мен... Mr. Green

И на мен ми се случи да пропусна един път хапчето, но не е болка за умиране(даже и да пропуснеш един цял прием за деня не е фатално - стига да не ти става навик).. Peace

# 19
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Хапчето може и по-късно да се изпие - стига да помниш, че наистина не си го взел  Joy Joy

# 20
  • Мнения: 9 052
За прионите както пише имат дълъг инкубационен период и няма начин да раzбереш дали вече го нямаш  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 513
Момичета връщам се от преглед и положението е много зле  Cry плодния сак не е мръднал. В края на 7 седмица съм а той е 7,2 мм  Cry  Cry Просто нямам сили  Cry

# 22
  • Мнения: X
Kylie  Hug миличка, аз не съм от много разбиращите, но предолагам има още надежда бебчето да започне да се развива, ако е така стискам ти много палци, не се предавай до последно  Hug Hug Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 513
Как да кажа на моя приятел който му говори всяка вечер, че беб не е добре и че може да не остане дълго там  Cry

# 24
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
Kylie , и аз като Фрезия не съм от разбиращите, но ще си позволя един съвет : обади се на твоя приятел, разкажи му всичко и според мен направи още един консулт! и най-важното точно в този момент е да се успокоиш!!!

# 25
  • Мнения: 9 052
Kylie според мен УЗ не са суперточни. чела съм, че не са.  Пък и има машини и машини. Отиди на добро оборудване и питай zа мнение. Настрой се поzитивно и докато сърчицето тупка не се плаши . Стискам палци всичко да е наред.

# 26
  • София
  • Мнения: 513
Благодаря ви момичета  Hug Следващият ми преглед е в петък от 6 при този който ми откри бременноста, но много ме е страх  Confused

# 27
  • Мнения: X
Kylie кажи на твоя приятел, че беб има нужда да му говори повече от всякога, не се отчайвай докато нещата не са 100% сигурни, така вредиш и на бебчо и на теб, че и на приятеля ти, с теб сме миличка, всичко ще е наред, в петък ще чуете сърчице, ще видиш  Hug

# 28
  • Мнения: 9 052
Не се откаzвай и отчайвай предварително в никакъв случай. Аz ходих в един кабинет и не бяха довидяли нещо. В клиниката веднага го видяха. Питах в кабинета как така и те ми каzаха, че ако те имат УЗ фиат онеzи имат порше ... Също в иzмерванията винаги пише раzмера плюс минус една доста солидна константа. Моето бебе го чакаха над 3,2 кг , а се роди 2,6 някъде . Вярвай на природата , на майчинския инстинкт и не се предавай  Hug

# 29
Здравейте,
Аз съм на 28 години и преди две седмици също чух това странно японско име от моя лекар ендокринолог. Към специалист се обърнах, защото месец по-рано сестра ми също чу тази диагноза. Това примесено с наследствена обремененост, стресът на работното място и необратимо наддадените 10 кг. за 1,5 години ме изпрати при лекаря.
От това посещение и изследванията, които направих в главата ми се породиха повече въпроси, отколкото отговори.
Например: струм на Хашимото - добре. Какво следва? Нивото на хормона е нормално, но едно от антителата ми е със завишена стойност. Лекарят не ми препоръча нищо за пиене, но с тревога ме попита поне три пъти дали съм семейна. Не съм и нямам дете. По реакциите му съдя, че очаква проблеми при евентуална бременност (или опит за забременяване), но не каза нищо конкретно.
След настояване от моя страна за някакви препоръки ми каза, че мога да пия селен. Още не съм купила такова нещо от аптеката, защото не знам какво значи "мога да пия". Препоръчително ли е да го правя или е за мое успокоение?
И има ли връзка между диагнозата и качените килограми?
Разбрах едно - трябва да изследвам нивото на хормона веднъж на 1-2 години и нивата на антителата на 6 месеца.
Но все още не знам дали тази диагноза трябва да ме тревожи Confused

Общи условия

Активация на акаунт