83ма призрака в немските кнайпи. Йохохо и бутилка шнапс!

  • 14 224
  • 283
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 880

бтв. Бивши пушачи - сега на морето за първи път си дръпнах от цигара, откакто съм ги спряла - стана ми едно носталгично, заляха ме спомени за всички кафета, напитки, пушенето на балкона, купоните в Студентски, пътуването с нощния влак към морето(щото там май пушех най-много) не е истина направо. Беше си удар под кръста Crossing Arms.
А, и аз в БГ по разни кръчми край морето, в компания с моите стари дружки-пушачки, припалвам от носталгия (и от лиготия), но не ми действа никак. Даже много не ми вярват, че мога да изпуша 1-2 цигари и после пак да забравя до другата година (ама аз и ракия само веднъж годишно пия Mr. Green). Струва ми се обаче, че ако се върна в БГ за дълго може би ще ги пропуша отново, ей така без да ми се пуши Embarassed Пушенето за мен от край време си е било копфзахе. Там, в БГ, е мястото където съм пушила и мога да си представя да пуша отново, а тук никога не съм пушила и не мога да си представя да се разпуша на немска територия. Странна работа Laughing

# 46
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз в Немско пушех, когато бях на работа, за да мога да се измъквам за пауза. Беше ми писнало, непушачите търчат като магарета, а пушачите никой не ги закача.
В момента има Quiz по 2ДФ с питанка за България, ако някому се печели чашка за кафе Laughing

# 47
  • Мнения: 11 316
Сърфи, ей ма на от събота вечерта. Да не ми се смейте, ей! Crossing Arms Беше голяма задуха и затова косата ми е прибрана.
Риен, ти кога успееш окончателно да задържиш мечтаните кила, тогава ще си говорим! Wink (гледам ти аз лентичката, кво си мислиш ти, нали съм агент на Щази)

Майра, да ти е жива и здрава голямата принцеса!  bouquet

# 48
  • Мнения: 434
Честит рожден ден на Ясмин! Да е жива и здрава!   bouquet

Вечка, хубава жена си, ашколсун! Не се давай на жегите, малко остана! Това последното и за Петка80, и за Муни.

Аз съм забранила да ми правят снимки докато не родя и не оползотворя ваучера за тюнинг от Дядо Коледа. Няма да ви казвам какво съм му поръчала, защото списъкът е дълъг и листът от двете страни изписан Mr. Green

Вчера Хана за пореден път отбеляза колко са ми пораснали циците. Получи стандартния отговор, че в момента там се приготвя храната за бебето. А-ха, каза тя, отляво са картофите, а отдясно млякото.  Mr. Green Довечера отново ще трябва да опресняваме знания с Woher die Kleinen Kinder Kommen, страшна книжка от поредицата на Ravensburger, препоръчвам я с чисто сърце.

# 49
  • Мнения: 7 605
4естит рожден ден, мила Ясмин   bouquet  Бъди много Щастлива и слуШана от мама, тати и малката сестри4ка  Wink

Ха добър ден  Sunglasses

И аz пуШих като малка  Laughing но по4ти само в БГ, хем по една кутия на ден  Embarassed хем винаги ги спрях после от раz в Германия. Сега от 7, 8 години не съм палила. По време на бремеността оба4е ми се пуШеШе  Crazy  Но Пепи, ти ме уби с твоите доводи  Crazy

# 50
  • Мнения: 3 521
Вечке, супер тумбак!  Grinning Малко остана. Поразгледах и останалите снимки от октомврийската чета. Да му се добременее на човек. Леко и спокойно до края на всички там Hug.

# 51
  • Мнения: 1 584
мерси много за поздравите и за хубавите пожелания Hug

# 52
  • Мнения: 1 636
За пу6енето и аz съм на мнение,че е Копфzахе. Едно време като чуех,че някоя не пу6ила в бремеността и кърменето и после пак пропу6ила си мислех"това на мен не може да ми се случи,ако ги спра няма да ги zапочна".Да,ама не.2 пъти го направих,че и дълго ги кърмих_10 и 9 месеца. Преди да zабременея с Марти пробвах с дъвките,но иzобЩо не помогнаха. Сега си купих една книга"endlich Nichtraucher" и ги намалих на 3/4 на ден,но мъжът ми си дойде и ми раzвали дисциплината ми Crossing Arms.Той или пу6и или не.Сега четох пак книгата в болницата.Дано успея.Мерси,че и вие поддържате надеждата ми.  Hug
Сърфи,ами какво чака6,хайде раzработете се zа братче или сестриче. По таzи тема днес получих хубави новини,но оЩе не смея да ги кажа. Crazy Ще се хваля септември,октомври.
Ми6ке,книгата наистина е супер.Ние имаме 40 книги,предполагам има6 предвид поредицата  WWW. Вчера мъжът ми раzяснява6е и Мартин  Whistling
Ася,блаzе ти zа утре.  Blush

# 53
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
след 2 седмици ще имам немска шофьорска книжка  Laughing
срещу 28 Е  Whistling
така обещаха поне  Wink

Чико, аз пропушвам, само защото ми липсва жестът с ръката  ooooh!
последният път ги спрях февруари, толкова бях настинала, че ми свиреха дробовете  Rolling Eyes
не пуших 2 месеца.
ама и Пепеляшка е права - пушачите почиват повечко  Laughing

# 54
  • Мнения: 1 242
Майра, да ти е здраво и благословено детето с прекрасното име! Лъвицата на мама!  bouquet

Сърфи, част от филмографията на Брегович със сигурност могат да се намерят в амазон на немски.

Чико, пуших 13-14 години. Исках да се разделим с окончателно с цигарките, но все оправдания си намирах. Я само този стек да свърша, я онзи купон да мине. Спомням си, че бяхме в Египет и оттам донесох два стека L&M, от които изпуших една-две кутии. Другите ги оставих настрани, ей така, да имам и си наумих, че от 15-то число ги спирам. Рекох, но го и направих!
В началото ми беше трудно, навикът на ръката се смесваше с потребността. Страх ме беше да припалвам. Страх ме е и сега. Знам ли, може като запаля една да пропуша пак със същото темпо и страст. Другите около мен като пушат пък ми вони. Напоследък попривикнах. Wink
Да, качих някое и друго килце, но пък съм горда със себе си. При структура на тялото като твоята (рагу и зъби) Mr. Green ми е направило впечатление, че жените евентуално ако качат, бързо ги и свалят. Wink
Но както казва една моя приятелка, независимо каква метаморфоза е обременила тялото: "по-хубави от нас няма". Grinning
Успех!

Ася, а българското свидетелство за правоуправление на МПС си го била придобила преди да дойдеш в Германия или не?

На колежката Веч забравих да кажа, че изглежда страхотно! Една свежест и младост лъха, бравос!

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 16:18 от Мамунката

# 55
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ася, а българското свидетелство за правоуправление на МПС си го била придобила преди да дойдеш в Германия или не?

да, даже беше изтекла.
отидах и попитах дали ще ми направят немска, защото няма да се прибирам до Бг, а искам да шофирам.
те казаха, че имало изискване да си живял 2 години в ДЕ и поискаха първата адресна регистрация.
погледна я, взе снимката и книжката, и каза, че след 2 седмици ще ми е готова немската, а българската ще я пратят в КАТ...

аз отслабвам като спра цигарите. Peace
апетитът ми намалява страшно Sunglasses

# 56
  • Мнения: 7 605
Ваксинирахте ли децата среЩу Хепатит А?  newsm78 Педито ми го препоръ4а zа Турция  Thinking

# 57
  • Мнения: 3 423
Абе, има една тема в Клюкарника, където много
настървено се пише, че на българските абсолвенти
вече щяло да им се разрешава да работят тук, но
при условие, че представят договор за над 5600
евро месечно. Не знам аз ли не съм в час, ама не
ми се струва съвсем читава тая сума. Начинаещ
висшист с толкова пари. Какъв е вашият опит, а?
3000-3500, нали? Какви са тия суми над петарка...

Правих си теста. Резултатът е 32 от 33. Обаче:
          Herzlichen Glückwunsch - Sie hätten
          den Einbürgerungstest bestanden!

Все си мисля, че и с БГ-книжка не е проблем
да караш кола тука. Ама нека патилите кажат.

Привети-мривети, тук едва се диша, мор, та мор.
Из вашите вилаети, предполагам, не е по-друго.

Веч, шапка ти свалям на ентусиазма за трето дете.
Свалям шапка и на тези с по две деца дори. Геройки!

# 58
  • Мнения: 1 242
Лисунке, партенка е тази клюка. Клюкарник, що да го чиниш. Laughing
Немският пазар за българи, идващи от Седефчостан, е както и преди затворен. Ето, за невярващи.
Мога обаче да си представя, че ако на един новак, прясно завършил се намери фирма, която да му плаща 5600? месечно, то тази фирма ще може и да се пребори за разрешение за работа. Mr. Green

# 59
  • Мнения: 1 636
Лиске,какво прави младежът ти,че 6апка сваля6 на теzи с по 2. То където едно,там и две. Въпрос на органиzация. Само покрай болестите дето zа 2 мисли6,не zа едно  Rolling Eyes
Аz не карам,но с моята БГ книжка ми каzаха,че мога (darf) да карам. Въпросът е дали е и kann  Mr. Green
5600 bruto zа вис6ист тук мога да си представя,но не начинаеЩ,че и ауслендер на това  Thinking
Татяна,аz правя каквото е по книжка.
Ася,и аz сега като почети не съм пу6ила хептен не ми се яде. Свалила съм zа 2 седмици 2 кг.  Whistling Но май нямам волята на другите и няма да ги спра  Thinking Надявам се да си остана на теzи кг,че не ми се инвестират толкова пари zа нови дрехи  Confused

Общи условия

Активация на акаунт