ОКТОМВРИЙЧЕТАТА не кротуват – в корема на мама те яко лудуват.

  • 10 264
  • 283
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 108
Ех, Пуки, все ще се намери къде да се подслонят птичетата за 6 месеца, докато служителката излезе в отпуск. Тук не става дума за работодател-служител, а за съвсем нормални отношения. Не е добре да са при твоето бебе,  но не е добре и да са при нея докато бременее. Няма начин да не може да се намери изход от ситуацията!

# 76
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Cappucino ,разбрахме се Wink
Аз не мога да разбера пък друго за АГ-то-ще говоря само от позицията ми на слушател-две колежки родиха там-във ВИП-а, секцио естесвено,щото то няма как да си хем ВИП,хем естествено-всичко опира до пари. Та, и двете са разочаровани-няма да изпадам в подробности...
От Пуки вече знам, че няма да стъпи там и не само това, то си и личи по тона, а даже мога да си представя и изражението и,когато  отворим тема за там.
Наша близка също ражда там-във ВИП-отделението,секцио, точно тогава имало и вътреболнична инфекция и бебето им беше едно от заразените....900лв за хотелска стая и операция, а като екстра и новородено на антибиотик....
Това,което искам да кажа е,че много бъдещи майки знаейки и слушайки тези неща, по-скоро знаейки каква търговия е на ВИП -етажа и как има, или няма нужда от секцио ги режат, пак се навиват да раждат там....?

Знам че няма гаранция никъде, че и при добрите специалисти и при лошите не си застрахован, че и в частната болница и в държавната пак може да се случи най-лошото,но все пак тая статистика,която аз си  събрах от разкази на познати и  форумки-....ами извинете,но не стъпвам там  Confused

Северинка, да ти кажа за мен-и аз имам няколко бели лентички от пубертетския растеж,които не ме притесняват, сега обаче се разпънах като балон буквално за броени дни-както нямах корем, така изхвърча,че чак се плаша от мене си. Плаша се и от стриите и ги чакам да се появат всеки момент
Мажа се от втория месец -първо с бебешко олио, после минах на Mama Donna, но по-скоро го ползвам да не ми се изсушава съвсем кожата след баня.
Все още стрии нямам на корема, по-точно нямам бремелински стрии. Според мен мазането не е кой-знае какъв предпазващ фактор, аз се мажа защото след баня -явно сапуна ми е прекалено изсушаващ, та след баня ми е сушаво много.
Може една част от стриите да се заличат после, не се плаши още от сега Simple Smile

Последна редакция: ср, 30 юли 2008, 19:32 от Госпойца Димитрова

# 77
  • Мнения: 678
Сев аз от предния път си имам стрии по краката. СЕга не знам докъде ще го докарам, но се надявам пораженията да са малки  Praynig Нещото, от което обаче ми причернява направо е целулита - винаги съм го мразела много. Преди бях чела, че лиерак помага за възстановяване след раждане и заличаване на пресните стрии. За добра клиника не мога да препоръчам, но и мен ме интересува  Grinning Това, което казах и преди е, че тъй като бях решила, че не искам Вескщо да е сам, а и не искам да вложа пари, които после да се окажат на вятъра, реших първо да родя две деца и после да предприемам каквото и да било.
Името Михаела на мен ми харесва. И сигурна ли си, че причината да се отказваш е в несъвместимостта от имената на новото момиче, или заради отношението на шефката ти. Ако е второто то тогава изключи като вероятност името на шефката  Wink Също така сложете името с презимето и фамилията и вижте как ще звучи цялата комбинация  Hug

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Пуки, нямя ли шанс да се преместят някъде другаде папагалите, то каквото за твойто бебче, такова и за нейното... А за болничния, нали сме го разисквали как се отразява после на майчинството... Извинявай, но и на теб да ти е такова положението и ти ще поискаш разбиране. Не съм много добре запозната, но работодателят не трябва ли да осигури нормални условия за работа на своите служители newsm78 Пак извинявай, не искам да те обидя, просто разсъждавам...

Тедико, за условията какво да ти кажа. Мацката седи на стол от 500 лв. климатик, лукс,хладилник, кафе машина, кожена гарнитура. Взема 600 лв. твърда заплата и още толкова от проценти. Папагалите са през две стаи от нейната,тоест в кабинета на мъжа ми и тя няма достъп до тях. Така че повече от тези условия няма как да й осигурим.  newsm78 Събота и Неделя почива.Работното време си е от 9 до 5. newsm78  Незнам вече. И всъщност  даже незнам дали от папагалите е това.Тя така твърди. Само на лицето й излизали пъпки. Аз пък си мисля че за тези пъпки може да има 1000 причини.

# 79
  • Мнения: 11 230
Пуки, последните ти обяснения решават въпроса. Нищо повече от това не й дължиш. Абе кви са тия секретарки дето взимат 1200 лева беее... ще взема аз да стана една секретарка и си фърлям дипломи езици опит сичко  Mr. Green

Сев, Михаела е чудесно име. Не се отказвайте само заради това, че някоя си го носела Simple Smile За стриите кво да ти кажа - МАЖЕТЕ СЕ, бе маскари! Вярно, че е до кожа и никой не е застрахован, но овлажняването помага и то далеч не (или поне не задължително) с прехвалените мазила против стрии, които струват майка си и баща си.
Хубав хидратиращ лосион, който ти понася, след всяка баня - сутрин и вечер- това е. Останалото е от оня горе Stuck Out Tongue Дано не се цепна с тия много акъли, пу, пу.
Иначе аз с килограмите съм точно на твоите цифрички, шашкам се често, но знам, че изглеждам много добре и е нормално.

# 80
  • Мнения: 817
Пуки, мила, ако аз изпадна в позицията на твоята секретарка ще съм много обидена, че не получавам разбиране от шефа си и много разочарована, че работя за такъв човек. НО ти най-добре си знаеш как стоят нещата във фирмата и можеш да си прецениш  Peace Дано не се обидиш от мнението ми.
mananka и аз си мисля дали не е по-добре да родя още едно дете и след това да се подлагам на каквито и да било манипулации, но ме притеснява това, че когато стриите са стари по-трудно се заличават. За целулита аз също знам, че най-ефикасни са ампулите на Лиерак и на Галеник. Но целулита не ме притеснява толкова, защото с него сравнително лесно можем да се справим. Аз съм мислила и за анти-целулитни масажи, които имат 100 % ефект. Мои колежки ходиха и кожите им станаха перфектни. Единственият недостатък е, че много боли. И да те питам нещо - точно днес се чудех дали с втората бременност кожата ми няма да е по-еластична и да се цепи по-малко. Имаш ли някакви наблюдения как е при теб?
Параходче, аз се мажа сутрин и вечер задължително, не пропускам въобще  Sad Даже като ме засърби много мажа и по обяд или по всяко време. Явно кожата ми не е достатъчно еластична. Иначе пия много вода, ям плодове и зеленчуци, ама ...

# 81
  • Мнения: 156
Еми, Пуки, какво иска тогава тази кукла newsm78 Аз реших, че папагалите са при нея Rolling Eyes Я ме вземи мен на работа с тези условия Joy
Сев, имам стрии от първата бременност по корема, дупето, краката  ooooh! какво да ти кажа, много е гадно ама тогава нямаше разни такива мазила за стрии, за заличаване. Тогава казваха много да ги печеш и се заличавали... дрън-дрън, е може би донякъде, ама мойте са толкова големи, на ханша специално, че незнам какво слънце ще ми свърши работа. А иначе засега нови не са ми излезли и се надявам да не ми и излязат, че и без това са ми в повечко. Чувала съм, че Контратубекс / мисля, че така се казваше за заличаване на белези е/ вършело работа, докато са пресни. Сега се сещам в "Пълна промяна" имаше такъв случай и казаха, че дори с всякаквите там манипулации стриите неможели да бъдат заличени напълно Shocked

# 82
  • Мнения: 32
Сев, и аз имам стрии на гърдите от 5ти месец, а от 1седмица имам и на баджака  Sad. Какво да се прави, моля се поне на корема да не се появят.
Мажа се със зехтин, с Бюбхен, с още едно немско, с Dove, и още един обикновен лосион, е не едновременно де  Wink, гледам да масажирам и се моля  Praynig  Praynig  Praynig.
Понякога е неизбежно, чувала съм че има някакви кремове за заличаване на белези и уж действали и на стриите. Ама досега май на никой не са изчезнали стриите от такива кремове.
На една приятелка и излязоха стрии в 9ти месец на корема, та тя искаше да ги пробва и ще я разпитам по обстойно. Иначе клиника незнам  Confused.
Името Михаела не е лошо, едни познати си кръстиха дъщерята така, галено и казват Хела.

За избора на име за мен е от значение: да има имен ден, да звучи хубаво и в бг и в немско, да подхожда на презиме и фамилия.
За момиченце имаме 2 имена, измислени още преди да забременея, ама няма да влязат в употреба за първото Wink . За момченце имаме само едно като постоянно е под въпрос, тъй като е името на баща му. Дали ще му е приятно на малкия да има същото име newsm78? Наистина е много по трудно да се измисли мъжко име  Sad.

# 83
  • Мнения: 678
Сев не знам да ти кажа дали е по-еластична  newsm78 Със сигурност до момента, в който стигнах килограмите от предното раждане нямах проблеми със стриите. Сега като гледам може би има тук таме, но не са фрапиращо количество. Така или иначе започвам редовното мазане в тия месеци, но съм решила, че твърдо ще си взема пак Мустелата, че лосиона на Чико нещо никаква работа не ми върши, освен за някой други процедури  Embarassed Аз по-скоро имам проблеми със спукани капиляри и май се появиха няколко разширени вени  Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 8
Не се 6а6кайте толкожа от тези стрии,сега единственото което може да направите е мазане,а после има много кремове и процедури за зали4аване-е няма да из4езнат напално ,но наистина много избледняват и по4ти само вие си ги виждате.А скьпо струва6тите лазерни прозедури са малко измислена работа-за парите които струват имат доста незадоволителен ефект(казвам го за6тото работя в такьв салон),но варианти има много,и ако това е цената за на6ите сакрови6та мисля ,4е е савсем приемлива bowuu
Благодаря за предложенията за имена-Мом4ил 6те влезе в списъка!

# 85
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Хей,мацки, айде стига съм се нервила и занимавала с моите глупости. Времето ще покаже какво ще става.
Аз от днес почнах да гнездя. Mr. GreenТоест да нареждам детската стая.Досега беше лудница. Всичко накупено оставено в чували. Но сега почнах да вадя, разопаковам и нареждам. Ще налепя и декорациите. Ще гледам да доведя стаята до вид за използване, а пък накрая само да изпера и огладя дрехите. Може би сега ще гледам да извадя само това което мога от количката и от кошарата, да ги изпера, защото платовете се обработват с химически препарати, които не ми се нравят и искам да ги мина една водичка.

# 86
  • Мнения: 8
И аз харесжам името Михаела,не го отписваи с лека ръка,а и Марина много ми харесва така 6тях да крастя моето бебе ако бе6е Моми4енце ,ама божа работа!

# 87
  • Мнения: 558
Записче.
Казусът с папагалите е твърде труден за мен  Whistling... Пуки, някой мотивиран роднина или приятел мераклия да си има храненичета за известно време нямате ли?

# 88
  • Мнения: 817
Аз си мислех, че моят крем ще ме спаси от стриите, защото в 3-ти месец, когато почти не се мажех с нищо, ми излязоха малко стрии по бедрата (явно тогава малко са напълняли) и този крем ги заличи на 95 % и повече, т.е. само аз мога да си ги видя и понякога се затруднявам даже. Та, се надявам после като престане да ми расте корема да залича и тези, образували се в областта на корема.
radkakaka, напоследък и аз чета статии, в които се твърди, че лазера не е най-ефективен против стрии. препоръчват всякакви процедури, които "отлющват" кожата или отстраняват мъртвите клетки и стриите доста се заличавали.
tediko за стриите и слънцето аз знам следното: колкото повече правиш тен, толкова повече ти личат стриите, защото те са мъртви клетки и не потъмняват, както останалата част от кожата на тялото ти.

За името Михаела се разколебах не заради шефката ми, а защото някак не ми звучеше много добре, но нашето момиче ще е (евентуално) Михаела Мицова. Смятам, че това име си подхожда с нашата фамилия.

# 89
  • Мнения: 678
За името Михаела се разколебах не заради шефката ми, а защото някак не ми звучеше много добре, но нашето момиче ще е (евентуално) Михаела Мицова. Смятам, че това име си подхожда с нашата фамилия.
Звучи ми като на телевизионна водеща  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт