СЕПТЕМВРИйчето в корема дебелее, още месец трябва му да хубавее!!

  • 10 027
  • 303
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 49
Мире, булка, какво стана с мъжо, бре ?!! Чакаме те тука половин народ бременни загрижени какво се случва, теб никаква те няма. Да докладваш веднага щом можеш! Simple Smile
И тази обменна карта и това направление за хоспитализация нямам идея от къде се взимат и кога. Направлението като направление сигурно от личната, но не съм сигурна, пък и кога трябва да ми го даде... Тъй че, ако някой е наясно, да пише, моля  Blush

# 61
  • при моите любими
  • Мнения: 2 542

Днес ще ходим на Ж.К. и ще ми пускат болничния, исках да попитам  за тази обменна карта за приемане в болницата за раждане кога я дават?


Като отидеш днес на ЖК, ще ти я дадат картата за приема в болницата. На мен ми дадоха освен нея и талон с кръвната ми група и първите и последните ми изследвания - показателите. Отидох в деня в който трябваше да ми пусне болничния и просто ми ги дадоха , вече написани и подготвени и никой нищо не ми е искал, нито картони от личния, нито номера (някой беше писал за някакъв номер от личния лекар) Дадоха ми точно четири листа. 2 - на които пише НАПРАВЛЕНИЕ ЗА ХОСПИТАЛИЗАЦИЯ (абсолютно идентични) 1- НАПРАВЛЕНИЕ НА БРЕМЕННА ДО РОДИЛНО ЗАВЕДЕНИЕ - на него пише данните от изследванията ми. И 1 - ФИШ ЗА ИМУНОХЕМАТОЛОГИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ - това  е с кръвната ми група.

Последна редакция: ср, 30 юли 2008, 13:30 от cydonia

# 62
  • София
  • Мнения: 7 673
Мирето може и да спинка още - тя май често си поспива до доста късно.
Сетих се нещо да ви споделя. Не е в контекста на разговорите от последните дни, но да не забравя. Има една борса в Хаджи Димитър - казва се Даяна и Ники. Те са си производители. Доста съм пазарувала от там дрешки и съм супер-доволна.
http://dianainicky.com/

# 63
  • Мнения: 19
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out бясна съм!!!!!!!!!!!
Преди час и нещо ударих една лелка с колата, която реши да спре по средата на пътя неясно защо. Аз разбира се зад нея. Вярно, че по принцип задния е виновен, ама то не може такова овчо шофиране!!!!!!!!!!! Добре, че не се отвори ейрбега ми, че тогава щяха ди видят как бременна налага некадърна лелка !!!!!!!!!!!! И представете си, спътника й имаше наглостта да ми каже, че в такова състояние не трябвало вече да карам  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire Ревнах по телефона на мъжа ми от нерви. 

# 64
  • Мнения: 571
Хей куклета мили сладки Hug Heart EyesМного ви благодаря за милите думи и че си мислите за мен!!!
Аз след снощните караници такива контракции си докарах че цяла нощ не спах!!!През 20мин,през 10 и накрая като почнаха през 5,5,5,5, и така до 4.30 сутринта #Crazy #CrazyНе бяха болезнени но много продължителни!!!!А мъжо спи,ръка и не чувства!!!Аз по едно време ми идеше да обикалям около блока!!!И бебето не спря да рита и да хълца-мале как не се побърках!!Слава Богу отминаха нещата и съм заспала!!И какво ме чака на сутринта в 7.30 ме вдига моя мъж да ме водел на дипломирането му във Военната Академия!!!!!!Е как не умрях направо!!И ходих какво да правя и сега съм яла и лягам малко!!!!И ще почета какво сте писали! HugБлагодаря ви още веднъж и целувки на всички пупи

# 65
  • Мнения: 203
Здравейте и от мен Simple Smile

Тони не се ядосвай и аз всеки път се чудя кой им дава книжки на тия...а моя милия направо полудява...хич не може да ги трае...
Да не ти казвам тук във Варна как се кара..просто ужас...аз съм сигурна че 50% ако отидат в София така ще се шашкат че свят ще им се извие...
А ти не ядосвай толкова...щом си добре и бебо също  Hug

# 66
  • Мнения: 262
Тони 74, много е неприятно това с лелката! А спътникът й аз сигурно щях да го удуша!!! Какво очаква след като "не бивало да шофираш" - да се блъскаш в гадния градски транспорт ли? Аз нямам кола и всяка сутрин идвам на работа с чудните автобусчета, в които можеш да пукнеш от задух, а ако никой не сметне за нужно да ти отстъпи място, спокойно може и да те сплескат заедно с бебето Sad Sad Sad Кошмар е, защото пътувам от "Младост"3, а това село Младост вече си е 300 000 град, който Бате Бойко и предшествениците му са решили, че спокойно може да се извози с няколко автобуса през 7-8 минути! На всичкото отгоре тази сутрин имаше и контрола и тъй като перфораторът не работеше добре и билетът ми бе полу-продупчен господинът със синята жилетка се засили да ми прави физиономиии и да ми държи сметка на мен, за това, че техните перфоратори са неизправни. Е, слава Богу като ми видя корема и се спря, де...

# 67
  • Мнения: 3 926
Лелеее, момичета, в какви филми сте се вкарали ooooh!
Тони, успокой се и намери сили да простиш на глупавите Hug
Флучия, разбирам те, мила. Аз с предната бременност много щъках по транспорта и като знам какъв ужас е, напарво не ми се мисили какво е всяка сутрин да се подлагаш на такова мъчение Confused
Сид, точно на бебето искам. И понеже харчовете покрай беб са ни много малки (като изключим сумата за раждането Wink) и смятам да се поглезя на макс Grinning
А мъжа ми, какот ми е вдигнал кръвното само за портфейл ще го ползвам да види той така хубаво ли е Crossing Arms

# 68
  • Мнения: 14
Привет, мамчета!

Тони, съчувствам ти за случката.  Hug И аз много се нервя на пишман шофьори. Поплачи си да ти излезе яда, че иначе тая с шамарите трябва да я налагаш.

Мирка, твоята половинка явно е в особено състояние. Както моя мъж казва и аз съм бременен. Simple Smile Представете си! Ама си ги обичаме, това е.

Какво друго щях да пиша .... честит рожден ден на Ирини на патерици. Да си жива и здрава мила и само хубави емоции да те вълнуват. Simple Smile Нали ти беше с отрицателен резус фактор, имам някакъв спомен? Аз в крайна сметка не си сложих анти Д гамаглобулин в 28 седмица по препоръка на няколко лекаря.

Signing girl, почивай си, малко остана. Пък после всичко ще си дойде на мястото.

Гледам, че сте обсъждали предродилната и следродилната депресия. Надявам се да не ме споходят. Досега не ми е останало време да се замисля дали съм в някаква депресия - то работа, ангажименти, а и цялата радост, че съм бременна не оставят място за такива мисли. Но това, че в такъв момент на жената й идва в повече домакинството и честото посрещане на гости едва ли е депресия. Просто умората се натрупва и си казва думата. Сега имаме нужда да се глезим, пък не винаги има време.

Да се отчета от нашата почивка, беше много хубаво, но за кратко. Както щяхме да сме в Смолян, така накрая бяхме и в Пампорово и после в село Манастир до Лъки. Качихме се на връх Свобода и да се похваля изкачих близо 600 стъпала, разбира се не на един дъх, почивах си по малко. Ще гледам довечера да пусна снимки.

В понеделник бях на ЖК, всичко ни е наред. Вчера ми излезнаха резултатите от изследванията. Антителата ми са отрицателни, микробиологията показва, че нямам никакви гъби и инфекции. Да питам, ако някой знае какво значи резултата - кръвна захар -4,6 и общ белтък 69?

Хайде лек ден от мен Simple Smile Аз да поработя.

# 69
  • Мнения: 945
Много се иzвинявам, че ще наруша добрия тон в нашата темичка, но не мога да се стърпя... Тони, иzобщо не си права.. Ти си длъжна да караш на такова раzстояние от предната кола, че да можеш да спре8 по всяко време беz да се врежеш в нея. Ами представи си, че колата пред теб набие спирачки, zащото дете е иzкочило на пътя. Какво очакваш? да прегаzи детето ли?

А това, че мъжът така е реагирал  #2gunfire ... Щях да го навра в миша дупка...

Мирка, след толкова много контакции по добре иди на лекар да те види. Може и да не са били болеzнени, но може и да са направили белята и да са допринесли zа съсяване на шийката на матката. А пред твоя мъж потеатралничи малко как се страхуваш zа бебето с тия контракции по никое време и т.н.  Whistling . Аz ако бях на твое място така щях да го побъркам, че следващия път да се научи да си полzва първо главата, а после устата.

# 70
  • Мнения: 571
Аз отидох до личната-купих си тази лична амбулаторна карта и я занесох да попълни каквото е нужно!!Написа ми само следващ номер/води си ги в тетрадка номерата от тези карти/Имената и адреса подписа се подпечата и това е!! PeaceА като ида на 4ти не знам какво ще ми дават на ЖК искаха ми тази карта и ето купих я и ще им я занеса!Иначе съм чувала че се дава някаква обменна карта и направление за хоспитализация newsm78На него пише как ще се ражда и тн ама се чудя след като на някои им определят секциото в последствие кога им го записват в направлението newsm78Ще питам там!А между временно искам да попитам вас-как става това мерене на вътрешния таз?? На мен не са ми мерили нищо до сега!!И кога ще започнат да ми мерят тоновете,още от 4ти вс седмица или като вляза в 9я??Имам неясноти и се опитвам да си ги изясня!!
Докато пиша беба ме ритка от вътре и ми се чу че нещо сякаш пропука  #Crazy #Crazy това нормално ли е??
Тони мила не се разстройвай повече  Hug

# 71
  • Мнения: 14
Много се иzвинявам, че ще наруша добрия тон в нашата темичка, но не мога да се стърпя... Тони, иzобщо не си права.. Ти си длъжна да караш на такова раzстояние от предната кола, че да можеш да спре8 по всяко време беz да се врежеш в нея. Ами представи си, че колата пред теб набие спирачки, zащото дете е иzкочило на пътя. Какво очакваш? да прегаzи детето ли?

Гери, принципно си права, така е. Но има случаи, в които и да си на достатъчно разстояние се случва белята.

# 72
  • Мнения: 2 123
Ето ме...
Мацки,   bouquet , както винаги за съпричастността. Да уточня - аз не се притеснявам от справянето с бебето. Първата бременност и за секунда не съм се съмнявала, че ще се справя - така и стана. А сега все пак имам пресен опит - пак всичко ще е ок с отглеждането й. Въпросът е, че точно както Тони74 е доловила - изперквам, че не ми остава време за мен самата и при мисълта, че след септември отговорностите ми ще са с 1 , ме кара да мисля, че това положение ще ме влуди. Животът ми след появата на детето много се промени - неизбежно е,прекрасно е, но по отношение личното ми време и нужди е драстично.  Преди:успешна и високо платена престижна работа, 4 пъти седмично фитнес, ежеседмичен масаж и др процедури, време за домашни хобита, ежемесечни пътувания, по-малко домакински задължение и повече помощ. СЕГА: спрях да работя заради рисковата бременност и стреса там, 4 пъти по-голяма къща за поддръжка, голямо бебе, което средно 14 часа си иска своето, липса на спорт, пътувания и лично време... Оставям детето на бабите и вместо да си обърна внимание се прибирам в къщи и почвам да отмятам домашни дейности. А не понасям безредието и не бих могла да релаксирам спокойно като знам, че в къщи  е безпорядък... Накратце това е. Не е предродилна депресия, а комбинация между казаното от вас и най-сигурно ще се оправя като просто се взема в ръце и си наложа сама някои по-егоистични мерки и правила за самообгрижване. Всичко е въпрос на организация и подкрепа от страна на любимия, знам, но понякога просто на човек му прелива - както се случи снощи. Дано не съм ви натоварила много  Embarassed
Тони74, предната бременност имах същата случка като теб. тегли им една наум и благодари, че с бебешора сте добре.
Мирка, не казваш вдъщност как сте се оправили с мъжо. Явно е спал при теб все пак. Не допускай да му се размине е така и да свикне, че може да ти повишава тон и да те разстройва когато си поиска и без последствия  Naughty
нени78, да с рх- съм. И аз не си сложих такава ваксина сега. Говорих отново с няколко доктора и реших, че няма смисъл, наистина. Не забравяй, обаче, че след като родиш, ако бебето е с рх+ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да ти се постави до 72 часа от раждането.  Peace Благодаря ти за пожеланията.

# 73
  • Мнения: 571
Ами при мен спа!!!Какво да го правя-само това ми липсва да иде при техните и още повече да му наговорят глупости и вече щях да полудея!!Не му говорех снощи NaughtyАма тая сутрин ме изнуди а и реших че като ме е събудил ще ида!Мисля че "со кротце,со благо" ще получа повече отколкото с рогата напред! HugИрини гушкам те!!
Гери в понеделник съм на лекар! Hug  bouquet
Аз няма нужда да обяснявам какви мисли относно справянето с бебка ме тресат ooooh!Но не съм първата или последната инат съм и ще се справя с детето си!!Майка ще съм а не лукова глава Naughty
Охх милата ми бебка на моменти имам чувството че трепери вътре в мен newsm78Много странни усещания имам напоследък пък да видим до къде ще стигнем-да не вземем да изпреварим всички дето се каните да раждате скоро hahaha

# 74
  • Мнения: 2 658
Ехоо  Wink
Тони,гадна работа,сигурно си се стреснала..но нали всичко е наред  Peace ..
Мире,явно се е пораzминало вашето,хубаво  Laughing ..
Аz бях на консултация.Имам някви гъби,не че се учудих много,след тия сърбежи..Та ми иzписаха някакво кремче.И желяzо,май нещо се повредих аz на финала,до сега удържах положението  Wink ..Заради желяzото може ли да съм отпаднала?Кажете,който е наясно,много народ го пиете...Щото все нещо нямам сили напоследък,едвам дшам..Ще го пия,щом каzват.И сега съм парцал направо  Rolling Eyes ,а е кочина,не мога да иzдържам,но нямам сили,хич..Ще легна малко,пък после ще се мъча да чистя.
Другото,което ми каzа докторката,е че бебето е zаело поzиция,вече съвсем  Shocked .За раzкритие или скъсяване слава богу нищо не спомена,но..Май не мисли,че ще иzкарам още месец.Което хич не ми допада,искам си в края на месеца  baby_neutral .Трябва да отида на 25ти следващия път,но кой zнае.А и аz нещо имам чувството,че цял месец още е трудна работа.Кръста все ме  наболява напоследък,а това не е присъщо zа мен,бе иzобщо..Дано да бъркам де  Blush
Иринии,преди да родя не съм имала и хабер от депресии.Нерви да,но не е същото.Само следродилната ме тресна като тухла  Joy

Общи условия

Активация на акаунт