Нормално ли е че не усещам много често бебето си?

  • 10 356
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз започнах да усещам лекичко в 16 г.с всеки ден по няколко пъти , а сега в 18 + г.с не съм го усещала вече три дни и също писах в отчетни.Дано да е нормално и всичко да е наред , защото всички казват , че не е нещо , което трябва да притеснява майките  Praynig

# 16
  • Мнения: 280
Здравейте и от мен! Тъкмо росна -прясна попадам на темата - два дена бях в паника  #Crazy , че бебончето не рита, но днес ме посритва и съм спокойна   Grinning  Явно и те имат нужда от почивка  Laughing

Не е съвсем по темата, но бихте ли ми обяснили какво означава втвърдяване на корема  newsm78 ???? Та моя сякаш винаги си твърд  Rolling Eyes

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Бебетата си менят позата в корема. Когато застанат с гръб към корема ти, е трудно да го усетиш,защото ритниците отиват към гърба ти. Wink Предна плацента също може да е причина.

# 18
  • Мнения: 135
Сопред мен,зависи в каква поза се намира бебето,т.е. как е застанало.Щеима дни в които много ще го усещащ,ще има и дни при които нама чак толкова,но ако мен питаш за твое успокоение отиди до те погледне сп ециалист.

# 19
  • Мнения: 340
Аз също не го усещам постоянно или често..това с шоколаде не винаги ми действа честно казано, аи не обичам сладко.Обикновенно следобед или вечер го усещам но не и през 15-20мин.Освен това може да е от плацентата- аз съм с предна и доктора ми обясни че ударите са по-меки и е нормално по-слабо да го усещам-иначе всеки ден почти си мърда, но никога толкова често.

Споед мен фактът, че са ви първи бебоци + различията в бебетата са основното... донякъде може да се смята и че момиченцата са по-кротки от момченцата, макар че не е правило.

А относно предната плацента, аз съм с предна плацента, пише го черно на бяло от 20с. ехото, но явно като втора бременност + факта, че е с лице към корема прави положението различно от очакваното. При нас шаване и сериозно ритане има през по-голямата част от денонощието и то доста осезаемо. В някои дни регистрирам само няколко половинчасови помеждутъци без движения, вкл. и нощем до късно, тъй като лягам късно. Усещам го, докато не заспя, след това съм пън.

# 20
  • Мнения: 1 428
Всяко бебе си е различно.Аз го усещах постоянно,все ме риташе.Но моята приятелка почти не го усещаше(на 2-3 дена).

# 21
  • Мнения: 3 453
Аз също не го усещам постоянно или често..това с шоколаде не винаги ми действа честно казано, аи не обичам сладко.Обикновенно следобед или вечер го усещам но не и през 15-20мин.Освен това може да е от плацентата- аз съм с предна и доктора ми обясни че ударите са по-меки и е нормално по-слабо да го усещам-иначе всеки ден почти си мърда, но никога толкова често.

Споед мен фактът, че са ви първи бебоци + различията в бебетата са основното... донякъде може да се смята и че момиченцата са по-кротки от момченцата, макар че не е правило.

А относно предната плацента, аз съм с предна плацента, пише го черно на бяло от 20с. ехото, но явно като втора бременност + факта, че е с лице към корема прави положението различно от очакваното. При нас шаване и сериозно ритане има през по-голямата част от денонощието и то доста осезаемо. В някои дни регистрирам само няколко половинчасови помеждутъци без движения, вкл. и нощем до късно, тъй като лягам късно. Усещам го, докато не заспя, след това съм пън.

   Моето е момченце и да си ккажа подритва най-често като си хапна.Тогава е най-активно...и особенно след сладолед JoyИначе го усетих много рано в края на трети месец за пръв път.При мен също беше седалищно...сега незнам как е август ще видим Laughing

# 22
  • Мнения: 93
Май при всички е различно, братовчетка ми казваше, че до последно почти не го усеща единствено сутрин, се обръщал господинът и то много нежно и това е! а пък при мен аз съм вече в 32 седмица и има дни в които е много активна и обратното когато почти не мърда! Grinning

# 23
  • Мнения: 259
И аз много-много не я усещах, може би защото доста напълнях. Но и тя си беше мързеливичка.

# 24
  • Мнения: 269
Ladi 1,ако имаш повече сланинки по коремчето може да ти пречи да го усещаш,дори и да си ритка бебока.Не знам дали има значение от позицията на бебето,но аз го усещам и като рита навън, и като рита назад към гърба.Има и периоди когато си поспива предполагам и тогава не рита.

# 25
  • Мнения: 625
С първата си бременност и аз не усещах много често бебето си,може би най-силно усещането беше в 6ти ,7-ми месец,после понякога съм се чудила дали изобщо бебето се движи.Просто усещането е твърде ново за майката,а и някои бебета са по-активни от други.Сега съм в същата седмица(28) и усещам бебето си от самото начало,много е активно и постоянно ме разконцентрира.Така,че не се притеснявай излишно Peace

# 26
  • Мнения: 3 453
Ladi 1,ако имаш повече сланинки по коремчето може да ти пречи да го усещаш,дори и да си ритка бебока.Не знам дали има значение от позицията на бебето,но аз го усещам и като рита навън, и като рита назад към гърба.Има и периоди когато си поспива предполагам и тогава не рита.

    Дори когато спят пак се движат Hug

# 27
  • Мнения: 3 069
Притеснително е когато не го усетиш повече от 12 часа.Тогава трябва спешно да посетиш 1-та болница.

# 28
  • Мнения: 1 919
аз също не долавях кой знае какво движение, доки ми го обясни с предната плацента..просто се получава като стена..незнам колко е верно.

# 29
  • Мнения: 991
Бебетата са различни и в това отношение. Писали са ти мами, които не са усещали бебчетата си да се движат много-много и всичко е било наред. Тук лекарите съветват долу-горе в този момент от бременността, в който си ти, да се започне броене на движенията на бебчето. Определяш време, когато обикновено бебето е активно и броиш колко движения усещаш. Ако в рамките на 2 часа усетиш по-малко от 10 движения, съветват да се обадиш на лекаря си, който следва да те прегледа и да види дали няма някакъв проблем. Казват, че колкото повече напредва бременността, толкова е по-важно да си правиш тая проверка. Аз я правех 2 пъти на ден - сутрин преди да стана за работа и вечер след като си легна. Обикновено 10 движения ги преброявах много преди да минат два часа.

Иначе обикновено бебето е активно, когато ти си пасивнаSimple Smile През по-голямата част от времето то спинка. И обикновено най-много шават вечер и даже нощем, докато ти спиш.

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 20:21 от Homesick

Общи условия

Активация на акаунт