Задължителна ли е попарата?

  • 1 317
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз пък въобще не възнемерявам да правя кисел. Според мен това е българска измисшльотина и не мисля да си усложнявам живота. Попари засега не правя.

Българска, китайска - какво значение има, ако бебето го яде с удоволствие ShockedНики си умира за плодови кисели, а аз се изпедепцах и ги правя за 3 минути GrinningКое му е сложното на кисела ShockedНе че те агитирам, да не си помислиш...Но наистна става за нула време, нещо си в заблуда за приготовлението Wink

# 16
  • Мнения: 6 155

Българска, китайска - какво значение има, ако бебето го яде с удоволствие ShockedНики си умира за плодови кисели, а аз се изпедепцах и ги правя за 3 минути GrinningКое му е сложното на кисела ShockedНе че те агитирам, да не си помислиш...Но наистна става за нула време, нещо си в заблуда за приготовлението Wink

Вelinda, кажи моля те, как се прави тоя кисел  Blush Praynig  bouquet

# 17
  • Мнения: 303
И моята дъщеря не иска нито попари, нито каши...Дали е заради това, че ни растат зъби или не ги харесва...Не знам  Sad

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679

Вelinda, кажи моля те, как се прави тоя кисел  Blush Praynig  bouquet

Супер лесно и бързо GrinningПо следния начин стават три мънички купички плодов крем за десерт или две порции от по едно бурканче за следобедна закуска:
200 гр. мляко/кърма/вода
1 пълна с връх супена лъжица натурално царевично нишесте без ароматизатори
плодове по избор/пробвала съм с банани, праскови, кайсии, ябълки, круши, сини сливи, череши, каквото имам/ - около 150 гр.
Разтварям нишестето в студеното мляко.Слагам на котлона за заври и варя до сгъстяване на кашичка, като бъркам непрекъснато.Готвя на газ, така че операцията отнема около 2 минути.През това време смилам плодовете в комбайна и ги изсипвам при кашичката.Ако са алергизиращи- варя още минутка, ако не - почти веднага махам от котлона, да запазя максимално витамините.Ако киселът се прави с адаптирано мляко, то се слага май след варенето, най накрая - не съм 100% сигурна как става, защото никога не съм пробвала.Сместа се разсипва в купички или бурканчета.Може и да се украси отгоре с пресни плодове Party
Ако се смеси с натрошени бисквити и се изсипе в малка купа, предварително обляна със студена вода - става чудна бебешка торта с плодове.Оставя се да стегне и се обръща в чиния.Украса - по желание на клиента  babyuu.
Ники си умира за всякакви такива вариации на тема плодови кисели.Мисля, че почти всички бебета ги харесват, защото са леки на вкус и приятни като консистенция.Ако не уцелиш гъстотата от първия път - няма страшно, следващият опит ще е по-добър Wink

# 19
  • Мнения: 5 713
Ако киселът се прави с адаптирано мляко, то се слага май след варенето, най накрая - не съм 100% сигурна как става, защото никога не съм пробвала.
Да, след варенето го слагам аз ад. мляко. Моми4ета, я да ви питам, ако може, 4е нещо не ми е ясно. Пробвах веднъж да направя пове4ко порции 4ист кисел. Понеже аз слагам винаги пресни плодове и ад. мляко и не става на момента да ги прибавя и да затворя буркан4ета за следващите дни. Оба4е ве4е веднъж изстинал, нещо не се полу4ава работата т.е. тръгна ли да го разбърквам и става на пар4енца, не седи като крем4е. По принцип го топля на водна баня. Та кажете, плс, каква е цаката да си направя пове4е порции без проблеми. Тенкю.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Хм, никога не съм пробвала да правя повече от 2-3 порции, които се изяждат в рамките не 2 дни Wink, защото както вече казах приготовлението не ми е никакъв проблем и не ми губи време.Но си мисля, че ако искаш може би след притоплянето трябва да прибавиш малко течност/водичка най-добре/ и да пасираш отново.Нямам представа дали ще се получи ThinkingНо си спомням че една мама обясняваше за картофеното пюре, че след размразяване става като прясно, ако се пасира наново.Пробвай...Макар, че...честно казано....докато го притоплиш на водна баня, пасираш пресни плодове, пасираш наново цялата смес- ми по-добре си му направи направо пресен крем Laughing

# 21
  • Мнения: 6 155

Много благодаря  bouquet  bouquet  bouquet
Ще направя и ще видим дали малчо ще го одобри  Laughing

# 22
  • Мнения: 5 713
Макар, че...честно казано....докато го притоплиш на водна баня, пасираш пресни плодове, пасираш наново цялата смес- ми по-добре си му направи направо пресен крем Laughing
Права си, ще се откажа от тази ми идея.

# 23
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Според мен не е!Аз не съм давала.Нещо комбинацията не ми допадна много,давам си му сиренето отделно, и хляба също.Всеки сам си определя Wink

Общи условия

Активация на акаунт