Автоимунен тиреоидит на Хашимото (3)

  • 75 631
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 433
pepegan,ако можеш прочети предишните теми,има линкове от където можеш да получиш нужната информация.Ако си следиш състоянието на 6 мес. няма да имаш проблем със забременяването.Намери си добър ендокринолог ,който ще те следи.Kylie при втората ми бременност (първа след като разбрах,че съм с Хашимото)и на мен при прегледа с УЗ ми казаха ,че не е сигурно дали има плод или е кухо.Тогава лекаря ми изписа някакви хапчета ,но не си спомням как се казваха.Пих ги почти 1-1.5 мес.Ако се подсетя ще пиша.

# 31
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Kylie, ами не крий от приятеля ти нищо.

Пожелавм ти успех и да ни зарадваш с хубави новини. Предполагам че са ти изписали и необходимите витамини и минерали които трябва да взимаш.

# 32
  • Мнения: 365
Kylie, кураж и дано всичко да е наред Hug Чакаме новини  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 509
Момичета много ви благодаря за подкрепата и че ви има   Hug  Hug
Надеждата ми е че най-вероятно съм забременяла по-късно, защито средата на 5 седмица беше на 17.07 според измерванята на ехографа. Значи + 2 седмици трябва да е средата на 7 което ще рече  newsm78 ... 01.08 Дано поне тогава се види нещо хубаво  Praynig  Praynig  Praynig
Аз предполагам, че заради това Хаимото предния месец беб неможа да се имплантира, защито ЧХГ беше положителен, но след седмица ми дойде  Sad
Моя приятел много ме подкрепя, но му спестих параноичното ми ходене при гинеколог вчера  Embarassed

# 34
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
Kylie , ти си знаеш, но аз не бих спестила нищо на моя приятел. в тази "борба" трябва да сте двамата заедно  Peace
стискам палци и дано всичко да е окей!!!

# 35
  • София
  • Мнения: 509
прасунчо аз всичко ми казвам, но той ме мисли за параноичка и че само се роря в разни проблеми  Confused
В петък съм с него на контролен преглед, дано тогава да имам добри новини.
Записах си час и при Тодорова за 07.08 от 5 да видим тя какво ще каже  Confused

# 36
  • София
  • Мнения: 1 220
Kylie, дано ви зарадват с добре новини.. и ти да ни зарадваш нас тук… Hug Praynig
Ще стискам палци нещата да се развиват положително  Hug Praynig

# 37
  • София
  • Мнения: 492
Олеее, милата...представям си какво ти е... Cry била съм в подобно положение(казаха ми в петия месец, че не ми растяла матката  Shocked).....но всичко беше наред  Peace...само дето щях да пометна от притеснение...  ooooh!
Стискам плаци в петък да те зарадват... Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 6 767
Kylie, аз бих те посъветвала да отидеш на друг УЗ. В края на 7ма седмица трябва да се види и чуе сърдечна дейност, на хубав ултразвук. Бих те посъветвала мед.център Фемина, имат най-добрите апарати, там всички са специалисти. Също така и д-р.марков, доколкото разбрах е направил самостоятелен кабинет. Също в центъра на д-р.Щерев. Аз на твое място не бих стояла и минутка, щях да обикола 5 ултразвука, докато разбера какво става. В крайна сметка трябва да си спокойна. Стискам палци всичко да е наред и апарата да не е бил добър.  Hug

# 39
  • Мнения: 2 282
Yammy, по въпроса за кърменето:
Откриха ми Хашимото, когато бебето ми беше около годинка. Обясниха ми, че трябва да пия страшно високи дози, несъвместими с кърменето, и това ме отказа напълно от идеята за хормонално лечение. Тъй като дъщеря ми не може да приема никакви млечни продукти освен кърма, предпочетох да не се лекувам по този начин. Според специалистите за 6 месеца нямаше да получа някакви увреждания, по принцип болестта се развивала доста бавно. И така си оставих 6 месеца за опити да се излекувам с алтернативна медицина (хомеопатия и йога). Останалото го знаят всички - година по-късно нямаше и следа от болестта (историята я има и в старата тема).

Струва ми се, че би могла да ограничиш приема на хормони до горната граница, приемлива за кърменето, и успоредно с това да се обърнеш към класически хомеопат (и/или йога, или знам ли, напоследък и други методи чувам, ТЕС и прочие) и да направиш всичко възможно, за да се станеш независима от тироксина. Аз лично изобщо не го започнах, но си имах и други причини. Това, което предложих по-горе, е един много умерен вариант, който също би могъл да донесе резултати.
А кърменето си заслужава, повярвай ми! И като контакт с детето, и като невероятно облекчение на ежедневието, и в здравословен аспект.

...той ме мисли за параноичка и че само се ровя в разни проблеми
Може и да е мъничко прав, това е обща психологическа характеристика на страдащите от Хашимото (виж пак миналата тема). Не се коркай, не се притеснявай за нищо, и нещата ще вървят добре! Hug

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 15:36 от Сребърен облак

# 40
  • София
  • Мнения: 509
Klemy в петък съм в Вита на преглед там също са добри. Последния ми преглед там беше на 17-ти и на бележката от УЗИто пишеше GS:00.66 което ще рече според мен средата на 5-та седмица. Предполагам, че края на 7-ма седмица е някъде между 1-4.08 Наистина много се моля и се надявам това което ми казаха в понделеник да е някаква грешка  Praynig

# 41
  • Мнения: 36
Здравейте, след като онзи ден се върнах от море ми трябваше доста време да наваксам пропуснатото.
Атланта, аз от 1 година си имам редовно световъртеж и главоболие, но забелязах че по време на почивката се чувствах много добре. Вчера след като бях на работа се прибрах с леко главоболие и замаяност.  Така, че предполагам че работата на компютъра ми се отразява. Преди си бях внушила, че от един парфюм ми става така, така че спрях да го ползвам. Успоредно с това започнах хомеопатичното лечение и йога. И като цяло не знам кое от всичките ми е помогнало или навредило.
А някой да има болки в краката, които ми приличат на невралгични (пробождащи, пулсиращи) и се местят. Един ден ме боли под коляното, след 10 дни над коляното.

# 42
  • Мнения: 13 682
Привет!

Услужливо препращам новички насам, а самата аз май не съм се записала Simple Smile

# 43
  • Мнения: 3 092
Записвам се и аз .
Откриха ми случайно Хашимото в края на август 2005 година , в началото на септември забременях .Бремеността ми беше планирана , лека и раждането нормално .Кърмих година и половина успоредно с приема на тироксина .
Хормоните FT3 и FT 4  ми ги   следяха всеки месец от бременността .
Започнах лечение с Л-тироксин  от 0.25микрограма и сега съм с 0.75Еутирокс .
Притеснява ме това че ендокриноложката ми нито веднъж след първоначалното  установяване на диагнозата не ми изследва антителата Тат и Мат а доколкото разбирам това никак не е правилно ( или греша - ако е така , поправете ме ) Peace
През пролетта  ме приеха  в болница (ВМА) след силен пристъп на главоболие , световъртеж и загуба на зрение - за секунди разбира се .Тогава  всъщност ми правиха доста изследвания , едно от който беше и хормоните на жлезата , както и ехография .
Хормоните  бяха в норма , а на ехографията не се установи какъвто и да е проблем на жлезата .
Притеснена и объркана реших сама да се поровя и да почета в Нет-а и така стигнах и до тези теми . Simple Smile
Сега си записах час при доктор Тодорова - Ананиева на 12.08. и ще вия какво ще каже тя .
Безпокоя се доста , но се надявам да съм попаднала при добър специалист най - после .
Планирам евентуална втора бременност , но не зная   ще успея ли да имам здраво бебе , дали ще забременея ....знам звуча параноично , но се притеснявам много.
Искам да попитам дали една евентуална такава бременност се води рискова .
Благодаря ви че ме изчетохте .
Аз се връщам да чета назад в другите теми.
Kylie едно сърдечно и силно гуш от мен  Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 492
Kylie, моля се заедно с теб да е грешка това, което са ти казали... Praynig  Hug

Момичета, виждам от няколко постове, че спрягате името на  д-р Тодорова... newsm78...бихте ли ми казали нещо повече за нея, координати, отзиви...
п.п. Рових се и в старите теми, но не можах да намеря нищо...

Общи условия

Активация на акаунт