Актуална световна класика за деца

  • 9 779
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 907
Аз се питам дали сегашните българчета четат това, което ние сме чели навремето.
Хари Потър и Дисни са точно толкова популярни и в България.

Вярно е, че тук малко хора са чели братя Грим, Андерсеновите приказки и Шарл Перо. Но е доста трудно да се заключи за цяла една нация. Срещала съм изключително ерудирани хора, както и такива, които никога не са чели нормални за нас неща.

Например във Франция се четат басните на Лафонтен, но не и Шарл Перо. Такава е програмата в училище.

# 16
  • Мнения: 3 491
Аз се питам дали сегашните българчета четат това, което ние сме чели навремето.
Хари Потър и Дисни са точно толкова популярни и в България.


За най-сегашните не знам, но от учителския  ми опит с българчета от техникум през 90-те се сещам, че Марк Твен нищо не им говореше.
По темата за Хари Потър - аз едва дочетох първата книга, но в никакъв случай не я отричам. Ако бях на подходящата възраст, сигурно щеше много да ми хареса. Не бих имала нищо против децата ми да го четат и харесват, даже съм опитвала да ги поощрявам, но те не искаха, страшно било. А и са малки все още, може би.

# 17
  • usa
  • Мнения: 2 113
не знам дали са класика или не, но през годините моите деца са чели и трайно харесвали dr seuss, jack prelutsky, shel silverstein, roald dahl, the series of unfortunate events, harry potter, харесват също книгите на louis sachar. това без да се замислям... марк твен за мое най-голямо съжаление не харесват, много се надявам това да се промени, защото на мен ми е един от най-любимите автори. в момента четат някакви еднодневки, които вземаме от библиотеката с килограми, но не ги коментирам, трая си, важното е, че за разлика от приятелките си четат.

в училище не ми харесва какво четат. албена миналата година трябваше да чете старогръцки класици, древноримски автори, агата кристи, древнокитайски мислители, за което според мен са още малки и сега като не ги разберат, може и никога да не се върнат към тях.

блажка, присмехулникът в много училища е забранен, расистки бил...

допълвам, че пропуснах да спомена, че харесват и carl hiaasen, имаме няколко негови книжки в библиотеката.

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 20:54 от миз

# 18
  • Мнения: 3 491

блажка, присмехулникът в много училища е забранен, расистки бил...

Миз, явно  зависи ... Ето го включен като лятно задание в един от дистриктите около нас:
http://www.ltps.org/files/21433/Eng%20IH%20-%202008.pdf

# 19
  • usa
  • Мнения: 2 113

блажка, присмехулникът в много училища е забранен, расистки бил...

Миз, явно  зависи ... Ето го включен като лятно задание в един от дистриктите около нас:
http://www.ltps.org/files/21433/Eng%20IH%20-%202008.pdf

аз не оспорвам твоето мнение, възмущавам се на някои тесногръди решения Simple Smile. иначе и в нашия скул дистрикт се чете.

# 20
  • Мнения: 3 491

блажка, присмехулникът в много училища е забранен, расистки бил...

Миз, явно  зависи ... Ето го включен като лятно задание в един от дистриктите около нас:
http://www.ltps.org/files/21433/Eng%20IH%20-%202008.pdf

аз не оспорвам твоето мнение, възмущавам се на някои тесногръди решения Simple Smile. иначе и в нашия скул дистрикт се чете.
А, мерси! Аз останах с впечатление, че при вас не го дават. Ето на - още един показател, по който да избираме училище за децата си.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 7 091
Записвам се и аз, че ми е много интересна темата, по-късно ще се включа, сега отивам да чета Simple Smile

# 22
  • Мнения: 871
Сетих се да ви питам  Crazy
Чели ли сте истинският вариант на приказките на Шарл Перо  Peace
Аз се запознах едва преди няколко месеца с тях, покрай покупка на
книжката на френски език за едното от децата ми. Доста различно
от обикновените интерпретации, които познаваме от детството си.
На места доста зловещи и реалистични  smile3555

# 23
  • usa
  • Мнения: 2 113
Сетих се да ви питам  Crazy
Челили сте истинският вариант на приказките на Шарл Перо  Peace
Аз се запознах едва преди няколко месеца с тях, покрай покупка на
книжката на френски език за едното от децата ми. Доста различно
от обикновените интерпретации, които познаваме от детството си.
На места доста зловещи и реалистични  smile3555

да, чела съм ги. но на децата си няма да ги прочета Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 491
Сетих се да ви питам  Crazy
Чели ли сте истинският вариант на приказките на Шарл Перо  Peace
Аз се запознах едва преди няколко месеца с тях, покрай покупка на
книжката на френски език за едното от децата ми. Доста различно
от обикновените интерпретации, които познаваме от детството си.
На места доста зловещи и реалистични  smile3555
Не съм. Но по описаното си представям нещо като един сборник с автентични, сурови приказки от времето на немския романтизъм, който трябваше чета за изпит. Още си спомням екзекуцията на една котка и котетата й - толкова натуралистично и емоционално подробно описани. И аз на децата си такова нещо не бих представила. Всъщност, ходът навремето е направил добра цензура.

# 25
  • usa
  • Мнения: 2 113
Не съм. Но по описаното си представям нещо като един сборник с автентични, сурови приказки от времето на немския романтизъм, който трябваше чета за изпит. Още си спомням екзекуцията на една котка и котетата й - толкова натуралистично и емоционално подробно описани. И аз на децата си такова нещо не бих представила. Всъщност, ходът навремето е направил добра цензура.

прочети поне спящата красавица, тя ми е любимата...

# 26
  • Мнения: 3 491
Не съм. Но по описаното си представям нещо като един сборник с автентични, сурови приказки от времето на немския романтизъм, който трябваше чета за изпит. Още си спомням екзекуцията на една котка и котетата й - толкова натуралистично и емоционално подробно описани. И аз на децата си такова нещо не бих представила. Всъщност, ходът навремето е направил добра цензура.

прочети поне спящата красавица, тя ми е любимата...
Това е за "дом и семейство", да осъзнаят до каква еволюция е стигнал моралният прогрес на свекървенството и да спрат да се оплакват (включително и аз).  Crazy

# 27
  • Мнения: 7 091
Блажка, направо се търкалям от смях в момента ей така Joy

# 28
  • Мнения: 35
Аз съм 72 набор и много харесвах като дете приказките на Беатрикс Потър-имаше една книжка,която още пазя.Илюстрациите,които писалтелката сама е рисувала са страхотни.Опитах се да намеря по-ново издание,защото моята вече е в окаян вид,но не можах за съжаление.Това ме натъжи,защото днешните деца се лишават от толкова хубави приказки...и така реших да ги кача в интернет-направих сайт и по-лека лека ги качвам-ето адреса за всички любители на Беатрикс Потър      http://beatrix-potter.hit.bg/index.html     

# 29
  • Мнения: 35
Ех,няма вече такива автори!Сами се убедете- http://beatrix-potter.hit.bg/

Общи условия

Активация на акаунт