Май оставам без яйчник :(

  • 13 057
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 294
Момичетата са ти дали достатъчно съвети , аз само мога да ти кажа да не се насочваш към Бургас , тук няма добри специалисти . Проучи въпроса , намери си лекар и действай . Успех и дано да запазите яйчника , но дори и да не стане така , Лилия правилно е казала че с един яйчник пак може да се забременее  Hug

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 362
Аз на тези в Бургас им викам касапи  #Cussing out,имам щастието на живея тук и да се сблъскам с тях,добре че навреме ги разбрах какви са ,първо че не вършат работа, а взимат пари колкото специалистите в София! #2gunfire

# 17
  • Мнения: 528
Миналата година ми откриха 16 см киста, определиха ми дата за операция и един ден преди операцията поискаха
от мен да подпиша съгласие да ми махнат яйчниците и матката  Shocked  няма да обяснявам какъв шок изживях...буквално избягах от болницата.
Става въпрос за Окръжна Болница–София
Два часа по-късно обляна в сълзи се озовах при др.Диков и проф.Карагьозов. Приеха ме в Токуда и на следващия ден ме оперираха, отстраниха кистата и 1/2 от единия
яйчник.  Ако още се чудиш къде да се оперираш, имай предвид и тези хора  Peace

# 18
  • Мнения: 769
Мислите ли че с един яйчник  ще имаме някакви шансове зе бебе.

Разбира се, че имаш шансове за бебе, аз забременях с един яйчник. Преди 2 години ми оперираха 7см киста на единия яйчник, от който остана 1/3. Незнайно защо тази третинка се е самоабсорбирала след една стимулация за инвитро.
Слава богу другият яйчник е запазен и с добра структура, той си свърши работата и сега чакам моето първо бебе.

Ако все още не си отишла, тичай да те види кадърен доктор - в София или Варна.

# 19
  • Мнения: 426
Здравейте,
аз от 4 год. съм с миома 7см, миналата година септември лекарката ми каза: намаляла миома на половина. Сега след поредното наблюдение - няма миома, но има дермоидна киста 72мм зад десния яйчник. Сега  ще ме изпраща на скенер, за да е сигурна, какво е?
Но аз хич и не съм спокойна, някъде прочетох че това с пращането на скенер не е на хубаво, но ще видим.
И на въпроса: Къде да отивам сега?

# 20
  • Мнения: 76
мама на 2 бебета, не се притеснявай. Преди 1 г. оперираха моя приятелка от киста на яйчника с размери на портокал. Преди 1 месец и на мен ми откриха киста 10 см. един лекар реши да ме лекува с лекарства.Макар, че повечето ми приятели се развъняха на познати лекари и всеки казваше,че не може 10 см. киста да се лекува с лекарства. Но УВИ кистата изчезна и се показа по-големия проблем - миомен възел 7 на 8 см., който ми е увил матката. Оперираха ме , но не го отстраниха защото след това нямаше да мога да имам деца. А аз все още си нямам. И сега идва големия зор със забременяването. Самото аз незнам дали ще се получи , но ще видим. А относно забременяването с 1 яйчник - имам доста познати и приятелки, на които им е премахнат единия яйчник и в момента се радвот на здрави бебета и даже мислят и за следващо. Така, че не предприемайте веднага операция. Пробвайте 1 - 2 месеца лечение с лекарства и ако няма резултат тогава вече може да мислите за операция. И на мен ми се виждаше невъзможно да изчезне моята киста, но стана. Успех на всички!

# 21
  • Мнения: 249
Здравей, миличка, и аз искам да те окуража. Аз съм от Бургас, миналия Февруари ме оперираха от Дермоидна киста с твоите размери. Но не в Бургас, категорично, аз ходих в Майчин дом София. Останах с 1 яйчник след операцията и година по късно съм бременна  Peace  Не се притеснявай, след операцията единия яйчник започва да работи и за двата и се иска само спокойствие и вяра и всичко си идва на мястото. Но наистина както са те посъветвали момичетата поразпитай каква е точно кистата - ако е Дермоид не се лекува с никакви лекарства, а само оперативно, виж за Ендометриозна или Фоликулярна е друго. Затова си изискай тази информация от наблюдаващия те лекар.
Успех ти желая и само напред!!!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт