адаптирано или соево мляко да давам след отбиване

  • 2 390
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 932
И аз си мисля , че е най-добре да си  свикне да си заспива биз шише изобщо вечер. При нас все още е на приливи и отливи , някои вечери няма проблем , някои вечери си реве и нарежда АМММ. Адаптирано мляко съм давала като беше бебе , но той не го харесваше особено много , та ме съмнява дете на тази възраст изобщо да иска да го опита . За соевото мляко съм твърдо против , освен за твърдо доказана алергия към БКМ , за друго не смутам , че е редно да се приема . А киселото мляко не е толкова лош вариант на изобщо някакво мляко . Митко си го харесва и си хапва . Но вечер никога не е заспивал шише . Когато ме няма вкъщи и съответно няма кого да тормози да цока , просто си ляга на леглото и си заспива.

# 16
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Бадемово мляко сварено:
-купувате сурови бадеми
-сварявате ги (обилате от люспата за малки бебета, може и с нея, но не знам дали ще бъде така гладко после, може да пробвате, за големи е по-добре с нея)
-после ги смилате, може и през тензух да ги минете, може и с пасатора
-добавяте подсладител (мед, пекмез или меласа, фруктоза)
Точни пропорции не знам на око карам и по вкус!  Слагате една супена лъжица и наливате 200мл вода!


Така го правя аз:
- купувам сурови орехи 200гр, бадеми 200гр и лешници 200гр и ги смесвам в една торба, после в буркан ги съхранявам
- смилам 1/2 водна чаша с блендера има си мелачка за ядки
- после ги слагам в блендера и наливам вода на око (1в.ч.)
- пускам да се семсят хубаво за около 2-3 минути
- добавям подсладител от горе изброените (най-често слагам пекмез(меласа) от червено цвекло)
Всеки може да я разнообрази както иска, ще се радвам и на нови идеийки!   chef

# 17
  • Мнения: 3 718
Тоест ти не ги вариш ядките?

# 18
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
От 7 до 12 месец пиеше от това със сварените бадеми! От както навърши 1 годинка пие другото! За малки бебета предпочитам варените, а за по-големи, не обременнени с алергии второто! В Испания има буркани с бадемово мляко, по 10? буркана в билкова аптека! Ако имате познат, може да ви носи за малки бебета такова, ако не вие го правите! Аз бързах да забременя пак и за това й давах от 7 месечна освен да суче и такова мляко!  Joy

# 19
  • Мнения: 314
drize,благодаря за рецептата.много вкусно звучи и полезно и в най-скоро време ще я пробвам.

# 20
  • Мнения: 3 718
И аз благадаря, ще пробваме и двете рецепти  Hug

Общи условия

Активация на акаунт