Scrapbooking - 3

  • 28 873
  • 413
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 318
Та и аз да споделя моите наблюдения.
Виждала съм в рекламните агенции интересни картони, може да си купи всеки.
А пък в арт центровете продават цветен паус и други екстри от към хартия.

# 346
  • Варна
  • Мнения: 5 553
Янина, а продават ли ги тия картони. Честно казано до сега не съм посмяла да вляза в такова място. От вътре те изглеждат така сякаш ти знаят състоянието на сливиците без да си си отворил устата и затова направо ги избягвам подобни места.
Аз вчера си купих 3 картона за визитки. Много ми харесаха, обаче като ги донесох у дома и докато се огледам и малкия терминатор беше успял да ги смачка. Много бърз и силно разрушителен.
Специално за Чижес

от тук

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 08:05 от Despina

# 347
  • Мнения: 318
Да, продават се от 0.10ст за 160гр. до 2-3лв. листа в зависимост колко е луксозен и дебел картона.
Някои от тях съм виждала и в книжарниците.Например перлен картон на около 0.50ст.С него картичките стават много нежни.
Само да те предупредя за картона да не очакваш шарени десени.Там има само едноцветни, но пък с различна консистенция.
Ще попитам тези дни, къде във Варна продават от картона за визитки и ще пиша.

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 22:17 от Ianina

# 348
# 349
  • Мнения: 318
Браво, много е весела! Grinning

# 350
  • Мнения: 378
Яни, много красива и елегантна е картичката ти!!! На пръв поглед приех червеното като част от нея и също много ми хареса  Grinning.  А това, че си използвала салфетка е голяма идея. Точно вчера показах на Тони моите салфетъчни картини, но не съм се сетила да използвам наличните салфетки за правене на странички. А с какво лепиш салфетката върху хартията?

# 351
  • Мнения: 1 065
 Joy Руми, страшна страничка, очарова ме.
Деспина, благодаря  Grinning. Това по повод пеперудите ли?
Янина, много нежна картичка. Салфетката веднага я разпознах- нали имам един куфар материали от декупажния ми период  Laughing. На мен си ми изглежда по скицата, ама за страницата.
Пинки, много добре се е получило.
П.П. Сега се върнах да разгледам отново картичката на Янина- и по скицата за картичка ми изглежда. Но да кажат пак тези, които разбират повече от композиция.

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 00:51 от chiges

# 352
  • Мнения: 3 345
Руми, ако знаеш как съм се смяла Joy
Браво! Благодаря ти за страницата. С нея денят ми започна добре.

За този тип страници пиша често в блога си - картофът Илия/ох, само като го напиша и започвам пак да хихикам hahaha/ щеше да бъде забравен само след няколко месеца или година. Но не, вече не само ще си спомняте за него, но и ще имате образа му. А образът му определено е важен за семейната история. Не си ли съгласна, с мен Flutter

# 353
  • Мнения: 318
chiges, Руми    bouquet
Цитат
А с какво лепиш салфетката върху хартията?
Това беше най-трудната част. Simple Smile Първо залепих двата слоя с двойнозалепваща лента и после пак с нея лепих в/у картона.
Разгледах блога на Тони и съм много впечатлена от картините ти.Как ги направи, на принципа на декупажа ли?

# 354
  • Мнения: 3 345
Ianinа, кои картини? newsm78

Имай предвид, че голяма част от снимките не са на неща, направени от мен, а разни находки от мрежата. Прочети и текста под снимките и ще разбереш кое откъде е.

# 355
  • Мнения: 318
Ивинявай, имах в  предвит Руми. Embarassed
Нали в твоя блог беше пуснала линк към въпросните картини.

# 356
  • Мнения: 3 345
Ивинявай, имах в  предвит Руми. Embarassed
Нали в твоя блог беше пуснала линк към въпросните картини.

Аха, сега разбрах  Hug

# 357
  • Мнения: 1 065
Тези картини съм ги виждала преди време, в декупажната тема мисля. Още тогава много ми харесаха, Руми. Обмислях нещо такова да направя, но с елемент от тапет, който има на противоположната стена. Тогава би се получило нещо като "брилянтната идея"  Simple Smile.
Деси, разбира се, че за пеперуда се отнася  Blush. Само дето като писах не беше излязла снимката и прегледах целия линк, чудейки се какво ми показваш.

# 358
  • Мнения: 893
Привет, момичета  Simple Smile
Днес е първият ми работен ден след почивката и ще мога да се включвам по активно във форума. (на работа ми остава повече време от колкото в къщи  Embarassed)
Много интересни неща сте сътворили
Ади, chiges, Яни, Pinkie - много са оригинални картичките ви     bouquet
Руми, като видях страничката ти много се развеселих Mr. Green Точно по този начин си представям съхранението на спомените върху хартия  Confused

А относно салфетката, която е ползвала Яни в картичката си, подобни салфетки си бях купила от Метро. Взех ги за декупаж, ама нищо не направих. Горния слой на салфетката е много тънък, пробвах да го лепя върху хартия, но при мен не се получи добре. Яни, ти отделя ли горния слой на салфетката или я залепи цялата?

А относно предизвикателството, започнах едновременно 5 мини картички по схемата, ама съм до никъде. Ще се постарая да довърша поне някоя от тях преди крайния срок.

Това е за сега от мен. Лек ден на всички!

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 11:45 от devilkin

# 359
  • София
  • Мнения: 79
Страничка от мен по скицата. Малко по-късно ще я кача и в другия албум.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=276283&pid=7540666

Общи условия

Активация на акаунт