66 шишета на 66 ЩАТСКИ шосета

  • 12 547
  • 302
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 491
винаги съм имала проблем да критикувам/мърморя по и пр. майката на бащата на децата ми,абсол.нелогично ми е защото излиза че аз съм идиота в крайна сметка дето се е оженил за кретен отгледан нечитаво..уважавам ги много,благодарна съм и че помогна за децата 6 седмици сборно в началото,помагам с каквото мога и стимулирам подобно отношение в баща им,че нали знаем приказката за бабата-внучето-таткото и гаванката..обич чак не мисля,но не е и нужно,аз си имам майка за обичане
Децата не са само право пропорционален продукт на възпитателните намерения на родителите си (и слава богу). Има я и средата, и приятелите, и времето, и индивидуалността, която се формира  и чрез елементите на отрицание и кризи. Родителите имат принос, но изпитвам истинско удоволствие да си видя мъжа и сестра му в компанията на родителите им, и да отчета качествената разлика между двете поколения. Тогава особено силно оценявам избора си (той изпитва същите чувства в компанията на моите родители). И взаимно нямаме чоглавото чувство, че стрелките на часовника вървят наопаки.  Още по-драго ми става, като видя племенничките му, които като поколение са още по-изчистени от утайки. Нормално е всяко поколение да отрича до някаква степен предходното - марксистко, но за мене е факт, и вярата ми е бронирана здраво в гърдите.
Критиката, стига да е в рамките на семейството и да си остане при затворени врати, за мене е признак на семейно здраве. Кой друг би могъл по-добре да ти помогне от това да приемеш хората, които в един момент се оказват твое семейство? Защото той/тя си ги познават, сбъсквали са се може би с аналогични ситуации, знаят как да излязат от тях, знаят как да постигнат баланс, могат да те предупредят на кое да не се връзваш, защото няма смисъл, кое да уважиш, защото е от взаимна полза, кое в крайна сметка е незначително и кое - трайно. И в крайна сметка да се приобщиш. Кой иначе? Комшийките? Дружките? Мълчанието?
Абсолютно безкритичното приемане и идеализиране на родителите за мене е синдром на оскаровщина. Нестабилните бракове - също. Уважението не изключва критика.

# 76
  • Мнения: 3 367
Не споря,не идеализирам, нито генерализирам за свекървите,само споделям мисли.
Всеки е продукт на дома си ; за мен неуважение към родителите на бащата на децата е неуважение към него самия.
*
Дразня се откровено от неблагордарност,гледат им децата от бебета до училище,по 10 часа на ден,и после критики и чудеса до Бога (нашите деца,Д&С,има материал за 3 романа)
*
Не ми е реално да променям човек живял и препатил,не ми е цел да ме разбира и обича,само да приема и следва изискванията към дете-отгледаждане ако са в смислени граници (и ако се налага).
 Имаме ние много какво да научим ако слушаме без да се ежим (аз лично).
 Респект, зачитане на лично пространство и идеи, и остъпки за дреболии е моята мантра по отношение на тази част от родата

# 77
  • Мнения: 3 491
Не споря,не идеализирам, нито генерализирам за свекървите,само споделям мисли.
Всеки е продукт на дома си ; за мен неуважение към родителите на бащата на децата е неуважение към него самия.
*
Дразня се откровено от неблагордарност,гледат им децата от бебета до училище,по 10 часа на ден,и после критики и чудеса до Бога (нашите деца,Д&С,има материал за 3 романа)
*
Не ми е реално да променям човек живял и препатил,не ми е цел да ме разбира и обича,само да приема и следва изискванията към дете-отгледаждане ако са в смислени граници (и ако се налага).
 Имаме ние много какво да научим ако слушаме без да се ежим (аз лично).
 Респект, зачитане на лично пространство и идеи, и остъпки за дреболии е моята мантра по отношение на тази част от родата
Отдавна не чета подобни тема в Д&С, нито пък "бабешките" в Нашите деца, защото се отблъсквам по същите причини. С родителите сме в добри отношения и успяваме да постигнем оптимален за всички модел. Ако има нещо за изглаждане (защото само дом, в който няма огнище, няма и комин), си го решаваме помежду си с уважение и откровеност. Дай боже и децата да са така.

# 78
  • Бостън
  • Мнения: 13 711
MrsG - e, ako твоето меродавно мнение за сватбите изпуснем Тина ще ни пердаши лично и наред Simple Smile не само, че офтопикясахме зададената от нея тема, ами и се оляхме и сега ти не искаш да пишеш! Плс, на всични ни ще е интересно!

Тино - кой се мазни сега, а? Аааа?!?  Crazy Оторизирам те, копирай! А моменто аз го хванах, щот съм идиот и си тормозя детето да ми позира, за да запечатам за поколенията РД  Rolling Eyes Толкова търсих оранжеви гащи, като на Иван, но нямаааааааааааааа... мъка!

Миз / Биз - и аз се гордея, че съм руски възпитанник, школа си беше, класа но лесс!

Уважението не изключва критика.

Мдам, и за затворените врати в принципе съгласна, понякога обаче ти иде да споделиш (та после да има за какво да съжалиш  Mr. Green)

Пингвинчето да се похвали бързо, завъртяха я и нея релокациите...

 Hug Hug Hug всички - за Флорида уиздъм, били сме само по Саут Бийч и Кийс и не си представях с бебе подобен екшън...естествено, че ще се обадя и благодаря за карт бланша да ви тормозя на лични! Засега спрягаме Клиъруотър и Нейпълс райони...



Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 18:19 от Agent Provocateur

# 79
  • Мнения: 3 491

 Мдам, и за затворените врати в принципе съгласна, понякога обаче ти иде да споделиш (та после да има за какво да съжалиш  Mr. Green)

Точно! Защото ако се случи да се изпуснеш, бързо осъзнаваш (поне аз), че тези от отсрещната страна, включително близките им, хич не са по-цвете от тебе и твоите близки, често просто им задоляваш потребността за сеирче, и в крайна сметка ти става съвестно и мило за твоите. Затова, каквото има да се казва, най-добре да си е у дома. Поне не се играе на развален телефон, защото се знае за кого/какво се говори. Така са ме учили и баба, и мама. В много отношения съм различна от тях (за добро, надявам се), но този урок си го помня. Ще ми се да го предам и на децата си, без да им отнемам правото в доста отношения да ме отричат.

# 80
  • Мнения: 2 257
Ааааааааааааа, сега виждам крехката Ангелина в какво здраво бойче се е превърнала. Joy Страхотна снимка. Party

блажка, каква оскаровщина имаш предвид - холивудска или някаква друга? Не можах да разбера, затова питам:)

# 81
  • Мнения: 3 491

блажка, каква оскаровщина имаш предвид - холивудска или някаква друга? Не можах да разбера, затова питам:)
Стилът да се изправиш в ослепителна мелодраматичност и патетично да нареждаш напудрени благодарности.

# 82
  • Бостън
  • Мнения: 13 711
Ааааааааааааа, сега виждам крехката Ангелина в какво здраво бойче се е превърнала. Joy Страхотна снимка. Party


Гоним батко си А.К. - я той какви бузи, какъв тен е заформил Grinning БГ излезе по-слънчева от Флорида, май  Thinking
G - да поздравиш Джена, че и тя ни позабрави, улисана в купуване на палати  Grinning

Блажка  yes

Аааааааааа, G - рапорт даден! Предадох лично! Имаш специални поздрави!

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 18:57 от Agent Provocateur

# 83
  • Мнения: 2 563
Ризи, панталони, костюми - само на химическото, на добричките г-н и г-жа Шим. Ще гладя аз седем ризи и седем панталона всяка седмица, да бе... Давам с удоволствие пари, които ми спестяват шетане. Сега я оглеждам тая Румба, дето е $400... Чудя й се...

За свекървата...  вервайте ми, иска ми се да имах проблеми от типа "свеки сгъва хавлиите неправилно"... при нас проблемите са емоционалното извиване на ръце, от които мъжът ми страда предимно. Когато почина майка ми, свеки казала на мъжа ми "Лошо. Колко пари наследи Яна?" Той отказал да й каже, тя се пробва пак след няколко седмици. Той й казал "не е твоя работа", при което тя казала "ако не ми кажеш, ще изчисля колко пари ми дължиш от посещенията ви при мен и всички неща, които съм ви купувала."  Той й тряснал телефона. След няколко дни получаваме въпросното изчисление, игнорираме го. Той отказва да й вдигне телефона. Получаваме мейл "ако не ми се обадиш, ще се обадя на шефа ти".  #Crazy

# 84
  • Мнения: 3 367

блажка, каква оскаровщина имаш предвид - холивудска или някаква друга? Не можах да разбера, затова питам:)
Стилът да се изправиш в ослепителна мелодраматичност и патетично да нареждаш напудрени благодарности.
не съм чула накой около мен с подобни към свекърва,но май нещо не разбирам..
*
има една техника в моите науки-за търсене на биг пикчър..здрави сме,децата са ок,имаме покрив и семейства,..дали бабата е затворила прозореца след като 50 пъти сме я помолили да седи отворен-не е приятно,не е фън,но не е част от горната важна картина- не се ядосвам..
*
Неар- дим се обажда на техните да им каже че ще се женим-баща му казва-бяла ли?- да,от софия е, завърпила е....,  техните са... - е добре поне че някоя черна маймуна не взе,че срам да бера с тъмнокожи внуци  Laughing

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 19:06 от anette1104

# 85
  • Бостън
  • Мнения: 13 711
Охххх, виноват, че подхванах темата, пепел ми на езика!

В тоз хубав ден в опасна близост до уикенд-а дайте да си говорим за душеприятни неща, техники на релаксиране, изкуство, обувки и секс, плс!  Praynig Praynig Praynig

# 86
  • Мнения: 940
Не гладя абсолютно  нищо ....и забележете ...половинката сам си глади работните дрехи със пароструйка,сам се пере и глади,също си прибира дрехите по закачалките ,така си е свикнал и никога не ме е карал да се грижа за дрехите му.За което съм благодарна защото е свикнал да си сменя блузите по 3 пъти на ден поне и да ги хвърля за пране...след като все още миришат на изпрано Crazy

Всички които отговорихте за фотото 
...мерси ,аз реших да не рискувам да нося..замислих се...за какво ми е да снимам аниуейс.

Много се кефя и вълнувам за концерта днес.Отивам с 2ма приятели като единя харесва Дж.Майкъл толкова колкото мен та ще има с кой да куфея Mr. Green

# 87
  • Мнения: 3 491

блажка, каква оскаровщина имаш предвид - холивудска или някаква друга? Не можах да разбера, затова питам:)
Стилът да се изправиш в ослепителна мелодраматичност и патетично да нареждаш напудрени благодарности.
не съм чула накой около мен с подобни към свекърва,но май нещо не разбирам..
*
Нищо де, за мене е по-важно аз да се разбирам.
П.п. И аз нещо не разбрах какво в какъв контекст е историята с прозорците, но явно става въпрос за чужди домове, т.е. не се напъвам да разбирам, защото не ми е работата да си пъхам носа.

# 88
  • Мнения: 1 147
Охххх, виноват, че подхванах темата, пепел ми на езика!

В тоз хубав ден в опасна близост до уикенд-а дайте да си говорим за душеприятни неща, техники на релаксиране, изкуство, обувки и секс, плс!  Praynig Praynig Praynig

Виноват ми. Не те е срам!

В неделя ще ходя на брънч с приятелки, по женски. Планирам зарязване на мъжа, вероятно в комплект с детето. Ще се отдам на клюки, сладки приказки и почивка.

Вики, браво на мъжа ти, и моят беше така, ама аз го развалих  Grinning не помня откога не си е сгъвал нещо сам..

# 89
  • Мнения: 1 173
Е това си е - завърнахте се , и темите се изписват моментално. Аз предната напълно я изтървах с тази торта
Зора благодаря , не се получи замисленото , но...има време , следващия път. Сега ще чакам "критиката" Mr. Green
Тандури благодаря още веднъж за търпението , тортата е невероятна ( не че очаквах друго де) Wink
Аталанта , Клеър поздравления   bouquet

 Чаршафи , гладене - аз гладя само което трябва да се глади - чаршафите не спадат към тях  Mr. Green. Иначе купувам на  пипане и ако ми хареса материята и десена вземам. Знам ги че имат различни ТС , но много не ме вълнува.
 За свекървите си говорите - аз ще замълча. Думите няма да са достатъчни  Naughty
Хиър ей това е , невероятно звучи , но хора всякакви. Аз от моята знам че винаги мога да очаквам  и неочакваното  Mr. Green

 Ние отиваме до Флорида на 10ти. Знам аз че не му е сега сезона на ходенето , но се надявам да няма бури и урагани. По-късно Дида тръгва на училище , а когато ще е във ваканция , няма да има кой да гледа малкия . Затова решихме сега , аз като гледам то при нас е по-голяма жега и по влажно отколкото там  ooooh!
Агентке и ние към Клиъруотър май сме се запътили ( че и Орландо е само на 80мили)

Общи условия

Активация на акаунт