Какво с бяло пилешко месо?

  • 6 223
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 804
Овалва се предварително в брашно преди пърженето за да не се залепва .

# 16
  • Мнения: 774
Първо се изпържва пилешкото месо на хапки, изважда се, изпържват се зеленчуците и тогава всичко се смесва.

Успех следващия път!

# 17
  • Мнения: 868
Моето чедо само бяло месо яде.  Опитвам се да го готвя със зеленчуци, и даже моята страшна капризка яде следното:


1. Пиле в гювеч
Запържвам няколко пържоли от пилешки гърди с подправки, каквито обичате, докато месото побелее.

Задушавам отделно нарязан кромид, гъби, и ситно нарязани моркови (поне 5-6). На края, добавям 1/2 чаша бяло вино и бъркам докато се изпари.

Слага се всичко в голям гювеч с дафинов лист , сух магданоз, и други подправки и се пече на фурна.

Аз не използвам сметани и много кашкавал защото ме е страх от излишни калории. Ако искате, може да се добави настърган кашкавал накрая. Пресен магданоз също се добавя на края.


2. Спагети и всякакви видове пасти с пиле и броколи.

3. Пиле със зеленчуци по китайски (аз купувам готови миксове със замразени китайски зеленчуци в големи торби).

4. Пилешка яхния с картофи и гъби. За съжаление, грах не иска, иначе бих сложила.

5. Пилешки гърди на скара, предварително мариновани и с подправки. Гарнитура: броколи или моркови на пара.

Идеята е винаги да има и зеленчуци...

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И вероятно са много вкусни! И аз съм им се заканила!  Thinking

# 19
  • Мнения: 651
ААААааа любимото ми за готвене...но с бутчета, а не с бяло месо  Confused

# 20
  • Мнения: 6 017
фрикасе  Crazy

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 353
Пиле в сладко- кисел сос. Много го обичаме вкъщи.

# 22
ZDRAVEI ,MILA OT MARS malco kusno se vklyu4vam,no 6tom iska6 ne6to kitaisko,ako iska6 probvai mnogo e vkusno.   purji se vsi4ko po-otdelno zele na ivitsi,4u6ki na 6aibi( zelena i 4vservena),morkovi na krug4eta,gubi,tsarevitsa i soevi kulnove(poslednite tri ot konserva,no su6to se izpurjvat),mesoto na kub4eta su6to se purji i nakraq mu se dobavq soev sos .otdelno se vari oriz(ot dulgiq) ,no ne vuv voda a vuv koka kola.vsi4ko se razburkva.DOBUR APETIT

# 23
  • Мнения: 801
Жалко, но не се отказвай, че то пилето освен гърди друго няма. Това месо ми е най- уважаваното, защото става най- лесно и бързо, а вариантите безкрайни. Важното при това месо е да не се се готви повече от 3-5 минути. Най- добре запържи за 2 минути на силен огън и го прибави отново като свалиш яденето от огъня.  От бяло пилешко освен китайско в сладко кисел сос, правя печени в тиган рулца, пълнени с някаква плънка (пържен лук със фъстъци, маслини, кашкавал с шунка, кисела краставичка), но най- много си го уважавам натюр на скара или панирано (в счукани ядки), може и като  Cordon blue (торбичките се затварят най- добре с яйце или намаслени клечки за зъби). Става и за паеля с риба и пилешко.
Ако пека пиле, винаги махам бялото месо, и го слагам едва когато другото се е опекло, иначе не става за ядене. Един съвет, никога не купувай замразено пилешко в България, инжектират вода и в крайна сметка готвиш медузи.
Успехи в бъдеще.

# 24
  • Мнения: 651
  никога не купувай замразено пилешко в България, инжектират вода и в крайна сметка готвиш медузи.
Да   chef предпочитам охладеното   chef
Мерси, rila11,   bouquet
повечето неща не ги знаех  Embarassed
смесено ли?
аз гювеч правя с пилешки бутчета и свински ребърца  Heart Eyes

Отделно се вари ориз, но не във вода, а в кока-кола.

интересно  Rolling Eyes мисля да пробвам   bouquet

# 25
  • Мнения: 281
Просто шишчета,може да редуваш с гъбки,лукче,чушка.  chef

Общи условия

Активация на акаунт