Полезно ли е да се пие много мляко ?

  • 3 901
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 442
И аз не мислям,че има нещо притеснително в това.Все пак в млякото няма нищо вредно.

"Колкото повече,толкова повече.."-казваше едно жълто мече  Laughing

# 16
  • Мнения: 46 520
Много изчетох, защото имах същия "проблем" и накрая реших, че детето има достатъчно силни инстинкти и самО знае от какво има нужда  Peace
До 3г. изпиваше по литър на ден Нестле джуниър (пълноценно се води за деца от 1 до 3 г.), беше буквално пристрастена Rolling Eyes и веднага след това го отказа  Shocked още се шегувам, че е прочела на етикета, че е за деца до 3 г. Laughing след това мина на прясно, но вече по по-малко около 400-500 грама на ден.
След 3 г. децата отслабват и се издължават.
И София доста отслабна, но освен от млякото е и от това, че тръгна на градина, за там ядеше само обяда.
На 3г. беше 18.200 кг., сега на почти 4 г. е 17.500 кг. и с 10 см. по-висока Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 015
И моя е така.На 1г. и 10м., а през нощта гледам да ограничавам количествата.Първо му правех в голямо шише по 210мл., а после взех да намалям до 150-120мл.Ама пак ми изпива по 300-400мл. мляко през нощта.Исках да го отучвам, ама на третата или четвърта безсънна нощ се отказах.Пиеше много вода, все църкаше и аз ставах да го люлея, та сега пак си пием мляко.Ами като иска да си го пие ooooh!!

# 18
  • Мнения: 2 312
И моята много обича мляко- пие го на айрян.
Винаги сутрин,за следобедна закуска и преди вечерен сън изпива по една чаша,понякога иска още.
Прясно не пие,само със зърнени зкуски го яде!

Не видам нищо притеснително,че детето обича да си пийва повечко млекце!

# 19
  • Мнения: 2 807
И моите трички пият мноооого мляко, освен това, че си хапват добре и от всичко друго  Grinning

Млечни като сладолед, плодови напитки, шейкове, кашкавал, сирена  - допълнение към многото мляко  Wink

До три годинки -  само кърма, а после адаптирано.
След третата годинка: Дани иска само прясно - все още пие по около литър на ден.
Ивето - понякога иска млякото на бати (т.е.прясно), понякога "моето" - АМ - тя пие по около 600 мл.
Мони е все още на кърма (много кърма) + "пасно"-то, понякога и кисело (когато види Дани и Ива).

Никога не съм ограничавала приема на мляко, напротив - радвала съм се, че децата го харесват и пият по много.


п.п. А бихте ли споделили какво прясно/кисело мляко купувате?

# 20
  • Мнения: 1 674
Не виждам какво лошо има?Щом иска нека пие.

# 21
  • Мнения: 259
Щом му е сладко-да пие! И на мен ми се иска дъщеря ми да пие повече мляко, но уви. Гледам да давам повече млечни продукти-сирене, кашкавал, кисело и плодово мляко. Купувам Данонино, Данон-Баланс и Бор чвор, иначе сме на АМ-Нестле Джуниър 2+.

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Полезно е. Щом пие адаптирано - не бих се притеснявала. Виж, прясно мляко по литър на ден на малко дете не бих давала, но явно традициите в това отношение в различните държави са доста противоречиви.

# 23
  • Мнения: 46 520
... п.п. А бихте ли споделили какво прясно/кисело мляко купувате?

Прясно: Лактеа UHT (пълномаслено)
Кисело: Борчвор (пълномаслено)

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Кисело купувам предимно Бор чвор големия процент.
А прясно- Верея, Фибела, Маркели.

# 25
  • Мнения: 1 212
Благодаря ви момичета !  Peace
Потвърждавате собственото ми усещане за нещата ... реших все пак да сондирам и мнение.
Признавам, че съм  в сериозна чуденка, дали да не включа и малко прясно мляко в менюто / около 200-250 мл/ вече на този етап .... но за това еднозначна препоръка няма да намеря - знам !  Grinning

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Моята дъщеря е малко по голяма от вас.И понякога (не всяка вечер) се събужда през ноща
и си иска мляко.Аз и давам разбира се,мисля че е полезно децата да пият мляко,дори и в по големи
количества.Лошото при нас ,че тя не иска да пие прясното от магазина ,а иска АМ. newsm78

# 27
  • Мнения: 2 807
Никол , stebb , Тарталета , благодаря  Hug Hug Hug

Аз купувам прясно мляко Верея или Елена, (ако намеря), а кисело - Елена, Бор Чвор.
Лактеа-та не го харесват  Rolling Eyes


slanced, моите до малко над три години пиха адаптирано, прясно мляко аз не съм предлагала преди това.
Ива - 3г.5м. все още пие адаптирано, но и прясно.

Струва ми се, че АМ до 2.5 - 3 години е по-доброто решение, отколкото прясното такова.
Т.е. не е притеснително това, че дъщеря ти не иска прясно мляко, още по-добре - по мое мнение, де  Wink

# 28
  • Мнения: 1 212
Maminka , и аз купувам Верея - заради вкуса  Peace
Не го написах, защото не съм убедена, че е най-правилния избор ....
 "Бор Чвор" например .... не го намирам във всеки магазин ... иначе съм чувала, че е добро / но вкусово лично на мен не ми допада  Thinking/

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 357

slanced, моите до малко над три години пиха адаптирано, прясно мляко аз не съм предлагала преди това.
Ива - 3г.5м. все още пие адаптирано, но и прясно.

Струва ми се, че АМ до 2.5 - 3 години е по-доброто решение, отколкото прясното такова.
Т.е. не е притеснително това, че дъщеря ти не иска прясно мляко, още по-добре - по мое мнение, де  Wink

Разсъждавам точно като теб. Peace Hug
Изобщо не се притеснявам,че не иска да пие купеното прясно,
малко не съм се изказала добре. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт