Лицево главично предлежание и раждане

  • 8 376
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 340
Още веднъж ви благодаря много  Hug Да естествено чета на английски, обаче снощи стана една работа и не знам какво да мисля. То моето бебе защото от самото начало го усещам много ниско, пък колкото и да шава, на 2 ехота все така беше разположено. Стуваше ми се, че главата е много ниско. Обаче снощи като ме започна с едни ритници не където съм свикнала... чудя се дали не го подтикнах да си смени позата, пък било то и с крачета надолу. Цяла нощ не спря и през половин час бях в тоалетната. Сега обаче не го усещам точно тъй, пак рита отгоре, а и нещо са ме стегнали едни контракции и не ми се мисли за никакви упражения. Но ако си е било променило положението, мога само да се радвам. Дори от седалищно/крачно има кой да ми го обърне като дойде време, а сина ми така или иначе се обърна сам преди години.  Но за мануално обръщане от лицево не съм чувала.  newsm78

Ох, мога да си представя как е в България, а съм и раждала веднъж там, и то в малък град. Тук в Холандия вярно е меката на домашното и възможно най-естествено раждане, но... има други кусури. Радвайте се мамчета поне на дългото майчинство, защото тук е 4м. И прекрасните идеи, които уж готиното общество застъпва, просто не се използват. Да не кажа, че някои напредничави за Б-я идеи тук ги подкрепят дори по-малко хора. Урбанизацията не прощава.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Най-вероятно ще родиш секцио

# 17
  • Мнения: 27 524
Секциото е изключително рискова операция

Съгласна съм с другите съвети, но не и с това  Stop

При лицево предлежание секциото е задължително  Peace

# 18
  • Мнения: 1 114
Дари беше с лицево предлежание, обърна се така може би 2 дни преди и без това насроченото ми  секцио. Доктора ми каза, че това още една причина за задължително секцио.

# 19
  • Мнения: 99
опс, не съм съгласна, че секциото е задължително в този случай. моят бебчо тръгна да излиза лицево, но с малка епизиотомийка докторът оправи нещата. раждах в Селена П-в и съм много благодарна на д-р Даскалов. верно, че беше зор, но няма как... късмет и не се тревожи излишно

# 20
  • Мнения: 9 814
 Peace
Най-вероятно ще родиш секцио

Да, но има още много време и бебето може да се намести.
Дъщеря ми два дни преди да се роди се обърна странично, а часове преди да започне раждането се върна в нормалната поза.

# 21
  • Мнения: 46 520
опс, не съм съгласна, че секциото е задължително в този случай. моят бебчо тръгна да излиза лицево, но с малка епизиотомийка докторът оправи нещата. раждах в Селена П-в и съм много благодарна на д-р Даскалов. верно, че беше зор, но няма как... късмет и не се тревожи излишно

А колко голямо бебе бебето ти?

# 22
  • Мнения: 2 746
Една позната разказваше, че бебето и било разположено по този начин.Обаче доктора успял да го "намести" правилно преди излизането и всичко минало нормално.Да ти кажа, аз лично се съмнявам в тези похвати, и  освен това мисля, че доктора трябва да е виртуоз във водене на раждане, за да направи това завъртане на бебето, иначе има риск от увреждане. А д-ра на моята позната и беше семеен приятел, та му имаха пълно доверие.Успех ти желая!

# 23
  • Мнения: 1 554
моето бебе беше така,направиха ми секцио Peace

# 24
  • Мнения: 254
и моето бебче се роди с такова предлежание но изглежда се беше обърнал в тази поза при самото раждане,последно бях на видеозон 2 дни преди самото раждане и си беше в нормална поза,а иначе беше седалищно до 8 месец,раждането ми беше предизвикано защото раждах във вода а този вид раждане е планувано,беше доста трудно раждане но слава богу всичко беше наред,но и бебчето се роди 2800 и лекарката ми каза че това е добре ако е било по голямо бебето не се е знаело как ще продължи раждането

# 25
  • Мнения: 1 102
Аз бях родила със секцио поради същата причина, имах 8см разкритие при което главата беше на високо а и тоновете се развалиха защото имаше увита пъпна връв, лекаря каза или секцио или форцепс, аз избрах секцио и въобще не съжалявам.

Общи условия

Активация на акаунт