Шум в ушите

  • 14 337
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте ,ето и моя проблем-от близо 1 год имам постоянна болка и шум във лявото ухо.Ходих 2 пъти на УНГи ми казват чи няма проблем със ухото а по скоро съм имала невралгия(някакво зоболяване на нерв който дава отражение право във ухото) и ми изписаха темпалгин и витамини милгама но увииииииии.Имаше леко подобрение и сега пак ми свири ухото помогнете ми моля!Тово не се трае и на моменти ми заглъхва и все едно е пълнсъсвода .

# 1
  • Мнения: 1 512
Свекърва ми имаше подобни оплаквания,ходи на УНГ и след като и направиха тоалет на ухото ( махнали и ушната кал) оплакванията и отзвучаха.Но ти казваш че си била на такъл специалист.Иди тогава на невролог.

# 2
  • Мнения: 950
Потърси специалист отоневролог  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 958
Аз имах абсолютно същия проблем тази пролет, покрай грипа, който карах. По препоръка на личната лекарка ходих в Исул. Там в аудиологията ми правиха всички възможни изследвания на слуха и с/ед лекарката там, съм имала хлътнали мембрани, в следствие на кашлицата. Освен Милгамата ми изписаха и някакво съдоразширяващо лекарство (баба ми май пиеше такова след инсулта) и за 5 дена шума изчезна.

# 4
Благодаря за препоръките можи да опитам със леки съдоразширяващи пак да видим .Направо е отвратително повярвайте във момента ми пищи пак ухото дали пък нещо нене наред във главата ми newsm78 вече незнам какво да мисля.

# 5
Ако не ви представлява трудност бих те ли ми казали как се казват тези съдоразширяващи лекарства  EmbarassedБлагодаря.Ще пробвам и със тези илачи и ако няма ефект незнам трябва пак да ходя по мъките  #2gunfireне искат докторите да дават направления  а да си плащаме сами да не говорим направо те  #2gunfire

# 6
  • Варна
  • Мнения: 30
Аз имам същия проблем вече две години.След приемане на какви ли не съдоразширяващи,ефект нямах. Даже от близо година ми намаля слуха в ухото на 50%. Лекарите ми казаха,че това е вследствие на увреден слухов нерв след прекарана настинка. Сега два пъти в годината трябва да пия по три месеца гинкобилоба 100мг.

Моят съвет е- не се самолекувай! Търси добри специалисти, ако трябва си плати прегледа, но не отлагай!
При мен шума остана,но проблема се задълбочи.
Успех в лечението!

# 7
Незнам при кого да отида аз съм от Казанлък а пък тука няма добри специалисти?Трима доктори ми казаха че ухото ми е здраво а пък на моменти изпитвам силна болка ,пищи ми ухото и заглъхва #Cussing outМоля някой да ми препоръча добър доктор във Стара Загора или др.Моля съответно за кординати те им.Благодаря.Във момента вземам съдоразширяващи"Cavintom"

# 8
Моля да ме насочите към добър доктор във Стара Загора-УНГ и Отоневролог.Моля съответно за кординати ти им ако може.Благодаря предварително

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Отоневролози има по принцип малко в бг. Ако можеш да си позволиш да идеш до София, ще ти дам на лични име и телефон. По отзиви от познати - много добър

# 10
Моля за кординати на доктори във София реших да отида там

# 11
  • Мнения: 950
Не губи време, че е фатално понякога от опит ти го казвам, а не да те плаша ,самолечението е опасно ,пращам ти координати на лични !Успех  Hug

# 12
Имали някой мнение за др.Андреева от Вми Пловдив там е гл асистент към УНГ?

# 13
А някакво мнение за др Заяков от транспортна болница  защота звънях но само той е на работа във момента др са в отпуск?

# 14
Здравей те,днес ходих във ИСУЛ при доц Спиридонова направи ми аудиограма,тимпанометрия и ми каза че съм имала възпаление но не много остро на лявото ухо и от там ми идвало пищенето и заглъхването newsm78,изписами капки цилоксан витамини противоалергични и тебокан .Според нея ще се оправя но аз не знам какво да мисля Cry,разбрахми се да проведа лечение 5-7 дни иако съм добре -добре ако ли не да я потърся по точно доц Попова защото тя излиза във отпуска и да дойда отново във София.Какво да си мисля незнам моля се да се оправя но се чудя защо преди тези симптоми имах само болка и сърбеш близо 6 мец а пък 2 доктори ми казаха ,че нищо ми няма видимо на ухото?Просто съм много объркана повярвай те ми и не знам дали да се доверявам на доц Спиридонова и на кого не знам ?Може би откачам но дали нямам нещо др там като''туморче''или съм за психиатър #Crazy Embarassed Rolling Eyesно през 2007-октомври ми направиха скенер защото имах главооболие и всичко е наред просто малко повече нерви ама се чудя скенера хващали чак до ухото/
?Може би съм за смях но не ми е до смях.Ако имате мнение моля ще го приема каквото и да е .

# 15
Здравейте, попаднах на тази тема във форума, опитвайки се да намеря нещичко за шума в ушите. Приятелят ми се оплаква от силен и постоянен шум в лявото уше, казва и че почти не чува вече с него. Най-вероятно тази болежка е причинена от неползване на антифони при стрелба. Нямало оправия. Но на мен не ми се ще да се отказваме така лесно. Бих искала много да помоля за координати на специалиста отоневролог в София - лекарят, когото FEN препоръчва. Много благодаря предварително! Praynig

# 16
Ох, забравих да оставя координати  Grinning elena_bmoleva@abv.bg
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт