Напивате ли се от мъка и самота?Алкохолът помага ли?

  • 4 581
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 629
Прекрасна тема.
-Мъка, мъка - казваше един познат, при вида на опразнената бутилка водка.  Алкохолът е чудесен повод за социализация, също така, значи и самотата отпада. Но какво по-хубаво от следобедно мартини(новия джин-тоник) на терасата, позяпвайки дискретно съседите.
Сложни са и многообразни алкохолните отношения, та не прибързвайте с изводи.

# 16
  • Мнения: 468
 Пробвала съм. На мен не ми помогна. Препоръчвам малки количества- чаша вино( или друго според предпочитанията ти) за разпускане преди лягане. Ако ще е повечко да е с компания, че то няма смисъл, ако няма на кого да си излееш душата като се понаквасиш.
 P.S. Мога да предложа услугите си за душеизлияния. Пиши на ЛС или на e-mail. Ще прочета и ще отговоря.

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 20:24 от aliende

# 17
  • Мнения: 505
viki661 драматизираш нещата. Нали всички сте живи и здрави. Я пийни едно от радост.

# 18
  • Мнения: 574
Никога не съм се напивала, така че не знам дали алкохолът помага Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 804
Само, който го е изпитал може да знае....
Имам собствени наблюдения - самотата води до алкохолизъм, особено ако човек е слаб и лабилен. Чаша-две добро питие могат де те отпуснат, но ако заспиването ти в празното легло зависи от това, работата е зле. По-добре деца учещи в България... Някои жертви, не винаги си струват.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 430
Преди години,преди да съм имала сериозна връзка и съпруг,ми се е случвало да се прибирам от работа,самичка,,пускала съм си музика и чашка две вино и хайде в леглото

# 21
  • Мнения: 2 448
Фиата, не обиждай на заралия, че ще се напия от мъка  Cry и ще ми е за пръв път, щото до сега съм пила само за кеф.  Heart Eyes  Grinning

# 22
  • Мнения: 12 665
Естествено че алкохолът помага. Помагал е на хората от най-древни времена ще помогне и на теб.
Има само една малка подробност - за да ти помага наистина трябва да си постоянно пияна. Иначе като изтрезнееш болката идва с нова още по-голяма сила. Ти си решаваш кое да избереш

 newsm10

За една вечер може. Но ако почнеш всяка вечер...Намери начин да преживееш този период.
Има много  безалкохолни забавления - танци, спорт ...или учи китайски. Или просто върви докато окапеш.

# 23
  • Мнения: 212
Или просто върви докато окапеш.

Това наистина е изпитано и помага при всякакви ситуации. Просто върви, а за по-сигурно можеш и да бягаш. Бягаш, бягаш докато издъхнеш и паднеш на земята... Лекува всичко...След такова безпаметно бягане си като нов човек след като си починеш

# 24
  • usa
  • Мнения: 2 113
тц, за мен пиенето е социално мероприятие.

# 25
  • Мнения: 3 727
Изобщо не ми помага, кара ме да се самосъжалявам още повече... Confused

# 26
  • Мнения: 2 849
Пия рядко и малко .И в момента пия -от мъка,обръщам чашата и си лягам . Sunglasses

# 27
  • Мнения: 197
Редувам алкохол с цигарка  вечер преди лягане, особено ако не мога да заспя..., но напиване....не. Ако ми е криво и се напия ще ми стане още по-криво. Ама по принцип нито пия, нито пуша.

# 28
  • Мнения: 1 447
До сега съм пила само от кеф и с приятели  и  не мисля че алкохола ще заличи болката и мъката.

# 29
  • София
  • Мнения: 15 466
Не мога да пия по никакъв повод. А поводи за напиване имам много и то повечето лоши, но пиенето не би ми помогнало никак.

Общи условия

Активация на акаунт