За откачената мода на белите автомобили

  • 24 389
  • 213
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 380
Много странно заглавие на темата. Не съм забелязала да има такава мода, но и да е така, не ми е ясно защо да е откачена?  #Crazy
Защо решихте, че белите автомобили са по-евтини? От какво са по-евтини, от тези, които са цвят металик ли, то бял цвят металик няма.

Има перлен цвят, което на практика е нещо като бял металик. За по-евтини, разбира се че са глупости. Де да бяха по-евтини...но не са. Confused

# 166
  • София
  • Мнения: 6 999
Защо решихте, че белите автомобили са по-евтини?

Просто, защото "СА" или по-скоро с оглед на модата "Бяха" по-евтини. Различните цветове имат различни цени. До скоро най-евтин и най-рядко поръчван беше точно белия цвят.

Що се отнася до това кой е измислил модата - В случай, че някой се заблуждава, че това са дизайнерите - не, не са. Модата в цветовете се измисля от тез, които продават цветовете. Wink

Та напълно е възможно да са решили, че бялото им застоява и ...хита сега е бялото  Mr. Green

# 167
  • Мнения: X
Защо решихте, че белите автомобили са по-евтини?

Просто, защото "СА" или по-скоро с оглед на модата "Бяха" по-евтини. Различните цветове имат различни цени. До скоро най-евтин и най-рядко поръчван беше точно белия цвят.

Цветовете на автомобилите се делят на 2 вида - металик и неметалик, бял металик няма. Има перлени цветове, но те не се водят бял металик. Неметалик е базата, за металик се доплаща.

# 168
  • Мнения: 2 401
М/у другото според статистиката най-често катастрофи стават с черни автомобили, най-рядко с бели.

Това са ... на търкалета, разбира се. Черния цвят е най-масов, затова и броя на катастрофите ще да е най-голям. Съответно и статистиката за бялата кола, коята е като бяла гарга..  Wink

# 169
  • Мнения: 4 380
Защо решихте, че белите автомобили са по-евтини?

Просто, защото "СА" или по-скоро с оглед на модата "Бяха" по-евтини. Различните цветове имат различни цени. До скоро най-евтин и най-рядко поръчван беше точно белия цвят.

Що се отнася до това кой е измислил модата - В случай, че някой се заблуждава, че това са дизайнерите - не, не са. Модата в цветовете се измисля от тез, които продават цветовете. Wink

Та напълно е възможно да са решили, че бялото им застоява и ...хита сега е бялото  Mr. Green

Да бе да...БЯХА, ама кога? По времето на младостта на родителите ми бяха, да... Laughing Малко по-късно когато тъкмо взе да навлиза металика, всичко което не беше металик беше по-евтино. Но нещата оттогава коренно се промениха. Сега металикът е навсякъде, а неметалните цветове са толкова рядки, че на практика са най-търсени.
Всички перлени цветове, dollface, се водят металик. Перления отблясък е металически отблясък. Бялата перла на практика е същото. Разликата е, че метала обикновенно не е бял и затова асоциацията е по-скоро с перла.

# 170
  • София
  • Мнения: 6 999
Черния цвят е най-масов, затова и броя на катастрофите ще да е най-голям...

Най-масово е 'служебното' сиво Wink Може и да са глупости - просто съм чела статистика, а тя не винаги е достоверна.

Не става дума за цвят металик-немателик. А за цена за цвят. Ако излиза от стандартните 4-5 за съответния модел се заплаща по различна цена. 

# 171
  • Мнения: X
Защо решихте, че белите автомобили са по-евтини?

Просто, защото "СА" или по-скоро с оглед на модата "Бяха" по-евтини. Различните цветове имат различни цени. До скоро най-евтин и най-рядко поръчван беше точно белия цвят.

Що се отнася до това кой е измислил модата - В случай, че някой се заблуждава, че това са дизайнерите - не, не са. Модата в цветовете се измисля от тез, които продават цветовете. Wink

Та напълно е възможно да са решили, че бялото им застоява и ...хита сега е бялото  Mr. Green

Да бе да...БЯХА, ама кога? По времето на младостта на родителите ми бяха, да... Laughing Малко по-късно когато тъкмо взе да навлиза металика, всичко което не беше металик беше по-евтино. Но нещата оттогава коренно се промениха. Сега металикът е навсякъде, а неметалните цветове са толкова рядки, че на практика са най-търсени.
Всички перлени цветове, dollface, се водят металик. Перления отблясък е металически отблясък. Бялата перла на практика е същото. Разликата е, че метала обикновенно не е бял и затова асоциацията е по-скоро с перла.

Съгласна съм, че перлените цветове са металици, но цвят "бяла перла" няма. Разберете, че цвят бял металик няма! Затова и няма как белите коли да са по-евтини, просто защото неможеш да си поръчаш бяла кола металик!

# 172
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз съм демоде и харесвам черни. Откачената мода на белите автомобили не ме вълнува. Може би ако не беше толкова модно, щях да ги харесвам.

# 173
  • Мнения: 4 380
Аз съм демоде и харесвам черни. Откачената мода на белите автомобили не ме вълнува. Може би ако не беше толкова модно, щях да ги харесвам.

Ти да видиш разочарование... Laughing Аз тъкмо от тази тема разбрах, че е модно. Смятах, че се отличавам от сивата маса. Joy Дано не подкарат всички бели коли, че ко ше прайм тогава? Laughing Алтернативата ми е лимонено наситено жълтичко. Като емотикончетата. Това ми е втори по предпочитание цвят.  Mr. Green

# 174
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз съм демоде и харесвам черни. Откачената мода на белите автомобили не ме вълнува. Може би ако не беше толкова модно, щях да ги харесвам.

Ти да видиш разочарование... Laughing Аз тъкмо от тази тема разбрах, че е модно. Смятах, че се отличавам от сивата маса. Joy Дано не подкарат всички бели коли, че ко ше прайм тогава? Laughing Алтернативата ми е лимонено наситено жълтичко. Като емотикончетата. Това ми е втори по предпочитание цвят.  Mr. Green

Не е добра идея жълтото. В бг жълти са всички таксита, най-много да започнат да ти махат да те спират. Може би цикламено или цвят корал.

# 175
  • Мнения: 1 455
Аз съм демоде и харесвам черни. Откачената мода на белите автомобили не ме вълнува. Може би ако не беше толкова модно, щях да ги харесвам.
Аз също харесвам черните коли,но и белите... За мене черните са много по-масови и са ми много по-безлични (нищо,че и аз си поръчах черна)...Черното отива на всяка кола...докато бялото е доста капризно...,но определено ми е по-забележимо..

# 176
  • Мнения: 4 380
Аз съм демоде и харесвам черни. Откачената мода на белите автомобили не ме вълнува. Може би ако не беше толкова модно, щях да ги харесвам.

Ти да видиш разочарование... Laughing Аз тъкмо от тази тема разбрах, че е модно. Смятах, че се отличавам от сивата маса. Joy Дано не подкарат всички бели коли, че ко ше прайм тогава? Laughing Алтернативата ми е лимонено наситено жълтичко. Като емотикончетата. Това ми е втори по предпочитание цвят.  Mr. Green

Не е добра идея жълтото. В бг жълти са всички таксита, най-много да започнат да ти махат да те спират. Може би цикламено или цвят корал.

Да бе...ужас. Laughing Сетих се аз...Ще си го карам само извън България. Joy Циклама звучи прекалено Барбинско, но корал звучи супер. Laughing Прекалено рядки цветове обаче...Ако си намериш рядък цвят добре, но въобще не е факт... newsm78

# 177
  • на пистата
  • Мнения: 5 907
 кой ви излъга,че бял металик няма newsm78имам много ясно,както и бяла перла

# 178
  • Мнения: 2 407
Явно каквато беше със затъмнените стъкла.

# 179
  • Мнения: 592
Има и бял металик и бяла перла-току-що вносител на бои ми го каза, за да не се излагам. И е вярно, че с черните коли повече катастрофи стават - но това е по принцип с по-тъмните цветове, а не защото са повече. Наистина има такива статистики. Виж - за кражбите, определено се разбиват и крадат повече тъмни цветове коли. Че бялото е мода, мода е, каквото и да си приказваме, но е факт, че в Кипър всички таксита са бели мерцедеси. А ся де!

Общи условия

Активация на акаунт