Дюканки красиви - купонджийки щастливи - 117 тема

  • 41 383
  • 913
  •   1
Отговори
# 855
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 273
лисиче (сребърно   Mr. Green )- тунинга е МЪЖ  Crazy
саричка - количеството храна няма ограничения, стига да е режимно (а и по-големшките бодита  Crazy си искат повечко, тъй че хапвай и не се тряскай от кантара), водата 1,5 - 2л е задължителна, чай, кафе, айрян отделно  Peace
зазу   Confused
никол83 - отговориха ти, но и аз да се изкажа  Flutter и 10 са много, повечето мацки не свалят след 5 ден и остава само натоварването и неистовия глад за зеленчуци, хвърляй се във втора и успех

да си викна малко, а?  Blush
Дружинааааааааааа, дека сте бре?   Heart Eyes  лИбЪ ви и даже вЪ УбичЪм Heart Eyes

# 856
  • Мнения: 191
За пиене - вода поне 1/5л., две кафета, едното с малко млекце и около 250мл. кола-лайт...

Само това ли пиеш??? 1/2 литър вода е прекалено малко.

Вещи, моя грешка Embarassed - не съм го написала правилно....аз по принцип пия доста вода, а сега, още повече - ей на, шишето от литър и половина вода от сутринта, току-що го свърших, а вероятно ще пия и още нещо докато си легна. Даже мъж ми, ми се подиграва, че посещавам WC-то по-често, отколкото навремето когато бях бременна hahaha

Goody, мерси за мнението!  Hug ... важното е, че явно нещата, които ям са си режимни и няма спор, че правя правилното Peace

# 857
  • Мнения: 92
Я кажете, втората фаза ли се продължава до постигане на желания резултат или отново се редува с първата?  newsm78

# 858
  • Мнения: 516
За пиене - вода поне 1/5л., две кафета, едното с малко млекце и около 250мл. кола-лайт...

Само това ли пиеш??? 1/2 литър вода е прекалено малко.

Мисля че в книгата пишеше задължително поне 1,5 л - без супи и разни течности ,
с които трябва да се докарат до 2 л   Thinking
Е , сега като я подарих ...няма как да проверя.
Другото ,което знам от лекари , е че трябва да се пие 2 л на денонощие.
Аз имах този проблем ,че не пиех много вода до режима.Заставих се да я пия , като си взимах
бутилка мин.вода от 1,5 л - това ми бе мерилото за деня .
Сега пия повече  - поне 2 л чиста вода.На това ме заставиха лекарите в болницата.

Вещи , ти имаш повечко опит из bg-mamma , та може и някъде да си срещала инфо
и за това ...Та четох някъде , май че беше в сп."Журнал за жената" - не съм сигурна  Thinking,
че освен тези 1,5  -  2 л вода , трябва да се пие още по 1 чаша за всеки 10 кг отгоре.

Е , аз си ги докарвам между 2-3 л на ден , само дето  често-честичко  посещавам 00 .

Имам и едно питане ... Момичета + момче , някой от вас ползва ли подсладител стевия ?

PP   -  Ей ,  Sari4ka ,
сега видях ,че си й отговорила ,докато пишех моя пост  -  нищо лично към теб   Hug
Но не си трия поста ,защото доста от нас допускат тази грешка , а имам и   Confused:

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 21:58 от mamce

# 859
  • София
  • Мнения: 110
Знам, че много питания се събраха, но и аз да попитам : Изварата на ,, Жоси" режимна ли е? На нея не пише, че е обезмаслена, а само че е суроватъчна.

# 860
  • Мнения: 52
Здравейте сладурки, Тунинг   bouquet

Танче, ЧРД. newsm59...много, много щастие.

Венити феър с пожелания за много щастие  party023

Горда честита студентка, успехи, Лабело също.

Silverfox , да втората фаза е до постигане на желаните килограми.

Лека и отслабваща вечер  smile3521

Дороти, ванесса йо, summer_girl78, Padme, mamce, чочосан, хела, silviya1, Denni, Ivi baby, Zdraveto, мая пенчева, maggie2003, pilito, Цоци, Нелегална Дюканка, VK, Silverfox, Bella04  (+ 5 Скрит/и) и 6 Гости преглежда(т) тази тема.smile3525

п.п. Блубери, подкрепям те напълно!

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 22:21 от Dari68

# 861
Най-най уникалната риба (заедно с лефера, каргьоза и калкана) се казва лаврак!
Мога да изям десет - безумно вкусно нещо! Днес го вечрях - 2 бр във фолио.
Пъстървата ще ме прощава...

Ето го моя топ 5 на рибите

1. Лефер
2. Лаврак
3. Калкан
4. Карагьоз
5. Сьомга (котлет на скара)

Обожавам всичко, коеот ражда морето. Не можа да се сравни с никоя сладководна риба. Хичникът си е хичник!  Mr. Green

П.П. някой да ми каже дали е пробвал да приготви калака по начин, който се вписва в нашия режим и е хубав? Аз съм го яла само пържен...

# 862
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Здравейте, симпатяги  Mr. Green

На мен ми писна от всички ахканици, цъканици и опасения за здравето и живота ми от страна на всякакви хора, както и злокобни предвещания за краха на бъбреците и черния ми дроб и днес си пуснах всякакви биохимии, дето се сетих (ПКК, СУЕ, урея, креатинин, пикочна к-на, алкална фосфатаза, АсАТ, АлАТ, глюкоза) Всичките ми изследвания са пер-фект-ни Само някой сега да смее да ми каже, нещо..ще му навра изследванията си в...лицето  #2gunfire Mr. Green
Още една радост видях - аз съм с тиреоидит на Хашимото и днес като си пуснах изследванията едното от 2те антитела, които атакуват жлезата ми е влязло в норма  Shocked Идея си нямам какво го е накарало, но съм безкрайно щастлива, понеже предния път ми беше 10 пъти над нормата.
И тъй добих още по-голяма увереност в успеха си. Не знам за какви изкушения говорите. За мен други храни освен режимните просто не съществуват..А и не мисля, че скоро ще ми писнат - аз нямам никакво време да готвя, но като си харесам нещо от многобройните рецепти, зациклям на него с дни. Ако вече не ми се яде - преминавам на следващата вкусотия и т.н.

Лека и сладки сънища от мен!

# 863
  • Мнения: 2 190
Здравейте всички,

не успях да прочета всичко. А и толкова рядко пиша, че пак ще трябва да се представям.

Но искам да кажа

Таттит,  newsm59  bigdance2 Да си здрава, късметлийка и все така чаровна и усмихната.

Венити nbirthday

Горда, и на тебе честита студентка, тя е в страхотна специалност.

 Чета за мотивацията  202uu на Звездопад и Боби73. Това за спиране на свалянето чрез самовнушение може да се окаже вярно при мене. Заковах на 58-59 вече 3 седмици след едно тъпо нарушение. Сега ще си кажа, че вече съм платила цената и кантарът е редно да се раздвижи. Ще рапортувам за резултата.

Искам да споделя и още един начин за повишаване на мотивацията. Аз го наричам "голата дебела истина" - правя си снимки на голите тлъсти зони (при мене е ханш и бедра) и после на zoom на  компа.

И за предпазване от нережимни храни. Ами поставям цена в задържане на всяка храна. Най-ниската е 1 седмица. Действа.

лека нощ на всички   

# 864
  • Мнения: 191
mamce Hug...
Действително - въпросът с водата и на мен ми се струва важен! Даже е странно, че точно аз, дето проглушавам ушите на всички да пият повече вода, направих правописна грешка точно за нея newsm78. Ето сега, с книгата на коленете, цитирам дословно д-р Дюкан:
" ...Диетата Протал, особено през ударния й период, предполага задължително приемане - освен в изключителни случаи: при задържане на вода с хормонален произход или при бъбречна недостатъчност - на литър и половина вода дневно, по възможност минерална, но и под каквата и да е друга форма - чай, кафе, билкова отвара. Чаша чай на закуска, чаша вода сутринта, две чаши на обед, една следобед и две на вечеря и ето, че сте изпили 2 л. без да усетите...."
Е, ами това е! Щом го пише в зелената книга - приемаме го за норма, нали така?! Т.е. - Два литра ТЕЧНОСТИ дневно, като е най-добре повечето да е вода...
за себе си знам, че даже съм отгоре на нормата, но е наистина добре всички дюканки да мислят за това колко вода приемат дневно.
 
ванесса йо, много се радвам за резултатите от изследванията ти!!!   bouquet Здравето е най-важно, а ти днес за пореден път доказваш с изследванията си, че режима не го застрашава по никакъв начин! Peace

blueberry_pie...мисля си за калкана newsm78 - би трябвало да стане на фурна, върху хартия за печене, овалян в разбити белтъци+ смляни трици+подправки на вкус, . Но не съм го правила още, само идейка Wink  chef

# 865
  • Мнения: 3 080
За пиене - вода поне 1/5л., две кафета, едното с малко млекце и около 250мл. кола-лайт...

Само това ли пиеш??? 1/2 литър вода е прекалено малко.

  hahaha hahaha hahaha 202uu


НепукисткаHug

# 866
  • Мнения: 36
ЧРД на Таттит!
Горда - честита ви радост.
Цоци-не се гневи, ама никой не се е съмнявал в теб! smile3501 Ти си от най-свежите лица тук, аз лично се зареждам положително от твоите постове!

 newsm78 забравих какво искам да кажа!Ужас!
Ами лека вечер на всички!

# 867
sari4ka, не ми се иска да рискувам с калкана, като се сетя колко пари е Simple Smile
Аз се чудя дали няма да стане само върху хартия за печене във фурна със вентилатор?! Rolling Eyes

А бе да ви питам, т.нар ми хлебчета в МВ стават някакси мокри, къде бъркам? Напаравих две с различна продължителност на печене (5-7мин), но все остават мокри.  chef newsm78

# 868
  • Мнения: 2 190
Пак съм аз.

Цоци, честити ти 77, ти си включила на пълна газ.

Малко размисли за триците
1. Пак прелистих зелената книга и изводите относно написаното там са:
 - триците са задължителни за 3та и 4та фаза по 3с.л ден.
 - за първа и втора Не са задължителни при всички случаи, а само при определени - проблеми 00 и за хора, които искат да силна закуска - дюкански палачинки.

2. В интервюто за 24 часа е написано, че те са полезни и за 1ва и 2ра и Дюкан смята да ги препоръчва по 2 с.л. на ден.

Бележка Биборана: Аз ям много рядко трици - сурови с кисело мляко. Установих, че от тях задържам и се чувствам зле. Благодаря и за инфото от Риен - разбрах и на какво се дължи това. Палачинки, кексове и т.н. не ми се ядат, не мога да правя и не искам да се уча тепърва да готвя подобни неща.

Някой да не помисли, че съм против триците или че препоръчвам да не се консумират. Просто споделям какво съм разбрала и какво съм изпитала с тях.


# 869
  • Мнения: 663
я да взема и аз отношение по темата с РИБИТЕ ....старите знаят моите кулинарни умения ...все толкова съм добра и когато пазарувам месо зарзавати и въобще продукти за кулинарни изпълнения ...та от любопитство онзи ден се набутах в рибния магазин и купих най непознатата за мен риба "австралийска змиорка "....домашния ми любимец с целия си речников запас ми обясни "какви ги върша"... но аз настоях да я изпече на скара иииииииииииииииииии малееееееееееее че вкусотия .... да си призная чак като изядох всичката изпечена риба си признах на мъжа ми и дъщеря ми ......иначе щях да си остана гладна ....

сега се олях истински ...и като зачетох на някой дажбата чак ме хвана срам ...момичета вие хапвате по една пилешка пържола за вечеря а аз току що ..изядох 3/4 от бялото месо на едно пиле .... целия му бут ( горна долна част ) малките кълки и на двете крила ......и още не знам колко и какви парчета от пилето дето се бяха разпилели из тавата .......е резултата е че в момента ме боли стомаха все едно съм глътнала гюле ...ама като съм лакомия кво да направя ...най важното е че си паднах на .............режима ....

djizas ...оооооооо не се гневя ...просто съм "емоционална натура "..... и емоции + 77,5 кила ...си е жив тайфун от поне 4 степен
 blueberry_pie ...и на мен всякакви хлебчета и кексчета стават "мокри" в микровълновата ...но сега правя един "мелез" в обикновенната фурна и не става мокро ( но не прекалявай с изварата че от нея мокрее) ....

biborana ..... като "тъкачка многомашинничка съм "... като са ме налегнали  100 работи и неволи ...че бях забравила и на "кантара " да се гневя за това че се е закотвил на едно място .... ииииииииии той се размърда като видя че ми е станал напълно безразличен .... Simple Smile)) всеки се бори за внимание

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 23:26 от Цоци

Общи условия

Активация на акаунт