Предложи ми работа

  • 4 453
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 018
Няма как някой от форума да те познава до толкова, че да ти даде правилния съвет - накъде да се насочиш.
Знам Бо,но ако човек си представи за момент,че ТОЙ е АЗ за какво биха му стигнали самочувствието и знанията да кандидатства?

Ами всеки човек е различен. Един може с минимални знания да познава себе си /да знае, че може бързо да се учи/ и да притежава необходимата смелост да кандидатсва. А друг с много знания при липса на смелост няма да може да се реализира никъде. Въпросът е ти от кои си и какво те влече..., нали търсиш тръпката  Wink

# 16
  • Мнения: 1 312

А с кой акъл пусна тема, това ми е чуденката в момента.
Ще ми обясниш ли защо ти е толкова чудно Thinking

Жосефина,мерси  bouquet
Определено се надявах ти да се включиш Wink
Надявам се разнородният ти опит и непрестанните търсения да дадат отговор на въпросите на много от питащите в стил:
"Защо искаш да изпуснеш питомното,та да гониш дивото Rolling Eyes"

И не,не държа непременно да работя по специалността си.
Всъщност тя дори е скучна и безинтересна.
Просто се питам ако сега не натрупам някакъв опит дали след 5-6 години примерно няма да е твърде късно да почна от нулата.
Бизнесът си стои и винаги мога да се върна към него.
Но когато погледна напред искам да виждам различни разклонения,не една и съща права,по която да вървя цял живот.

# 17
  • Мнения: 5 370
Ами защото в случая "дивото" при мене се оказа интересно.....а и търсено. Това е.
Сега даже сама си чета разни материали за ПС-та, Уиндъус и т.н.

# 18
  • Мнения: 6 029

Ще ми обясниш ли защо ти е толкова чудно Thinking


Винаги съм се чудела на хората, които пускат... да речем сериозни теми тук. И се доверяват на "помощ от публиката".

# 19
  • Мнения: 1 312

Ще ми обясниш ли защо ти е толкова чудно Thinking


Винаги съм се чудела на хората, които пускат... да речем сериозни теми тук. И се доверяват на "помощ от публиката".
Ами да,може и сериозна да се нарече темата.
Но нали правиш разлика между търсенето на мнение и събирането на идеи,и прилагането им на практика.
Далеч съм от мисълта да се хвана като удавник за сламка и да следвам буквално инструкциите на група непознати при взимане на решения за бъдещето ми.

Апропо и аз на много неща се чудя,но не съдя хората,които мислят различно от мен.
Тема от рода на :"В коя поза го правихте снощи?" ми носи много по-малко полезна информация от тема като тази Wink

# 20
  • Мнения: 1 212
Темата е за идеи,съвети,споделен опит и доза надъхване-не за реални оферти!

Доза надъхване от мене !  Grinning
Това са ми възможностите !  Wink

# 21
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Цитат
Шофьорска книжка.
..
Работила съм като рекламен консултант в ТВ и радио.
Умея да организирам хората,да работя в екип,комуникативна личност съм,умея да убеждавам и да продавам/стока,услуга/,нямам предразсъдъци,комплекси и сценична треска.
Лесно се адаптирам и бързо се уча.
Динамичен човек съм,обичам да пътувам,да се срещам с нови хора.

Това е добре за Търговски представител! Peace Ако имаш все пак някакви задължения към семейния бизнес, ще ти е трудничко да съвместяваш и представителството, особено, ако имаш повече за обикаляне. Зависи много и от това на какво си представител и какъв район обслужваш. Успех в търсенето.  Peace Похвали се, като намериш нещо-то  Wink Ще те ползвам после за консултант  Peace

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Хакиба, когато чете предложенията за работа, кое точно те стресна и спря - само английския ли? Това, че много от обявите звучат надуто, не значи че не можеш да се пробваш тук и там. Работодателите често са доста по-отчаяни от теб в търсенето, но те поне знаят какво търсят и не спят...
Ти всъщност на пазара ли си или само си мислиш и четеш?

# 23
  • Мнения: 1 312
Хакиба, когато чете предложенията за работа, кое точно те стресна и спря - само английския ли? Това, че много от обявите звучат надуто, не значи че не можеш да се пробваш тук и там. Работодателите често са доста по-отчаяни от теб в търсенето, но те поне знаят какво търсят и не спят...
Ти всъщност на пазара ли си или само си мислиш и четеш?
Липсата на опит в конкретната сфера повече ме плаши.
Едни изисквания имат ooooh!
Още мисля и чета.
Мога да започна работа след месец и половина,не по-рано/градината почива/.
Просто вече назря момента.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Това не бива да те плаши - опит се придобива с работа, и изобщо не се дърпай от това да учиш, ако се наложи и да го декларираш уверено пред работодател. Те са склони и да инвестират в работник, стига да видят насреща човек с желание.
Значи не си на пазара - грешка! Не стой като Циндил-Миндил, а си пусни СВ-то и ходи по интервюта - това е номера. Така теб ще те знаят и ти ще ги научиш. Само по писаните приказки не става и по тях впечатление за работодателя няма да получиш като хората.
А, и впрегни връзките си - приятели, роднини и пр.

# 25
  • Мнения: 1 312
Това не бива да те плаши - опит се придобива с работа, и изобщо не се дърпай от това да учиш, ако се наложи и да го декларираш уверено пред работодател. Те са склони и да инвестират в работник, стига да видят насреща човек с желание.
Значи не си на пазара - грешка! Не стой като Циндил-Миндил, а си пусни СВ-то и ходи по интервюта - това е номера. Така теб ще те знаят и ти ще ги научиш. Само по писаните приказки не става и по тях впечатление за работодателя няма да получиш като хората.
А, и впрегни връзките си - приятели, роднини и пр.
Благодаря ти,взимам си поука Hug
Циндил-Миндила го краднах(не,че знам буквално какво значи Mr. Green)

# 26
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Подкрепям горното мнение.Пускай си Cv -то на повече места където ти допада длъжността.Другото ,което можеш да направиш изкараи един курс по-англииски.Успех.

# 27
  • Мнения: X
Не ни казваш какъв е този частен бизнес и какъв е бил твоят ангажимент към него (или аз не съм прочела като хората, за което извинявай). Мисълта ми е че ако тръгнеш да пращаш СВ-та за обяви, които ти допаднат, е добре да обясниш на евентуалния работодател защо смяташ, че ще му свършиш работа. И без стандартните бла-бла от типа "през последните Х години на мен са ми били предоставяни задачи с нарастваща степен на отговорност", а съвсем простичко и конкретно.

Защото може и да си подходяща, но някой там ще получи камара от СВ-та, в които не вижда за какво да се "закачи" и просто ще ги класира в кръглата папка. Опиши си добре ангажиментите към частния бизнес без да наблягаш толкова на факта, че е частен - и действай. Този, който ще оценява СВ-тата ще търси конкретни неща и току-виж ги открил при теб. А и докато описваш може би сама ще стигнеш до извода с какво искаш да се захванеш.

# 28
  • Мнения: 3 405
Стигнах до коментарът на Лиска. Права е по всяка точка.
Поставям се на твое място и решавам, че най-доброто е работата в семейния бизнес.

# 29
  • Мнения: 1 077
Звучи скучно. Звучи така, сякаш си търсиш кво да е. А явно не е така, щом си готова да влагаш енергия и желание за развитие.
Като отчетеш изискванията си за работодател, възможности за развитие, контакт с хора, работно време.. и ще останат малко възможности... Mr. Green

Иначе, не съм съгласна, че частният бизнес е най-доброто място за теб в момента. Напротив, щом е лесно управляем и печеливш, инвестирай себе си в нещо ново, което ще те обогати. В добра позиция за търсене на работа си, не си търси "някой, който да те вземе", търси си някой, за когото ИСКАШ да работиш.

Това с изискванията ... ех, ако плащаха за всичко, което искат ....  hahaha ....

Какво можеш да дадеш ти на конкретен работодател, не става ясно от стандартно СВ. Само на интервю, при това много добре проведено, може да стане ясно един за друг ли сте  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт