Кремки

  • 6 778
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Те се пекат, не се пържат. Пържат се поничките.

# 16
  • Мнения: X
Така, както ги описвате ми приличат на едновремешните понички с крем, които се продаваха по закусвалните.  Thinking
За такова нещо ли иде реч?

Последна редакция: пт, 01 авг 2008, 19:27 от Анонимен

# 17
  • София
  • Мнения: 1 341
Така, както ги описвате ми приличат на едновремешните понички с крем, които се продавах по закусвалните.  Thinking
За такова нещо ли иде реч?


Еврика!Точно така беше! Понички с крем!!!
А рецептата?Как се правят понички?

# 18
# 19
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Да това са понички, но авторката пита за кремки.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 341
Точно на това се казваше кремки - поне по моите спомени!

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Тези понички и сега ги продават в Добрич. Има ги с мармалад и с шоколад. Много рядко с крем, както едно време. И преди и сега надписите в магазините са за понички. Кремката е нещо друго, което отдавна не съм виждала. Вижте какво намерих тук. Но пак не са същите.

# 22
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Ако спомените са ви отскоро то са правенис бутер тесто.
Ако сте ги яли преди 15 године със сигурност са понички пълнени с крем ванилия.
Аз мисля ,че двете неща са доста различни  и кой както предпочита.
Ако не ви се яде пържено направете си с бутер тесто.

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Моите спомени са от преди около 25 години. Още от тогава много обичам и поничките и кремките, обаче наистина не съм виждала сега да продават кремки и рядко улучвам понички с крем. Обикновено са или с шоколад или с мармалад. Кремки с бутер тесто съм правила, но поничките не мога да ги докарам като купените. Обаче с тази тема така ми се приядоха кремки, че сигурно скоро ще се хвана да направя. Нищо , че няма да са съвсем като едновремешните.

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 958
Поничките са си понички, а кремките бяха нещо съвсем друго. В източна България също ги имаше. По моите спомени са нещо като банички с крем. Може би ако се направят от листи за баница и вместо пълнеж от яйца, сирене и мляко се сложи крем ще се получи нещо по-близо да стария вкус.
Едно време имаше и "Шопски закуски". Аз ги харесвах много. И те бяха вид баничка.

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
kemi, виждам, че и ти си от Добрич. Явно с теб като говорим за кремки имаме предвид едни и същи закуски.

# 26
А при нас в момента правят кремки от козуначено тесто завито като охльов и пълно с крем-мисля нешесте.Кремките са страхотни,но как се изпичат с този крем не ми е ясно!






# 27
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
В бутер тестото вкарвам крема с шприц, когато са вече опечени. Виждала съм, че и на кроасаните има дупчици, ако се загледаш.

Общи условия

Активация на акаунт