Редно ли е, деца без имунизации да посещават д. градини и ясли?

  • 16 496
  • 324
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 266
Така наречените "убити" ваксини са също опасни. Интересно, как ли един убит вирус може да предизвика имунен отговор? Thinking Че и да изгради имунитет...

Отговарям само на конкретния въпрос, без да навлизам в спорове "за" и "против" ваксините.
Убитият (или пък модифициран така, че да не е патогенен) вирус въпреки всичко има на повърхността си белтъчни съединения/антигени, които имунната система на тялото разпознава като "чужди" и именно против тях произвежда специфични антитела, а след това "запаметява" съответния белтък и когато отново се сблъска с него, реагира.

# 286
  • Мнения: 256
Аз го разбирам буквално - ваксините да създават имунитет, без да предизвикват странични реакции и без да предизвикват заболяване в лека форма (както това мина при дъщеря ми). Аз вярвам, че е възможно да се направят такива безопасни ваксини, и се надявам това да стане скоро.
Това може да стане благодерание на хомеопатията-да се изгради имунитет към заболяванията,без да се вкарват чужди елементи със съмнителни последици в организма.Иначе трябва да се "тунинговате" с ваксини за всякакви болести-настоящи и такива,които тепърва ще се появяват.

# 287
  • София
  • Мнения: 1 508
Ваксините изграждат специфичен имунитет към съответните болести, докато хомеопатията засилва имунитета като цяло. Но за да се изградят антитела за съотвените болести организмът трябва да влезе в контакт с причинителя на болестта (или със специфични за него белтъци), т.е. общият имунитет не може да те предпази от заболяване.

Обаче си мисля, че ако се използва комбинация от хомеопатия и ваксини (първо хомеопатията, за засилване на имунитета), биха могли да се избегнат отрицателните реакции от последвалите ваксини. Това е чисто хипотетично, никога не съм имала нужда да прибягвам към хомеопатия за детето.

# 288
  • Мнения: 4 451
Отговарям само на конкретния въпрос, без да навлизам в спорове "за" и "против" ваксините.
Убитият (или пък модифициран така, че да не е патогенен) вирус въпреки всичко има на повърхността си белтъчни съединения/антигени, които имунната система на тялото разпознава като "чужди" и именно против тях произвежда специфични антитела, а след това "запаметява" съответния белтък и когато отново се сблъска с него, реагира.
Meн повече ме притесняват различните обяснения, които дават лекарите на поставения въпрос: "Как един убит вирус е възможно да предизвика имунен отговор?" . Доцентката лекар, с която заедно участвахме в едно предаване, даде съвсем друго обяснение, което също не беше особено добре подплатено с доказателства. Thinking
Друг е въпросът, че вирусите се убиват с отровни химически съединения, които също попадат в човешкия организъм, чрез съответната ваксина. Другото страшно нещо е вкарването на чужд генетичен материал в човешкия организъм, понеже най-просто казано, вирусите се отглеждат върху човешки ембриони, маймунски такива, мозъчни клетки и т.н. Shocked Това означава, че с времето се изменя генетиката на човека. От тук и изобилието от генетични заболявания, които в далечното минало почти изцяло са липсвали...
А за т.нар. убити ваксини се оказва, че човешкия организъм не реагира на мъртвите вече вируси, а на химическите съставки в тях. Confused

# 289
  • Мнения: 4 451
За хомеопатията. Зълва ми е хомеопат и съм що годе добре запозната. Знам че преди ваксина хомеопатите изписват някакво лекарство, чрез което да се намалят уж страничните ефекти и по възможност да се предотвратят.

# 290
  • София
  • Мнения: 6 999
... е вкарването на чужд генетичен материал в човешкия организъм....

Това беше една от причините изтъкнати от педиатъра на дъщеря ми, за да не ваксинира собствените си деца.  Peace

# 291
  • Мнения: 1 266
Отговарям само на конкретния въпрос, без да навлизам в спорове "за" и "против" ваксините.
Убитият (или пък модифициран така, че да не е патогенен) вирус въпреки всичко има на повърхността си белтъчни съединения/антигени, които имунната система на тялото разпознава като "чужди" и именно против тях произвежда специфични антитела, а след това "запаметява" съответния белтък и когато отново се сблъска с него, реагира.
Meн повече ме притесняват различните обяснения, които дават лекарите на поставения въпрос: "Как един убит вирус е възможно да предизвика имунен отговор?" . Доцентката лекар, с която заедно участвахме в едно предаване, даде съвсем друго обяснение, което също не беше особено добре подплатено с доказателства. Thinking
Друг е въпросът, че вирусите се убиват с отровни химически съединения, които също попадат в човешкия организъм, чрез съответната ваксина. Другото страшно нещо е вкарването на чужд генетичен материал в човешкия организъм, понеже най-просто казано, вирусите се отглеждат върху човешки ембриони, маймунски такива, мозъчни клетки и т.н. Shocked Това означава, че с времето се изменя генетиката на човека. От тук и изобилието от генетични заболявания, които в далечното минало почти изцяло са липсвали...
А за т.нар. убити ваксини се оказва, че човешкия организъм не реагира на мъртвите вече вируси, а на химическите съставки в тях. Confused

Много би ми било интересно обяснението на доцентката, защото моето обяснение е просто стандартен имунен отговор - специфични антитела се образуват само при среща със специфични антигени, а антигените по дефиниция са белтъчни съединения от повърхността (понякога и от вътрешността) на клетката. Какви точно доказателства те интересуват?

Колкото до това дали е имало определено генетично заболяване в далечното минало или не - няма как да знаем със сигурност.

# 292
  • Мнения: 692
Естествено,че е редно деца без имунизации да посещават детските градини.
Аз съм против ваксините.

# 293
  • Мнения: 256
Ваксините изграждат специфичен имунитет към съответните болести, докато хомеопатията засилва имунитета като цяло. Но за да се изградят антитела за съотвените болести организмът трябва да влезе в контакт с причинителя на болестта (или със специфични за него белтъци), т.е. общият имунитет не може да те предпази от заболяване.

Обаче си мисля, че ако се използва комбинация от хомеопатия и ваксини (първо хомеопатията, за засилване на имунитета), биха могли да се избегнат отрицателните реакции от последвалите ваксини. Това е чисто хипотетично, никога не съм имала нужда да прибягвам към хомеопатия за детето.
Има ли смисъл да се тровим с ваксини за всяка болест,без да знаем какви последствия ще има това,вместо да засилим реакцията на организма като цяло и то без никакви странични ефекти.Можем ли да знаем какви болести ще се появат,освен това вирусите и бактериите непрекъснато мутират.Според мен е най-малкото безмислено.
Освен това не виждам как хомеопатията и ваксините могат да си "сътрудничат",освен в краен случай-ваксината сама по себе си срива имунитета.

# 294
  • София
  • Мнения: 1 508
Моля те, обясни ми от твоя гледна точка, по какъв начин ваксините сриват имунитета.

От това, което знам аз, не заболяванията сриват имунитета, а болестите ходят по хората със слаб имунитет. Някоя настинка е признак на отслабнал имунитет, а не резултат от него. Затова на болни деца не се бият ваксини - защото организмът им в този момент не би могъл да произведе адекватна имунна реакция.

Ние не се тровим с ваксини за всяка болест, само за смъртоносните или тези с изключително тежки последици, като полиомиелита или рубеолата или тетануса, и т.н. Много ми е интересно, хората, които съзнателно избират да не ваксинират децата си, наясно ли са, че от тетанус се умира за 24 часа в изключителни мъки? Никой организъм не може да си създаде имунитет за толкова кратко време. Затова след нараняване е задържително да се ваксинира, независимо от редовната ваксина. Аз лично предпочитам да страдам от страничните ефекти на ваксината, отколкото да рискувам да се разболея. И това го казвам от гледна точка на човек, който страда от тези странични ефекти през последните 8 години.

Детето ми е ваксинирано само със задължителните ваксини, всички други ваксини според мене са излишни. А някои наистина са опасни, особено ако имате предвид, че са в експериментален стадий (само се чудя, как искат за тях такива астрономични суми, вместо да плащат на хората да се правят на морски свинчета).

# 295
  • Мнения: 14 654
Много ми е интересно, хората, които съзнателно избират да не ваксинират децата си, наясно ли са, че от тетанус се умира за 24 часа в изключителни мъки? Никой организъм не може да си създаде имунитет за толкова кратко време. Затова след нараняване е задържително да се ваксинира, независимо от редовната ваксина.
При това положение няма смисъл от редовната ваксина и реимунизациите през 10 години, аз поне ги пропускам умишлено. Не е толкова лесно да хванеш тетанус.

# 296
  • София
  • Мнения: 1 508
А взимаш ли предвид факта, че Clostridium tetanii (бактерията, която причинява тетануса) е една от най-жизнеспособните бактерии на света - открита е даже на повърхността на проби, пратени на Марс, т.е. оцелява даже при стерилизирането на пробата и вакуума на Космоса? Аз не си правя допълнителни ваксини, ако се одера някъде, но това се дължи единствено на факта, че вярвам на ваксините, които са ми бити.

Тази година трябва да ми се поставя следващата ваксина, но по здравословни причини не може, така че може по някое време и да се появя тук във форума паникьосана  Laughing

# 297
  • Мнения: 14 654
Никак не ме засяга колко е устойчива тази бактерия, знам че шансът да хвана тетанус е нищожен.

# 298
  • Мнения: 1 266
Jarrita, информацията ти за 24-те часа е некоректна. За справка: http://en.wikipedia.org/wiki/Tetanus
А че не е никак приятно да се гътнеш от тетанус, не е.

Янечек, за теб може и да е малък шансът, но за едно дете, което непрекъснато пада и се ранява, е доста по-голям. Моите братя (пък и аз) през ден-седмица-месец бяхме я с разбита глава, я бутнати от кола, я стъпили на ръждив пирон, я порязани на ламарина.

# 299
  • София
  • Мнения: 1 508
Съжалявам, грешката е моя, използвах непроверена информация, навремето така съм го учила. Подозирам, че даскалът просто се е опитвал да ни стресне, както опитах да направя и аз  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт