За първа година в детската градина!

  • 25 400
  • 282
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 22
Това за гуменките и аз си го мислех, но не е отговор ...  И ние сме по чорапи докато навън не зафучи и завее, та не знам как ще се получи с пантофите...

# 91
  • Мнения: 2 471
Това за гуменките и аз си го мислех, но не е отговор ...  И ние сме по чорапи докато навън не зафучи и завее, та не знам как ще се получи с пантофите...

Предполагам, ще се "заразят" от другите деца и ще си поискат сами да се обуват с пантофки/гуменки.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 045
Лора също тръгва на градина. Ще бъде при учителките на кака си, която пък тръгва на училище на есен. Няма нищо, което да ме изненада - познавам учителките, познавам порядките в ОДЗ-то, познавам и помещението - миналата година го ремонтираха - обстановката е супер, има хубави играчки - предишни години събирахме пари и купувахме много неща. Тя самата познава учителките на кака си, защото беше в същото ОДЗ в яслата и винаги водехме и взимахме кака и. Част от децата от яслената и група ще бъдат и в градинската.Тя е общителна, ходила е вече на ясла, опрравя се сама и смятам, че адаптацията ще мина бързо. единственото, което ме притеснява, е че преди ги водех и прибирах с кака и, а сега кака и ще е първокласничка и съответно Лори ще трябва да я водя сама, а те са като гербови марки и не знам как ще тръгва след като кака и не е с нея.... Simple Smile

# 93
  • София
  • Мнения: 6 260
Аз пък днес минах през нашата градина и се оказа, че ще отвори чак... октомври заради ремонта!  Rolling Eyes На мене днес ми е последният ден от отпуската, утре съм на работа, майка ми си пусна нейната, за да гледа малката и за септември увисваме.  Sad То ясно, че ще пускам неплатен, ама има няколко дена, в които няма да мога да отсъствам от работата, майка ми ще трябва пак някак си да я гледа... Абе, изобщо - красота!  Laughing

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 21:02 от Спящата красавица

# 94
  • Мнения: 3 760
Спяща, много неприятно  Cry Дано го измислите някак  Hug

И ние (т.е. Маги) от септември сме на градина. тогава ще е на 2,9 години. Не е ходила на ясла. И е откровено бебе - не се разделя с памперса  ooooh! почти не може да се облича сама, отказва да заспи ако има други хора в стаята, не умее да се катери по катерушки и т.н...
Доста съм притеснена.
Иначе директорката при записването ми каза да не се притеснявам за памперса и изобщо за нищо да не се тревожа, ама...

# 95
  • Мнения: 1 312

Може ли вместо пантофи, да му купя някакви гуменки, например.
Може разбира се.
Важното е да са удобни и лесни за събуване и обуване.
Моят син яслата я изкара все с гуменки,пантофи не му носех,че му се потяха краката,а там си беше голяма жега.

# 96
  • Мнения: 2 821
Здравейте, и ние ще сме "първолаци"..
Най-вече ме притеснява тоалетната тип - иранска, от онези с дупка в пода. Цените, както разбрах за детските тоалетни чинии са покъртителни от 600 лв нагоре...  smile3516
Мислех си, че дечицата  се напикават, заради страха от различното от обичайното им гърне/wc .


И това във Варна! Боже!
Не мога да повярвам. Как така има още градини с такива тоалетни. Нали всяка година им отпусксат пари за ремонт. Ако тоалетните не сменят, какво тогава...

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 08:36 от Ellypr

# 97
  • Мнения: 817
Е, престраших се и аз да се разпиша Grinning

Дъщеря ми тръгва от септември на градина. До сега не е ходила на ясла. Баба и я гледа в къщи. МНого се надявам, това, че е свикнала сутрин да се разделяме на вратата и да си казваме "Чао! До довечера!" да и помогне да се адаптира по бързо в градинката. Също и това, че ще бъде с три нейни приятелки в една групичка.
Градината е хубава, една от най-хубавите в Бургас, но нещо от към играчки им куца. За това обаче ще се погрижим ние-родителите. Не е проблем да купим играчки и да ги занесем.

Това, което ме притеснява, освен болестите, е че за мен е напълно непонятно колко чифта дрехи да и купя за градина само, имам предвид, че там искали дрешките да са с ластик на панталончетата, а не с ципове и копчета и други изисквания, които са логични....
Какви дрехи им слагате, удобни за игра или? Преобличате ли ги, когато ги оставяте, тоест с едни дрешки тръгват от къщи, а с други в детската..
Тъпи може би въпроси, но мен ме вълнуват, защото е напълно ново преживяване както за Тони, така и за мен.

# 98
  • Мнения: 7 821
Ще ви трябват поне 6 комплекта дрехи за градината (5 дни + 1 за смяна). И това като за начало, освен ако не искате да перете, сушите и гладите през седмицата. Децата много се цапат в градината, поне в началото. А и щом са прекарали 8 - 10 часа с едни дрехи, според мен, е редно те да се изперат дори и да не изглеждат като на първия клошар  Wink.
Един съвет от мен - купувайте меки, лесни за обуване чорапки, защото те затрудняват децата най-много. В първа група повечето деца не могат да се обличат съвсем сами, но до Коледа ще се научат, колкото са по-лесни и удобни дрехите, толкова по-добре за самите деца. Обувките задължително с лепки, освен, ако не искате прекъснато да ви натякват за връзките.
Аз не съм преобличала моите с различни дрехи за вън и за градината, защото в нашата градина родителите нямат достъп до гардеробчетата, изобщо не ни пуснаха да влезем вътре и не исках да карам самите деца да се преобличат по 100 пъти и без това им беше трудно.

# 99
  • Мнения: 817
Благодаря ти за отговора! Hug

# 100
  • у дома
  • Мнения: 965
Ох, най-накрая я открих тая тема  Grinning
Наталия е на градина от 15 септември, а сега я гледат бабите. До сега сем ходила на 2 родителски срещи, на които се организира ремонта и боядисването на помещението, в което ще са децата.
Притеснявам се най-вече за храненето, защото е много трудна с яденето - много е слаба, яде малко и ограничени храни. Не знам как да процедирам, да я храня в къщи и да и слагам нещо в чантата, което знам, че яде или... Tired Надеждата ми е, че като гледа другите деца, ще прояде и всички това ми казват, ама...
Поживем, увидим ...  

# 101
  • Мнения: 2 471
Ох, най-накрая я открих тая тема  Grinning
Наталия е на градина от 15 септември, а сега я гледат бабите. До сега сем ходила на 2 родителски срещи, на които се организира ремонта и боядисването на помещението, в което ще са децата.
Притеснявам се най-вече за храненето, защото е много трудна с яденето - много е слаба, яде малко и ограничени храни. Не знам как да процедирам, да я храня в къщи и да и слагам нещо в чантата, което знам, че яде или... Tired Надеждата ми е, че като гледа другите деца, ще прояде и всички това ми казват, ама...
Поживем, увидим ...  


В никакъв случай не слагай храна в чантата. Смяташ ли, че ще допуснат подобно нещо? Моята пикла също е злояда, но мисля че покрай  другите деца ще си хапва и тя, макар и малко.

# 102
  • Мнения: 1 312
Cweti,не мисля,че е нужно да купуваш кой знае какви нови дрехи.
Аз на моят син му зареждам гардеробчето с необходимото за седмицата-понякога остават недокосвани дрехите,друг път си прибирам мръсни и нося нови на следващият ден да допълня.
Когато е топло обикновенно слагам 5 чифта къси панталонки-най-обикновени,трико,памук,с ластик,5 тениски,5 чифта слипове,1 чифт чорапи за всеки случай ако много захладни.
Пижамата и кърпата за крака си стоят вътре и в петък ги взимам за пране,чехлите за баня и сандалките за игра са си в шкафчето постоянно,шапка за излизането на двора също.
През зимата съответно зареждам долници на анцунг,тънки,леки,пак нищо особено..,както и памучни блузи с дълъг ръкав,2-3 чифта чорапи и 2-3 потничета.

УстатА,вкарването на храна не е разрешено.
Варианта отпада.
Може да се научи,може и да не се научи.
Не всички деца копират примера на другарчетата си.
Моят ходи година и половина на ясла,после тръгна на градина веднага.
Така и не прояде.
Кара на хляб и сухи закуски*когато ги има*,в останалото време не докосва супи и манджи.

# 103
  • Мнения: 2 471
Аз говорех за моето дете. Имам наблюдения, че когато се храни с други деца, го прави като надпревара и го приема за игра.

# 104
  • Мнения: 817
Eто още един съвет получих, който нямаше да се сетя сама преди първият им "учебен ден"
Това, че в гардеробчето се поставят дрешките за цяла седмица и не е необходимо да мисля всеки ден за това. Тоест спокойно мога да си я обличам с едни дрешки и после да ги сменяме като стигнем в градината. Само се чудя, ако се изпотят дали някой ще им обърне внимание да се преоблекат? Май много се "втелясвам" но си го мислих ей сега това.

И имам една чуденка, не искам да бъда от "капризните майки", но разбрах, че леглата им в нашата градина са на два етажа. Та ако и се падне на моята госпожица да спи на втория етаж, не я знам колко пъти ще падне. Тя много се върти и бълнува постоянно. Знам, че имат някакви прегради, но ми се струва много страшно  Laughing...Боже тази градина за мен ще е по голям стрес от колкото за детето.........

Общи условия

Активация на акаунт