Редно ли е, деца без имунизации да посещават д. градини и ясли?

  • 16 468
  • 324
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 266
Съжалявам, грешката е моя, използвах непроверена информация, навремето така съм го учила. Подозирам, че даскалът просто се е опитвал да ни стресне, както опитах да направя и аз  Embarassed

То всичко е случва, да не дава Господ. Ако детето ми е като мене и братята ми, жална ми майка  Grinning Не бих посмяла да рискувам... Сигурно съм бъзла, ама то всеки си е луд по своему.

# 301
  • София
  • Мнения: 1 508
Да ти е живо и здраво, никога да не те притеснявя Simple Smile

# 302
  • Мнения: 4 892
А по повод на Африка - наскоро писах в друга тема. По стечение на обстоятелствата в момента ми се налага да следя местната преса в няколко африкански държавици. В момента точно им обясняват колко е зле положението с рака на маточната шийка и колко хора умират от това... Това при положение, че средната продължителност на живота там се върти около 40 години. Сещаш се какво следва, нали... Там ваксините се правят задължително, безплатни са ("дарения") и повсеместно, както едно време беше тук - влиза сестрата със спринцовките и айде всички под ножа. И какво - хората се "заразяват" по-малко ли? След години, когато там се променят битовите условия, вероятно ще се променят и болестите, от които боледуват. Но статистиките със сигурност ще сочат, че промяната е възникнала покрай ваксинирането...


Това не е вярно!
Освен това в Африка няма държавици, а държави, моля! И аз поназнайвам това онова за Африка.....Задавате ли си въпроса защо ги ваксинират сега, а в Европа например от кога има васкини?!?! И това, че там умират от болести, които принципно биха могли да се лекуват, неозначава, че не е необходимо да им се дава информация за новите ваксини като тази срещу рака на маточната шийка?! Вие кога предлагате да им се даде, след 100 години като се справят с маларията ли, че инак много ще им дойде от ваксини?!

Болестите, срещу които се правят масовите ваксинации, са болестите на бедността и мизерията, на мръсотията и невежеството.

Това не е вярно!!!  Много моля, това, че няма епидемия, не означава, че няма случаи. Пази Боже кажете, защото има страшни последствия от туберкулоза например. За голяма жалост имам лични наблюдения! И не става изобщо въпрос за мизерия, мръсотия или невежество!

Поздрави!

# 303
  • Мнения: 14 654
Хайде сега, ще излезе, че при всяко пукване на главата и порязване на ръждиво желязо трябва да се ходи за ваксина против тетанус. Просто не можеш току така да се заразиш, даже ръждивите пирони не са толкова опасни, колкото се хората си мислят.

# 304
  • Мнения: 4 892
Интересно, как ли един убит вирус може да предизвика имунен отговор? Thinking Че и да изгради имунитет...

Този въпрос е интересен, но само за лаици, за медицински лица - не!

Поздрави!

# 305
  • София
  • Мнения: 2 296
Интересно, как ли един убит вирус може да предизвика имунен отговор? Thinking Че и да изгради имунитет...

Този въпрос е интересен, но само за лаици, за медицински лица - не!

Поздрави!
Ами,не всички тук сме медицински лица.На мен ми е много интересен този въпрос.
Би ми било интересно да ме осведомите по-подробно,като на лаик.

# 306
  • София
  • Мнения: 17 592
За сметка на това съдържат антибиотици и други не по-малко опасни химически съединения като консерванти.
Така наречените "убити" ваксини са също опасни. Интересно, как ли един убит вирус може да предизвика имунен отговор? Thinking Че и да изгради имунитет...

"Опасната" част на вирусите - тази, която може да разболее - е съдържащата се ДНК или РНК - според какъвто е вируса - а частта, която се разпознава от имунната система - и съответно предизвиква имунен отговор - е белтъчната обвивка. Т.е, ако реагентът (не съм специалист по имунна защита, нито дори медик) съдържа тези белтъци, организмът може да се научи да ги разпознава. Сами по себе си, обаче, те не носят никаква генетична информация и не притежават начин за принуда на клетките към репликация.

# 307
  • Мнения: 4 892
Интересно, как ли един убит вирус може да предизвика имунен отговор? Thinking Че и да изгради имунитет...

Този въпрос е интересен, но само за лаици, за медицински лица - не!

Поздрави!
Ами,не всички тук сме медицински лица.На мен ми е много интересен този въпрос.
Би ми било интересно да ме осведомите по-подробно,като на лаик.

Аз това не съм го написала, за да ви звучи грубо. Просто искам да кажа, не е нужно да отричаме всички неща, за които незнаем дълбоки подробности. Аз не съм тука, за да обяснявам, а и едва ли ще разбере всеки разни термини, а и вече има достъп до всякаква информация, питайте личната си лекарка или педиатър, те ще ви обяснят, ако немогат - жалко.

Дали някои хора не си мислят, че убитите вируси, ги убиват с пушка или мачете   Laughing

# 308
  • София
  • Мнения: 1 508
]Ами,не всички тук сме медицински лица.На мен ми е много интересен този въпрос.
Би ми било интересно да ме осведомите по-подробно,като на лаик.

Ето едно малко лаишко обяснение, надявам се че не съм се оплела много  Grinning

Вирусите имат определена пространствена химическа структура. Най-просто може да се обясни, ако си представиш вируса като многоъгълник. При попадането му в организма белите кръвни клетки регистрират присъствието му и изработват подходящи по химическа и пространствена структура антитела - тях можеш да си представиш като латинско Y. Тези антитела обграждат многоъгълника, като ъгълчетата на антигена влизат в ъгълчетата на антителата, след това се получава химическа реакция, която унищожава вируса. Имунната система има нещо като памет, така че ако същият вирус пак попадне в организма, той вече знае какви точно антитела да произведе, и вирусът се унищожава преди да причини заболяване.

По подобен начин се осъществява имунната реакция срещу бактерии - разпознават се специфични компоненти от клетъчната стена, и антителата се съединяват с тях, като обграждат цялата бактерия.

Антителата са специфични за отделните болести, за всеки причинител има отделен вид антитела.

За някои болести се образува доста траен имунитет, за други - не. Отделно си има голямо значение общия имунитет на организма, който позволява да се прекарат по-лесно и бързо често повтарящите се болести.

# 309
  • Мнения: 1 303
Никак не ме засяга колко е устойчива тази бактерия, знам че шансът да хвана тетанус е нищожен.
Хех,от къде знаеш,'що не пробваш да докажеш?




Ами,не всички тук сме медицински лица.
Това е проблемът тука Peace

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 23:13 от Ve$$elka

# 310
  • Мнения: 2 022
Никак не ме засяга колко е устойчива тази бактерия, знам че шансът да хвана тетанус е нищожен.
Хех,от къде знаеш,'що не пробваш да докажеш?




Ами,не всички тук сме медицински лица.
Това е проблемът тука Peace

Simple Smile

# 311
  • София
  • Мнения: 17 592
Другото страшно нещо е вкарването на чужд генетичен материал в човешкия организъм, понеже най-просто казано, вирусите се отглеждат върху човешки ембриони, маймунски такива, мозъчни клетки и т.н. Shocked Това означава, че с времето се изменя генетиката на човека.

С всяка хапка храна внасяш чужд генетичен материал в тялото си. Може би е време да спреш да ядеш. Адски е вредно и опасно.

От тук и изобилието от генетични заболявания, които в далечното минало почти изцяло са липсвали...

Как е възможно точно ти да го кажеш това!?
В далечното минало генетичните заболявания почти изцяло са липсвали - вярно - понеже, в съответствие с естествения подбор, децата, болни от тези болести са си отивали още като бебета... Ти имаш болно детенце, как можеш да пишеш такива ужасни неща!?

А за т.нар. убити ваксини се оказва, че човешкия организъм не реагира на мъртвите вече вируси, а на химическите съставки в тях. Confused

Реагира на белтъчната им обвивка.

# 312
  • София
  • Мнения: 17 592
Ето един факт:
През 1980 година Световната Здравна Организация обявяви, че вариолата (едра шарка) е ликвидирана изцяло по Земята в резултат на масова и ефективна имунизация.
Никакъв факт не е това, а абсолютна лъжа! Close

Ако ти е бил известен по - късен случай на вариола, не мислиш ли, че вместо да пишеш тук би следвало да информираш съответните власти - и медицински институции - за тази новост? Хем и парички ще спечелиш - 10 000 долара ако излезеш права. Ама май няма такова нещо, а?

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 23:41 от katiABV

# 313
  • София
  • Мнения: 2 296
Ами,не всички тук сме медицински лица.
Това е проблемът тука Peace

И какъв по-точно е проблемът?Тука?

# 314
  • Мнения: 4 150
Цитат
Много би ми било интересно обяснението на доцентката, защото моето обяснение е просто стандартен имунен отговор - специфични антитела се образуват само при среща със специфични антигени, а антигените по дефиниция са белтъчни съединения от повърхността (понякога и от вътрешността) на клетката. Какви точно доказателства те интересуват?
Щом вьрвим по таzи логика бих искал да zнам zаЩо СПИН не влиzа в категория "инфекциоzни zаболявания" по стандартните имунологични иzследвания?
Щом имаме антитела zначи имаме прекарано zаболяване....Оба4е при СПИН не важи стандарта явно Sunglasses

Проблемьт в темата е,че много хора пиШат беz да zнаят основни неЩа от микробиологията и биологията.

 
Цитат
всяка хапка храна внасяш чужд генетичен материал в тялото си. Може би е време да спреш да ядеш. Адски е вредно и опасно.
Някои хора дори не правят раzлика от вкарване на генет.материал веноzно,мускулно и тн директно в системата и вкарване преz стомачния тракт,кьдето се случват беzкрайни метаболити,които пре4ат на усвояването на раzли4ни веЩества.
Например гльтнат живак не е отровен и се иzхвьрля иzцяло.Но вкаран веноzно или вдиШване на парите му...ковчег.

Цитат
Реагира на белтъчната им обвивка.
Ей такива бисери да четем...
Ама на такива хора трябва да се обяснява мноооооого дьлго....докато може би не раzберем,че е било беzсмислено в крайна сметка...




Общи условия

Активация на акаунт