първа бременност - какво да правя?!!

  • 20 991
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 645
Честито! bouquetаз отидох на лекар за първи път в 7г.с. и се падаше се около 20дни след като цикълът ми не дойде и след  полужителния тест за бременност е платих си ,защото беше много рано да се записвам за консултация ,явно при всички е различно,защото лекарката ми каза че мога да се запиша на консултация след като вляза в 12г.с. мина малко време записах се и тогава ми пуснаха изследвания  кръв,урина,спин и хепатит,

# 16
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Задължително отиваш с талон от личиния лекар на АГ.Специалиста веднага ще ти пусне изследвания и ще ти насрочи дата за следваща кансултация.Не разбирам защо от 3 месец. ThinkingАз отидох и бях в 8 г.с., не са ми казвали да чакам и т.н.Успех и лека бременност. Hug

# 17
  • Мнения: 4 335
Отидох на 4астно веднага след положителния тест.Не бих 4акала до 3-ят месец.Успех и лека бременност  bouquet

# 18
  • Мнения: 344
Честито!Отиди на гинеколог , та било и на частно!Ще ти обърнат внимание и ще останеш доволна.Естествено , че ще ти пуснат изследвания , ще отговорят на въпросите , които те вълнуват.Лека и безпроблемна бременност ти желая! Hug

# 19
  • Мнения: 1 336
Първо започни да пиеш фолиева киселина. На мен личната лекарка ми даде направление и с него ходих няколко пъти като започнах в 7 г.с. Ако не ти даде ще трябва да си платиш. Избери си внимателно при кого ще ходиш на ЖК, разпитай познати, приятели - все пак този лекар ще следи цялата ти бременност. Помисли дали искаш други изследвания освен задължителните. Ако искаш фетална морфология при добрите лекари се запазва час най-малко 1 месец предварително, така че можеш да си запазиш отсега. Друго не се сещам май  newsm78
И най-важното ЧЕСТИТО  Laughing

# 20
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз отидох още в 5-та гестационна седмица. Прегледаха ме, подтвърдиха бременност, изписаха ми фолиева киселина и ми казаха да отида в 3-ти месец отново. Честито и леко бременеене Hug

# 21
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Аз разбрах че сън бременна почти веднага.Закъсня ми 3-4 дни,направих си тест и  Grinning Още тогава отидох при личната лекарка и тя ми даде направление за гинеколог.Записах се в държавна ЖК и отидох на преглед в 4 гестационна седмица,малко след това бях и в една частна клиника-8г.с.Започнах да посещавам паралелно и двете та така до 26.05.2008,когато се роди малкото ни слънчице Grinning
Желая ти лека бременност!

# 22
  • Мнения: 1 674
Аз отидох на лекар в 5 г.с.Леко бременеене.

# 23
  • София
  • Мнения: 408
Ако не си пила и не пиеш фолиева киселина- ЗАПОЧВАЙ, това е много важно. Успех!!! Hug

# 24
  • Мнения: 454
И моя съвет е да идеш на лекар. Както са ти казали и другите мами, взимай фолиева киселина, аз лично взимах месеци преди да забременея. Мисля, че третия месец е късно, най-малкото защото това е толкова вълнуващо събитие, че аз не бих издържала да прекарам това време в неизветност.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 508
Това, че чак след 3-ти месец се почват изследванията е такава глупост, просто абсурд! Аз ако след 3-ти месец бях почнала, досега бебето ми да има недостиг на хормони, да са ми се качили антителата до небето, да не съм почнала да пия фолиева киселина, да не са ми открили две-три поправими неща... Ей заради това има толкова много аборти, защото до 3-ти месец не те смятат за човек. А толкова много неща могат да се направят, за да се предотврати аборт... #2gunfire

# 26
  • Мнения: 4 753
Личната ти лекарка е в грешка...  Naughty  Бременността до края на 3-ия месец е най-важна. Трябва да намериш гинеколог, който да ти води ЖК и да се консултираш с него за храни, напитки, витамини, евентуално лекарства, ако пиеш някакви... Как така ще те пращат чак в четвъртия месец на ЖК - мен тогава ми казаха пола на бебето...  Tired

# 27
  • Мнения: 4 784
Не чакай до третия месец. Отиди още сега на преглед, направи си необходимите изследвания.
Как до края на третия месец? Че аз умирах от любопитство! Отидох на частно почти веднага след като разбрах, че съм бременна, т.е. в 5 г.с.
Честито!
Леко бременеене!

# 28
  • Мнения: 789
Отидох на гинеколог веднага след положителният тест, според него плода беше на не повече от 10 дни, каза ми да отида след седмица. Тогава занесох и направлението от личния лекар, веднага ми пуснаха необходимите изследвания за начало Спин, хепатит, кръвна група и т.н. Първата ми консултация беше на 4 г.с., втората на 8 г.с. / тогава чухме сърчицето/.  Т.е иди на лекар, джипито ти ми се струва, че не е в час / ако съдя по моя случай/.
честито  bouquet

И аз така. Закъсня ми 4 дни, купих си тест, оказа се положителен и на следващата сутрин отидохме при личната. Веднага ми даде направление за гинеколог, който потвърди бременността и каза да отидем пак след 2 седмици, за да се види дали ще се задържи. Не мога да си представя как така ще чакам и то толкова дълго.....

И честито бебче!!! Живи и здрави да сте!

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Честито
Отивай на гинеколог Peace

Общи условия

Активация на акаунт