да се омъжиш за разведен с дете \деца\

  • 35 129
  • 457
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 505
Ама как можете да слагате всички разведени мъже под един знаменател. То е същото, както и да кажете, че всички мъже са еднакви. Айде стига бе, хора! Има разведени готини мъже и неженени мухльовци. Как разбрахте в коя категория е въпросният човек... Всички разведени били такива, а жените им онакива, а децата им по-онакива. Ама че глупости. ooooh!

# 76
  • Мнения: 604
Ама как можете да слагате всички разведени мъже под един знаменател. То е същото, както и да кажете, че всички мъже са еднакви. Айде стига бе, хора! Има разведени готини мъже и неженени мухльовци. Как разбрахте в коя категория е въпросният човек... Всички разведени били такива, а жените им онакива, а децата им по-онакива. Ама че глупости. ooooh!
Права си!Не може всички разведени мъже да са задължително с"лошо качество"·
Вторият ми баща е разведен·
Живеем заедно 20 години и мога да кажа че е най -милият и грижовен човек на земята·

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
С изключение на 2-3 чвека никой друг в тази тема не е намеквал за второ качество.

Не може да се отрече, че един мъж, който е имал вече семейство и има деца от първия си брак има неща, за които трябва много да внимава. Най-малкото децата са негови, а не на комшията.

# 78
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Хайде,....хайде....,каквото и да си говорим,господина с двете деца не е ли добре финансово,хич не му виждам второто семейство...
Нека не се заблуждаваме,че само една любов е достатъчна,за да се гради семейство и да се гледат деца .....и да живеят хората в мир и разбирателство,докато смъртта ги раздели.
За да си родител и съпруг,трябва освен ,,любовта,,...,да си си стъпил здраво на краката и да можеш да поемаш и отговорност спрямо членовете на настоящето и бившето си семейството ,но без да го правиш като ощетяваш по някакъв начин или пренебрегваш някой от тях.
Лошо няма....две , три деца ,ако иска и десет пъти да се е женил,но за да предприеме един мъж подобни стъпки,трябва да има покритие....въздухари- тип,Ромео,които ходят и ръсят семето си наляво и дясно и се обвързват с жените ,без да им е ,,посилно,, да се справят с това предизвикателство(материално,морално...).....благодаря ,ама няма нужда Naughty
Да,има егоисти в този случай,но определено не са жените ,които са преценили,че такъв живот не ги устройва,нито тях ,нито все още неродените им деца......

Страшно много си права Кали  Peace
Тъжно е, но е така...

# 79
  • София
  • Мнения: 478
Лично аз никога не бих била с разведен с деца, дори и за разведен без деца бих се замислила. Имам куп причини, повечето от които сте ги изброили. В никакъв случай не ги зачерквам, но не мисля, че е подходящо нито за новото семейство, нито за старото. Приемам го само когато и двамата вече не са във възраст за деца. Тогава, че е разведен с деца няма никакво значение.

# 80
  • Мнения: 2 111
Аз съм на 25 години. Никога не съм била с разведен мъж с деца. Умишлено. Не приемам тези мъже като втора категория или като несериозници, които са си развалили семействата. Просто съм наясно, че те имат отговорности, които аз - сама и без деца - дори не мога да си представя в цялата им светлина. И не желая тези отговорности да стават мои, нито пък да се вкарвам в чужди филми.

# 81
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
На въдицата с разведения мъж не се хващат момичета, на които им е минало много през главата. Хващат се точно неопитни и наивни момичета. На опитните им е ясно какви проблеми може да възникнат и те махат розовите очила много бързо, но неопитните и наивните мислят, че това е животът и той е прекрасен, а любовта побеждава всичко.

Омъжих се за разведен мъж с дете на 36 години и не мога да се нарека неопитна и наивна.
Колко пъти си се омъжвала за разведен мъж с дете? Ако не си, не виждам на каква основа е коментара ти.

Към авторката: Ако приемеш да си с мъж , ти го приемаш изцяло, което ще рече с неговите грижи и проблеми. Ако поискаш да се откаже от децата си, значи ти не харесваш този мъж (децата му са част от неговия живот все пак). Ще чуеш различни неща от хората край теб, но колко от тях са до теб когато си болна, когато имаш нужда някой да бърше сълзите ти, когато нещо ти тежи на сърцето или когато искаш да споделиш победите си. Повярвай почти никой няма, когато ти е нужен, остава човека до теб. Направи си преценките сама.

# 82
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо, а на теб за втори път ли ти е, че имаш опит?
 Със сигурност един път стига.  Колко момичета на 25 познаваш, които се омъжват за пръв път и то за разведен с деца?

# 83
  • Мнения: 3 153
Честно казано човек прави големи глупости от любов! При всички положения едва ли има жена, незвисимо на 25 или 50г., която да си умре от радост, че се съобразява с чужди деца, които рано или късно стават обект на спречквания и проблеми. Каквото и да се изпише това е истината - малко са хората, мъже и жени, които да приемат безкористно чужди деца. Аз поне не бих могла, а и не бих изисквала някой да приеме моето дете като свое.

# 84
  • Мнения: 505
Честно казано човек прави големи глупости от любов! При всички положения едва ли има жена, незвисимо на 25 или 50г., която да си умре от радост, че се съобразява с чужди деца, които рано или късно стават обект на спречквания и проблеми. Каквото и да се изпише това е истината - малко са хората, мъже и жени, които да приемат безкористно чужди деца. Аз поне не бих могла, а и не бих изисквала някой да приеме моето дете като свое.
Абе вие луди ли сте?

# 85
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Защо, а на теб за втори път ли ти е, че имаш опит?
 Със сигурност един път стига.  Колко момичета на 25 познаваш, които се омъжват за пръв път и то за разведен с деца?

Не за пръв път ми е и не съжалявам за избора си.
Ти колко пъти си омъжвана за мъж с деца та даваш съвети?

Възрастта и семейния статус на човека нямат никакво значение- важен е човека. Ако си разведена (с дете) и срещнеш мъж с който ти е добре, който уважава теб и семейството ти, едва ли ще мислиш по същия начин.

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
Не съм. Но това не е единствен критерий.
При такива случаи като описания едно, че има повече от 10 години разлика във възрастта (което само по себе си може да създаде разминавания) и после, човек си мъкне дертовете и в следващия брак. Опитът не можеш да го изтриеш с гума и да кажеш, че от утре вече си друг човек и предишния ти семеен живот няма никакво значение.
 Казвам, че е рисковано за момичето, колкото и добър човек да е мъжът. Той има своята история, която носи на гърба си като багаж, от който трудно ще се отърве. И като добавиш децата от предишния брак рисковете се увеличават.

Не поставям под въпрос твоя избор.

Нали виждам какво става около мен, вече почти не останаха неразведени приятели и познати на нашата възраст.

# 87
  • Мнения: 505
Всичките ти приятели, които са се разделили, са се женили за мъж със развод и две деца ли?

# 88
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Опита определено не можеш да го изтриеш и ще е глупаво ако го направиш. А и жената е харесала този мъж, не променения ,които ще е изтрил миналия си живот. А на 25 години и тя навярно е имала други връзки преди тази?Той също трябва да ги приеме. Приемането е двустранен процес, никой не влиза в една връзка чист като капка.
Разликата също не е от значение (не знам защо на това внимание обръщаме само българите).

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
Всичките ти приятели, които са се разделили, са се женили за мъж със развод и две деца ли?

Не. На повечето им е много трудно да преодолеят миналия си опит в неприятната му част. Мъжете казват, че е трудно със следващата връзка, защото имат ангажименти към детето/децата, не искат да губят връзка с тях, а това в един момент се отразява на връзката им с друга жена.
Имам позната, която се омъжи за такъв мъж. Винаги между тях има нещо недоизказано, особено като става въпрос за децата му от предишния брак. Някои неща той вече ги е преживял, а на нея й се случват за пръв път.

Общи условия

Активация на акаунт