да се омъжиш за разведен с дете \деца\

  • 35 090
  • 457
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 990
Не е нужно да обичаш децата му като майка.Те си имат майка, тя ги обича така.Нужно е, както някой писа нагоре да умееш да приемеш Неговите Отговорности без да мрънкаш, че това те лишава Теб от нещо.
Тук изключение за мен е ситуацията на Гризанка, която все пак иска да има дете-нейно, тяхно, общо.Това не изключва от живота на разведения баща "старото" дете, т.е. не би следвало то да става бившо също.Или да се вменява на останалите колко то пречи кога с присъствие през ваканциите, кога с нуждите си от финансиране.Онова, първо дете не е купено в магазина като домашен любимец от майката, че да си остане само нейна отговорност.

# 46
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Хайде,....хайде....,каквото и да си говорим,господина с двете деца не е ли добре финансово,хич не му виждам второто семейство...
Нека не се заблуждаваме,че само една любов е достатъчна,за да се гради семейство и да се гледат деца .....и да живеят хората в мир и разбирателство,докато смъртта ги раздели.
За да си родител и съпруг,трябва освен ,,любовта,,...,да си си стъпил здраво на краката и да можеш да поемаш и отговорност спрямо членовете на настоящето и бившето си семейството ,но без да го правиш като ощетяваш по някакъв начин или пренебрегваш някой от тях.
Лошо няма....две , три деца ,ако иска и десет пъти да се е женил,но за да предприеме един мъж подобни стъпки,трябва да има покритие....въздухари- тип,Ромео,които ходят и ръсят семето си наляво и дясно и се обвързват с жените ,без да им е ,,посилно,, да се справят с това предизвикателство(материално,морално...).....благодаря ,ама няма нужда Naughty
Да,има егоисти в този случай,но определено не са жените ,които са преценили,че такъв живот не ги устройва,нито тях ,нито все още неродените им деца......

# 47
Когато се запознах с мъжа ми, той беше разведен, с дъщеря на 8. Оженили са се на 20, съответно мацката е била на 18 - от малък град са, да не кажа село, в патриархална среда, в която, за да "изконсумираш" чувствата си, трябва да се ожениш  Simple Smile Тя - излязла току що от училище, той - от казармата - с мисълта, че животът е песен, и заедно ли са, ще се справят с всички трудности. Е да, ама не - в процеса на порастване и сблъскване с действителността, става ясно, че са коренно различни като характери, като светоусещане, дори и като цели и виждания за живота. На девойката и е стигало, че е омъжена и има покрив над главата си, да излиза по веднъж на ден в "кафето", по веднъж в седмицата - до близкия голям град, и ... толкова. Без амбиции - за образование, за развитие, за по-добър живот... Не я упреквам, просто това е нейният начин на живот. Не само, че не е подкрепяла неговите амбиции и желания, но дори им се е присмивала - абе я си налягай парцала и си бачкай в Горското стопанство за 200 лв, какво следване, каква кариера, имаш семейство, гледай си го... Със сигурност и той е имал "трески за дялане", вината никога не е само в единия.

Когато се запознахме, бях доста объркана в началото. Беше ми трудно да се видя в ролята на "злата мащеха", изпитвах чувства, подобни на ревност за това, че той с тази жена има общи спомени и общо минало, че са изживяли заедно неща, които ние двамата не сме... Доволна съм обаче, че успях да се преборя - със себе си на първо място, с роднини и познати - също. В последствие забременях, родих общото ни дете, надявам се да имаме и още... Мъжът ми обича дъщеря си, освен месечната издръжка (той си я прецени и е доста по-висока от определените от съда 80 лв), винаги сме насреща, когато трябва да се купува нещо. Подаръците по поводи са едно на ръка. През лятната ваканция я взимаме за около един месец. През зимата я взимаме за около една седмица. Не ми тежи, не ми пречи, напротив - радвам се, че изградихме много добри отношения, едва ли ме обича, но със сигурност ме уважава и ми има доверие, защото ми споделя разни типично "тинейджърски" неща  Simple Smile Децата помежду си много се обичат, въпреки голямата възрастова разлика. Търсят се, говорят си по телефона, забавляват се страхотно.

С първата съпруга поддържаме отлични взаимоотношения. Има случаи, когато звъни на мен, вместо на мъжа ми. Пресилено е да кажа, че сме приятелки, най малкото защото не сме на едно ниво, но определено няма вражда и неприязън. И двамата са единодушни, че бракът им е бил обречен от самото начало, че не са били подходящи един за друг. Мацката си признава в прав текст, че никога не е очаквала от мъжът и да "излезе нещо", че е много учудена от успеха и  развитието му, а той и отговаря, че зад успеха на всеки мъж стои една умна жена  Embarassed

Не искам да нарисувам на авторката розова картина. Просто разказвам СВОЯТА история. Всичко зависи от конкретните участници. Да се генерализира и обобщава няма никакъв смисъл. Чак ми е жал за хората, за които "разведен" е нещо като етикет "2-ра категория"... Със сигурност моят "разведен" мъж е в пъти по-свестен от много "свободни" мъже... Пак казвам - най-важното е конкретния човек.

# 48
Наистина не всичко е рози в такъв вид връзки, дори мъжът да е златен! Е и аз съм в същата ситуация от 3 месеца се лутам между това да бъда ли с него или не, от няколко години сме заедно! Напоследък проблема е бившата съпруга при нас, че наговаря детето против мен  и мен ужасно ме боли от това, т.е детето много ме обича и ми споделя мсичко, т.е то не е променило отношението си към мен, но думите му" Мама не те харесва и само се ядосва, че ти си с тати, тя не иска ти да си с него и не ми дава да идвам при вас, защото си с него- това са думи на 5годишно дете Sad" Ужасно боли да знаеш, че някой те мрази, без да имаш никаква вина за краха на брака им. В такива моменти му казвам, че искам да се разделим, че незнам още колко могат да ми издържат нервите! А нашата бивша ме мрази не само заради бившия си мъж, а и заради факта, че  детето много ме харесва,то ми казва, ти си по-хубава и по-добра от майка ми, и може би то и го казва и на нея и тя затова още повече злобее срещу мен, но детето вече не е толкова малко и разбира и каквато и помия да му говори за мен,явно е факт, че не му влияе ,защото то  ме търси непрекъснато,като я взимаме, предпочита аз да се занимавам с него, а не то да се занимава с баща си ,ходи с мен на разходки без баща си и не търси нито него, нито майка си! Самия факт, че ми ги казва тези неща без да съм питала, говори много! Аз никога не съм си позволила да кажа  лоша дума за майка му пред него, нито приятеля ми, но тя бившата ...какви ли не помии излива отгоре ни......ето това е най-трудното от такъв тип връзки......тези взаимоотношения не са били желани от мен....... Cry

# 49
  • Мнения: 220
когато Чичко Паричко е наблизо, не вярвам да има некви проблеми...

отиде ли си... мамата си трака...

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
В разказа на "омъжена за разведен" откривам толкова много общи неща с моя случай, че направо  Joy, е явно има някакъв стереотип в тези връзки.
При нас разликата е че връзките с бившата са сведени до дипломатичния минимум, за да няма кавги и разправии. Детето на мъжа ми от първия брак тепърва навлиза в пубертета и в този момент предпочита ваканциите да си е сама по цял ден в тях отколкото да идва при нас /по точно при баба си- живеем на един етаж/, но този период ще отмине и пак ще почне да идва. Не казвам че в мен не се е обаждала ревността и до известна степен раздразнението от съобразяването, но си казвам "издребняваш ти си голям човек" по принцип ми помага.
Но не мисля че слагането на етикети на тези хора е правилно, все пак никой не е застрахован да се озове от другата страна и тогава какво? А плащането на данък обществено мнение и това го минах, но искам да уверя всички че с времето всички забравят какво са приказвали и нещата отшумяват, само може би в мен на моменти се събужда огорчението което се наложи да изживея първоначално но няма съвършени връзки, независимо дали някой от партньорите е бил разведен или не .......

# 51
  • Мнения: 764
Про4етох,доста мисли....
Много е права Пела...за вси4ко.Аз съм разведена,с дете от 1ви брак,след 1та му година,баща му не е и попитал как е,отношенията са ни дипломати4ни,сведени само до документация.Добре,4е са 4ужбинските мъже,да ни вземат нас,разведените и да ставт бащи на децата ни Heart EyesБившият ми наскоро се ожени и той повторно,4е и дете направи ooooh!То4но месец преди сватбата,аз със детето си бяхме в БГ след 3 год. отсъствие.Еми не вдигна 1 телефон да пита за детето,още по-малко се появи да го видиДори 1 декларация ми трябваше,е,не намери време и това да свърши #Cussing out.Ако бях аз в позицията на бъдещата съпруга,му събирах парцалките и го изхвърлях,на секундата,па макар и месец преди сватбата.И издръжка не е плащал,изобщо....4овек без всякакви отговорности NaughtyАко ми се налагаше да мисля по подобен въпрос,бих се омъжила за 4овек с деца/разведен или не/само ако полага грижа за тях,ина4е си заминава #2gunfireСега да е жива и здрава,новата,да гледа и него и новото детенце,с голямото и със всякакви пари4ни проблеми не са натоварени Rolling Eyes ooooh!

# 52
  • Мнения: 263
На 24 и аз едва не се омъжих за разведен с две деца. Сега се радвам, че ми се размина....
Има куп усложнения... Любов, любов, но ежедневните злободневия се удвояват така... И любовта по-лесно умира...

# 53
  • Мнения: 1 425
...Та ако девойката е наясно, няма проблем, но подозирам че има 90% вероятност да не разбира в какво действително се забърква и не мисля че това има връзка с века в който живеем....
  202uu  202uu  202uu
Авторката/героинята да прочете внимателно всички постинги на хора с реален опит. Ама всички - не само тези които и харесват. Брака с разведен човек си има специфики. И положителни и отрицателни. Добре е да помисли човек върху тях преди за се жени. Ма то хората като се женят мисленето не им е от най-силните страни.  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 183
Ми аз пък си живея с такъв мъж перфектно, вече 8 години. Има си едно дете от брака преди това и сега си работим за наше  Grinning
Никой от най-близките ми не се е кахърил нито драматизирал нещата, когато им го представих.Уважиха избора ми на зрял и свободен човек. Каква ми е гаранцията, че ще съм по-щастлива с някой без "тежести", че не се сещам нещо... newsm78
Двама души или се разбират и си пасват-или не. Другото са подробности от пейзажа.

# 55
И аз да споделя скромният ми опит с такъв мъж.Запознахме се по възможно най баналният начин за  днешното време-ИНТЕРНЕТ.Разговаряхме дълго и широко .В началото знаех че е само разведен .Един път го попитах -защо нямате деца , той ми смотоляви нещо  от сорта ами нямаме.Тогава ми се виждаше  нормално .Оф бях на 27 /е годините не са за оправдание ама все пак / .Та  излизахме  доста време .Бях като влюбена тинейджърка .А когато ме помоли да  заживея с него  бях на седмото небе . Даде ми  клйчове от вкъщи и заживяхме .И така  две - три  седмици .Един ден ми се стори странен .Разговаря с майка си  и  целия разговор беше само -да ,не ,незнам ,добре .Та  въпросният ден ми каза - трябва да ти кажа нещо - имам две деца , и сина ми днес има рожден ден .След малко трябва да изляза .Бях като гръмната .Стоях в коридора и се чудех входнната врата откъде  да я затворя .Шах .Но семейството ми  казваше че всеки има право на грешка .Никой не е Бог  че да съдиш другите.Та така - реших да остана с него .Децата са прекрасни.Ноооооооооооо.Нямаха никакъв контакт с татко си .Няма да забравя как един ден майкат се обади  че момченцето е болно и  и трябват  50 лева за антибиотик .Таткото нямаше ,трябваха му за цигари.Пффффффф.Извадих  от мойте пари и  му ги дадох за  лекарства.Децата си растяха а за да дойдат  у нас  аз дуднех от  вторник че да може до петък  да може да прибере  децата от училище .А бе -мани .Друг път /то те са много пъти/ децата са вкъщи а той нюня блаженно до 1-2 следобяда .А аз като финикиец  -закуска ,пусни на единия компа с игра а на другият плейстейшъна  ,до магазина за  следки неща .Имаха повече контакт с мен отколкото с него .Просто ги беше страх  милите.  Опитвах се да го сближа с децата му.Незнам доколко успях.Когато се разделяхме  ми  благодари че  съм обичала децата му повече от него .Малко объркано го разказах .
Разделихме се заради друго , но децата никога не са ми били пречка да съм с него .Не съжалявам за нищо .Децата  са прекрасно нещо .

# 56
извинявам се  че 100 пъти съм повторила децата , децата .Друг път ще чета преди да побликувам нещо  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 425
извинявам се  че 100 пъти съм повторила децата , децата .Друг път ще чета преди да побликувам нещо  Simple Smile
Това е форум, не е изпит по литература Wink

# 58
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Ако обичам някой, хич няма да ми пука, дали е женен, разведен, с деца или с крокодил  Sunglasses

И аз така Simple Smile

# 59
  • Мнения: 18
Аз сам омъжена от 12г за мъж който беше разведен с две деца.Имам прекрасен брак,съпругът ми е страхотен човек,и много го обичам.За родителите ми беше като гръм, младо образовано,хубаво момиче с разведен мъж и с деца.Но аз на никой не исках мнението,важното е сега съм щастлива.Всеки има право на втори опит.

Общи условия

Активация на акаунт