Холандска тема - 26

  • 23 052
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 914
     kartinka, честит рожден ден!
 желая ти здраве, сбъднати мечти и много много да си обичана!

Весел празник и наздраве!
Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 1 132
Картинка, честит рожден ден! Бъди здрава и щастилва!

# 17
  • Мнения: 107
Е раздвижи се вече темичката!
Милена@ благодаря за пожеланието!
Ч.Р.Д на Kartinka!!! nbirthday
Ние вече лазим и се изправяме сами! Проблем ми са шкафовете и кабелите,започнали сме преустройство заради Анна! Вече няма недостъпни места за нея и неиска в паяка,защото откри,че лазейки стига повече неща! Направо е лудница в къщи!
Milika вие имате ли такъв проблем или още не сте на този етап?

# 18
  • Мнения: 1 132
Добрутро!
Милена, Карилуис, добре дошли!
Тука съм, седя като Гюро Михайлов и изпращам и посрещам от/за Варна .  Joy
Милика, браво за тичането! На мен половинката ми сглоби крострейнъра, явно с намек да почна да тренирам, ама се ослушвам. То до сега съм го ползвала 5-6 пъти.  Blush
На половинката мислех да направя торта цици Mr. Green , но тъй като няма да сме си вкъщи отпада. Ще трябва с натурални да се задоволи.  Mr. Green  Wink Ох, днес ми е лигаво. Не знам какво да му купя, още мисля. Нищо не ми идва на акъла.Пък и вчера като теглихме чертата за разходите по ремонта на къщата до сега,  Crazy може и без подарък да остане.   Thinking Приемам идейки за нещо дребно.
Карилуис, идея си нямам за балканчето.  Ти отпред или отзад искаш да сложиш седалката? Май багажника на балканчето идва малко ниско.  Thinking
Софи от 2 дни нещо не е на кеф. Иска да я гушкам и нося на ръце нон стоп и да спи при нас на спалнята. Гледам, че горните кучешки за подути, та дано да е от това.
Днес сме на рожден ден на съседчето, обаче от сега имам предчувствие, че дечурлигата ще се преместят в нашия двор.  hahaha Вчера празнуваха с родата  и половината от времето бяха у нас.
Най-накрая ни докараха нов прозорец за банята и познайте-мъжа ми го боядисал рано в неделя, ама неправилно. Тази страна на прозореца, която ще гледа навътре я боядисал с боя и цвят за навън.  Аз минах след него да помогна и боядисах другата страна съответно с боя и цвят за вътре. После като тръгнахме да слагаме прозореца и  Shocked . Днес пак ще вапцаме.  Crazy  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 550
Картинка, Честит Рожден Ден!
Най- искрени пожелания за здраве, щастие и любов!

# 20
  • Мнения: 1 550
Мопси, ми не мисля, че половинката ти ще се оплачи от натуралните цици smile3508
Купи му един швейцарски джобен нож с много екстри Thinking Нашият татко още му се радва и го разнася навсякъде, макар че се чудя как не му е пробил дупка в джоба- много тежи т'ва нещо.
Хайде успех с боядисването на прозореца и дано скоро да приключите с ремонтите Hug

red_girl8602, аз бях изкарала всички подаръци, които не харесвах и Алекс ги натръшка като тръгна да лази Mr. Green Така с един куршум два заека- той доволен че е докопал нещо, аз че съм се отървала от боклуците Joy

Аз продължавам с  newsm79 wash hang 1ironing. Че имам и да  newsm71, в къщи няма нищо за папкане.

Успешна седмица от мен Hug

# 21
  • Мнения: 107
Милен@ идеята е страхота ще пробвам! bowuu
Ей сега имахме голямо премейдие със захарта,мъжо пил кафе сутринта и не я вдигнал от масата! Аз си говорих с майка ми по скайпа и мама ми вика "Анито кво прай,нещо не я чувам?" Аз се обръщам и гледам,тя изсипала заарта,маже с ръце и бута на земята #Crazy   Ейййййййй,в чудо се видях! Веднага я взех,изкъпах я и почнах да събирам захарта,ама там където е стъпвала се е разтопила и сега ме чака пране на мокета! Направоооооооооо #2gunfire Айде чао от мен,да изпера докато спи,че после няма да мога!

# 22
  • Мнения: 581
Kartinka - честит рожден ден!! Да си здрава, да те слушат и двмата мыже в кыши и много кысмет!!  bouquet  bouquet  bouquet

Red-girl - леко миене на мокета  Sad

Миленка - ОК, айде дасе чуем тези дни и може да отидем кым животните

Момичета - да попитам вие купували ли сте си билети с bulgaria air по интернета. Аз сега се чудя добре ли направих или не. Пырво резервирах чрез "терра былгария", после виждам че цената ако директно купя от сайта на авиолинията  е с около 60 евро по евтино. Обаждам се да питам зашо се получава такава разлика в терра-былгария - и ми обясняват как сигрно на сайта  bulgaria air сигурно не всички такси са включени, може да нямат всыщност места и т.н. Купих си аз все пак билет по интернета - и крайната цена с всичко включено си е пак тази пырвоначалната (.т.е. нищо не са скрили от таксите). И сега се чудя - едва ли след като сым си купила билет от страницата na bulgaria air, ще отида на летището и няма да има места, нали така? Някоя от вас да е купувала така билет?

Най-много ме учуди, че след като се обадих да отменя резервацията с терра-былгария, и най-учтиво им казах така и така по евтина тарифа намерих, но се надявам следващият пыт да ви ползвам услугите ми казваt" ами по-добре недйте, след като не ни се доверявате сега"  Shocked Те винаги са били толкова учтиви, и не за пыви пыт им ползвам услугите и сега такыв тон......

# 23
  • Мнения: 1 110
Илче споко - аз само по нета си купувам билети на БГеър и никога не е имало проблем. Цената която виждаш си е крайната. Казаха ми 4е е по-ниска то4но защото е покупка по интернет.
Само си разпе4атва6 меила с номера на ел.билет и си го носи6 на лети6тето с теб.

# 24
  • Мнения: 581
karilius -  Hug за инфото. Охх така ми е домычняло изведныж за БГ........и като чета кой отишыл, кой се вырнал и една носталгия по горещината и по БГ детските площадки ме хвана........

# 25
  • NL
  • Мнения: 520
Честит Рожден Ден Картинка.
С пожелание за много здраве,семейно щастие и лични успехи
.



# 26
  • Мнения: 3 638
Здравейте и от нас, момичета!

Знам, че никаква ме няма от доста време, но се надявам да ме извините, ограничавам писанията до близнашкия форум  Blush
Искам да ви попитам нещо. Както виждате от лентичката ми наближава първия рожден ден на двете госпожици и аз вече трескаво обмислям какво да правим. Тук и двамата сме чужденци, така че нямаме семейство и много познати и приятели, затова ми хрумна да направя едно тържество с дечицата от улицата ни. Живеем на малка уличка, на която има някъде около 6-7 дечица на възраст 4-7 годинки, които много се радват на Джордана и Мариза всеки път като ги видят и често си играят с тях. Намислила съм да ги поканя на едно малко тържество накъде към 16,30. Режимът ни е такъв, че сутрин ми е малко неудобно да се организирам, а следобед те спят от 14,30 до към 16,30. Сматям да направя една двойна торта, да взема най-различни сокчета в малките опаковки и... не знам още какво, предполагам най-различни сладки и солени работи.
Та тези от вас, които са по-наясно с холандските обичаи, кажете може ли да стане нещо или ще ме изгледат странно  newsm78 Какво правят обикновено тук на рождените дни, с какво черпят, чувала съм дори, че се дават малки подаръчета на присъстващите? Какво обичат децата, часът дали е подходящ?
Ще съм ви много благодарна ако помогнете с опит и идеи  Hug  bouquet

Илче, ние сме купували поне 2 пъти билети на БГ еър по интернет. Първия път беше преди няколко години и ако не се лъжа ни ги изпратиха по пощата. Втория бяхме само с номер на електронния билет, който разпечатваш и носиш с теб на летището и няма никакъв проблем.

# 27
  • NL
  • Мнения: 520
Привет дами
Мопси за подарък и аз винаги се мъча да измисля какво.Беше споменала преди,че обича книги да си поръчва ,може нещо в тази насока newsm78.
Дано наистина се окажат кучешките при Софи и да мине леко никненето Hug.
Миленски много хубаво сте се организирали с Карилуис за Варна.Хем двете си правите компания,хем и децата се познават и си играят.
red_girl8602 -Ариена още не може да се изправя,само лази.От втория ден като я сложихме в проходилката изчистихме всички джунджурии които бяха на показ,че само там и е погледа и ръцете.Като тръгне да се изправя и да ходи сама ще гледам да блокирам долните шкафове с разни джаджи,където не може ще махнем всичко.Да ти кажа отсега си мечтая в стаята да има само един диван да си щъка на воля а и на мен да ми е по-спокойно Mr. Green.
Илче,нямате ли някакво предимство при записването в градината като ходиш на работа?
Лека от мен.

# 28
  • Мнения: 1 761
Момичета,благодаря на всички за хубавите пожелания! Hug
Аз прекарах рождеНия си ден на училище-мъжа ми ми направи много интересен подарък-курс по холандски за напреднали в Лайденския Университет.Много ми хареса!Групата е 5 човека,лекар,юрист,графичен дизайнер,художник-декоратор и аз.Програмата е много интереса и преподавателят е много приятен холандец,много хубав език говори.

И мъжа ми е рожденник скоро, ще си празнуваме заедно след две седмици.Днес имахме малка тортичка.Аз съм на диета (по здравословни причини).Лека-полека идвам на себе си.


Миналият четвъртък се прибрах от Бг.Изобщо не ми хареса,нямах търпение да се върнем в Холандия.Утре ще водя майка ми на лекар тук,трябва да и махнат конците от последната операция.Всеки път ми става все по-мъчно,когато се връщам в Бг и все повече изобщо нямам желание да потеглям в тази посока.От това,което оставих там само преди три години и половина само спомените са останали и няколко по-възрастни роднини.Сега все едно бях в друг свят.
Искрено завиждам (благородно) на тези от вас,дето не им се прибира.....

Весело лято на всички!Ще пиша,когато ми остане повече време,сега имам да пиша домашно Hug

# 29
  • Мнения: 1 550
Добро утро, девойки Hug

Картинка, успех с курса Hug Весело изкарване на двойният рожден ден!

Илче, ще си ходите до БГ ли? Хубаво е, че ви се отваря възможност да се приберете, дори за малко Hug
Ние мислим утре да ходим до зоо-то с Карилуис, ако ни ни мине котка път, де Laughing. Почивните дни ни се очертават малко натоварени и едва ли ще се занесем до Артис Thinking

Мопси, как е Софи? Показаха ли се зъбките?

Милика, на Ариенка ще и бъде много скучно ако имахте само един диван в стаята Mr. Green

red_girl8602, изпра ли се мокета?

Звезди, вие кога се прибирате?

От мен лек ден Hug

 

Общи условия

Активация на акаунт