Редно ли е, деца без имунизации да посещават д. градини и ясли?

  • 16 497
  • 324
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 451
Аngel, ти би ли се осмелила да си поставиш ваксина срещу СПИН? А ако те разболее? Всички знаем, че риск има. За другите странични ефекти пък изобщо няма да говорим, това е достатъчно.
Гледам, темата на авторката мнооого се е изместила от идеята и.  Mr. Green

# 271
  • София
  • Мнения: 1 508
Ако имаше риск да хвана СПИН, да, бих се ваксинирала. СПИН все пак се предава само при определени условия, докато вариолата не си е подбирала жертвите.

И ако я нямаше тази ваксина, или ако искаха от хората да си я плащат, в Европа все още щяха да умират от вариола 400,000 човека годишно.

# 272
  • Мнения: 4 451
Кампанията за изкореняване на вариолата чрез ваксини стартира в началото на 60-те години на 20-ти век. И достатъчно бързо показва своята пълна неефикасност, както се разбира и следвало да се очаква, познавайки историята на ваксините против тази болест. През 1967г.  СЗО без излишен шум приема нова интензивна програма, в която акцентът е пренесен от ваксините към ранната изолация на заболелите и набюдението на  контактуващите с тях.

Цитат: Bahby D. Surveillance-containment is key to eradication of smallpox BMJ, 1995

На публиката обаче разказват само за ваксините...

# 273
  • Мнения: 48 093
Да, и СПИН и хепатит се поддават на профилактика чрез добра хигиена и информираност, ама май не дава желания ефект...
И да, бих се ваксинирала за СПИН.

# 274
  • Мнения: 4 451
Плодова феичко, гледам, добре си схванала идеята! Hug Именно добрата информираност и хигиена стои в основата! Peace

# 275
  • Мнения: 48 093
Плодова феичко, гледам, добре си схванала идеята! Hug Именно добрата информираност и хигиена стои в основата! Peace
Да, само дето няма ефект, нали?!

# 276
  • София
  • Мнения: 1 508
През 1967г.  СЗО без излишен шум приема нова интензивна програма, в която акцентът е пренесен от ваксините към ранната изолация на заболелите и набюдението на  контактуващите с тях.

Цитат: Bahby D. Surveillance-containment is key to eradication of smallpox BMJ, 1995

Плюс задължително ваксиниране на контактувалите с тях.

# 277
  • София
  • Мнения: 8 943
Плодова феичко, гледам, добре си схванала идеята! Hug Именно добрата информираност и хигиена стои в основата! Peace
Aко беше така, нямаше да има болести. И нямаше да е изкоренена вариолата, защото на доста места, хигиената не е по-различна отколкото преди 30 години, за информираност да не говорим.

# 278
  • Мнения: 256
Вие май като няма какво да кажете и започвате да нападате хора,които имат мнение и то на база личен опит.Защо не уважавате чуждото мнение и каква е тая злоба.(визирам изказването на jam)Ако сте от другата страна и сте потърпевщи от ваксини така ли ще бълвате.
Всякакви глупости се написаха в темата,искам само да кажа,че родителите,които отказват ваксините не си играят със здравето на децата си,не експериментират и не им вредят умишлено.Напротив,за мен( убедена съм и виждам,че за всички като мен,които са стигнали до извода,че ваксините вредят) здравето,най-вече това на децата ни е най-важното и искаме най-доброто лечение за тях.Ако някой ми каже,че най-доброто е пасивно и безхаберно да си тъпча детето с антибиотици или пък да го водя на градина болно и с една торба лекарства
-не мога да се съглася.

# 279
  • Мнения: 48 093
Не вярвам някой да спори, че трябва ваксините да се подобряват и да се намаляват страничните реакции до минимум и ако може да се елеминират!

# 280
  • София
  • Мнения: 6 999
Не вярвам някой да спори, че трябва ваксините да се подобряват и да се намаляват страничните реакции до минимум и ако може да се елеминират!

Сега ако разясниш и като как го разбираш това си изявление - много ще съм благодарна.
Как точно да се подобрят ваксините и как точно да им се намалят 'страничните реакции' - защото предполагам ти е ясно какъв е принципът на действие на ваксините?

Най-подобрени и с най-малко странични реакции ще станат като се превърнат в чиста вода.  Mr. Green

# 281
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз го разбирам буквално - ваксините да създават имунитет, без да предизвикват странични реакции и без да предизвикват заболяване в лека форма (както това мина при дъщеря ми). Аз вярвам, че е възможно да се направят такива безопасни ваксини, и се надявам това да стане скоро.

# 282
  • София
  • Мнения: 6 375
Не вярвам някой да спори, че трябва ваксините да се подобряват и да се намаляват страничните реакции до минимум и ако може да се елеминират!

Сега ако разясниш и като как го разбираш това си изявление - много ще съм благодарна.
Как точно да се подобрят ваксините и как точно да им се намалят 'страничните реакции' - защото предполагам ти е ясно какъв е принципът на действие на ваксините?

Най-подобрени и с най-малко странични реакции ще станат като се превърнат в чиста вода.  Mr. Green

ето два примера:
- вече не се слагат на малки деца ваксини, съдържащи живачни съединения в качеството им на консервант. до преди 2000-та година не е било така. има подобрение, водещо до намаляване на страничните реакции.
- разработването на безклетъчни (убити) ваксини за коклюш и полиомиелит, които имат много по-малки и слаби (до никакви) странични реакции, в сравнение с живите ваксини.

# 283
  • Мнения: 4 451
За сметка на това съдържат антибиотици и други не по-малко опасни химически съединения като консерванти.
Така наречените "убити" ваксини са също опасни. Интересно, как ли един убит вирус може да предизвика имунен отговор? Thinking Че и да изгради имунитет...

# 284
  • Мнения: 3 506
Да не говорим за логичния въпрос, който веднага изниква след примерите за тиомерзала и безклетъчните ваксини - каква е гаранцията, че след още десет години няма да обявят някоя тяхна съставка за отрова и да се окаже, че всъщност са много вредни  newsm78  Както се вижда, перманентно нещо се заменя с нещо, което уж няма странични реакции, а няколко години след това се оказва, че е точно обратното. Междувременно който пострадал, пострадал, това е положението...

Общи условия

Активация на акаунт