ИЗБОР НА АВТОМОБИЛ

  • 40 858
  • 177
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 572
А да питам и за Нисан Алмера /май така се казваше  Mr. Green/ - събирам всякакви мнения и препоръки, защото наистина не мога да се  спра на определен модел - много ще съм благодарна на всякакви съвети  Hug Hug Hug

Нещо между 5 000 и 10 000 лв.  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 2 428
Сега разбрах, че става дума за втора ръка автомобил - там има друго добре работещо правило. Ходиш да гледаш и да караш разни коли по обяви. Избираш си 3 или 4 коли, които са ти харесалинай-много и водиш някой, който наистина разбира - да ги види и да те посъветва. Коя колко е била удряна (изобщо неудряни са 1-2 на 100 коли), колко са й разбити елемените по ходовата част, дали видимо й е превъртян километражът (личи си най-вече по захабяването на салона в купето, колкото и странно да звучи) и въобще конкретнанта кола в какво състояние е.  И тогава избираш самата кола, а не точния модел.

А смяташ ли да я ползваш извън града? Ако не - защо не помислиш за Тоуота Айго на изплащане - една приятелка си я чака да дойде другата седмица - 16хил. лева, по 240лв й е вноската на месец. Ти ако дадеш 10 на куп в следващите 3-4- години няма да усетиш разликата. Ако имате фрма по ДДС може да си я направиш двуместна и да си вземеш и ДДСто. А в следващите 5 години ще имаш чисто нова кола с гаранция 7 години. То и това е само опция, де.

Иначе продължавам да гласувам за Клиото, но ако попаднеш на по-високо ниво на изпълнение на Пежо - и то е много симпатимно. Малко по-къпи са му частите.

Успех и да кажеш какво реши  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 459
Пежото  Peace

# 18
  • Мнения: 11 004
А да питам и за Нисан Алмера /май така се казваше  Mr. Green/

Става Peace  Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 447
Ако се спреш на Мерцедес А-класа по добре да е А160 с 102 конски сили е, и да е елеганс или авангард(с повече екстри са),а не класик  Peace 

# 20
  • Варна
  • Мнения: 535
Каквато и да е ...само да е нова. Дори и за 10к има избор, малък, но има  Peace

# 21
  • Мнения: 15 572
Ако се спреш на Мерцедес А-класа по добре да е А160 с 102 конски сили е, и да е елеганс или авангард(с повече екстри са),а не класик  Peace 

КАКЪВ Й Е РАЗХОДА НА ГОРИВО - БЕНЗИНОВ ДВИГАТЕЛ

# 22
  • Мнения: 1 672
ние си купихме чисто новия ОПЕЛ Корса модел 2008 преди 2 месеца и съм много доволна .Чудеска кола е  Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 447
Ако се спреш на Мерцедес А-класа по добре да е А160 с 102 конски сили е, и да е елеганс или авангард(с повече екстри са),а не класик  Peace 

КАКЪВ Й Е РАЗХОДА НА ГОРИВО - БЕНЗИНОВ ДВИГАТЕЛ
10/100 градско ,извънградско 6/100,средно към 7/100

# 24
  • Мнения: 34
Рено или Пежо. Карах КЛИО 4 год. страшно съм доволна, сега карам МЕГАН 2005 г. Мъжа ми има ПЕЖО 2007 г. - никакъв проблем.

# 25
  • Мнения: 15 572
А НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ КАКЪВ РАЗХОД ДАВАТ НИСАН АЛМЕРА И НИСАН МИКРА  Praynig Praynig Praynig

# 26
  • Мнения: 11 004
За Микра-та знам, че на градско дава разход 9-10/100 Shocked (дано греша)
Алмера-та е по-икономична за града - 7-8/100.
На извънградско и двата модела са около 6-6,5/100.

Най-добре разпитай във форума на Н … 89;ан. Все пак зависи от двигателя на колата и др. фактори.

# 27
  • Мнения: 2 992
Коя колко е била удряна (изобщо неудряни са 1-2 на 100 коли),


това в огромна степен не е вярно. Съпругът ми вкарва автомобили, поне по един автовоз на месец и той и колегите му не взимат удряни автомобили, защото това означава поне 3 седмици парите ти да стоят затворени и да се разправяш яко с майстори, а и по принцип вече повечето търговци избират читави автомобили за внос, повечето от тях се занимават с това от повече от 10 години и разбират много. Това не означава, че не трябва да отидеш да си избереш колата с майстор. Задължително е!
Аз също съм на принципа да ми харчи малко и да не ходи по майстори, чукам на дърво за сега не ми се е налагало. Карам сеат ибиза, който всъшност под капака е изцяло VW, само купето е на сеат

# 28
  • Мнения: 15 572
ОХ АЗ НЕЩО СЪВСЕМ ПОЛУДЯХ ПО А КЛАСИТЕ - ВЯРВАЙТЕ МИ НЕ МОГА ДА СПЯ ВЕЧЕ ОТ МЕРАЦИ

НО МАЙ ДИЗЕЛЧЕ ЩЕ Е ПО-ДОБРЕ ЗАЩОТО ОПРЕДЕЛЕНО РАЗХОДА Е МНООООГО ПО-НИСЪК

ВИЕ КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 2 992
дизел разбира се и в никакъв случай А класа.

Може да ти харесва на външен вид, но за мен това не е мерцедес. Още като ги пуснаха, ги спряха заради фабричен дефект, нещо такова помня

Общи условия

Активация на акаунт