И замирисва на море....в Италия!

  • 35 204
  • 284
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 804
Ники , дано му мине на малкия Габри по скоро .
Много е гадно да гледаш детето ти как се мъчи !
За колата също не е хубава новината , но важното е че няма жертви и травми .
Ако бях по наблизо можех да кажа на мъж ми да отидете поне да напазарувате с нашата кола .
Зная колко е гадно и как са ти вързани ръцете като си без превоз .
Ще с моля за вас , по скоро да ви минат главоболията .  Praynig
 Hug за малкия ви принц !

# 91
  • Мнения: 5 710
Еее, Ники... жалко.  Confused
Ако това ще те успокои в Турция не е за хора сега, много е топло.
Най-важното е да се оправи Габриеле, после ще му мислите.
Стискам палци скоро болестта да е зад гърба му.

# 92
  • Мнения: 52
Ей Ники  Cry съжелявам...уфф да му се невиди....40 градуса Т....боже ама то е опасно такава Т. Милият Габ4о сега не му се и яде нали?Боли ли го като гълта?
Душица златна то.Казвам го защото знам как боли.Синът ми така с ангини изкара до 4 години,ама постоянни,и после го залкарах в ИСУЛ,и му оперираха 3 сливица,сега е ве4е на 14 години и спря да се разболява.За една такава ангина 4ак и в болниа бяхме,Ужас...Хи4 не ти и леко и на теб...За Турция не се коси,нали БГ въведе винетки за вси4ки турски камиони,а в отговор Турция въведоха винетки за вси4ки БГ коли ....А за колата по добре е мъжът ти да си купи сам 4аста,в София има дирекно кон4есионариите на вси4ки марки коли,Миналата година като ходихме в БГ ,карах аз и в Сърбия валеше дъжд и аз незнам как с4упих лоста за 4иста4ките( смятай как съм натискала  Joy),та като пристигнахме в София,отидохме в кон4енсионарията и от там ми смениха 4астта,само 4астта си платих,а колата е с ИТ тарга.

Даниелке ама вие сте си у Българско??Еи представям си де4ица как се забавляват,а ти релах  Whistling Whistling.

ФФР да не сядаш отгоре на куфарите??? Laughing Laughing

Лени а ти как се справяш като 4и4ероне???Докараи мама насам кам то мен,така може да види лаго ди Гарда а ние с теб да изпием по едно бяло вино.. smile3508

# 93
  • Мнения: 750
Жувке имаме и тук в С.Загора ИТА сервиз на мерцедес,крайслер,фолтсваген и т.н...,но по скъпите 4асти ги поръ4ват от 4ужбина и не държат на склад Rolling Eyes
А за Турция щяхме да ходим със самолет Peace
Габ4е днес пак цял ден вдига температура Cry.Мисля,4е и уши4ките му са възпалени,защото все за тях се държи Rolling Eyes.Утре ще ходим да му правим изследвания,дано да не се усложни положението Praynig Praynig Praynig

# 94
  • Мнения: 402
ФФР да не сядаш отгоре на куфарите??? 

Вярвате ли ми,че като си тръгна за Бг.,взимам два пъти повече дрехи...Там някак ми идва отново желанието да се наконтя,нещо което тук в Италия ми се случва мн.рядко.Германия и Австрия не са мн.различни,така че 4-5 скромни дрешки..
Някой ходил ли е от вас по тези места и докъде ?
Жувка,ние юни бяхме за 10д. на Пескиера ди Гарда, до вашето лаго ходим всяка година,да не говоря за Гардаланд.

# 95
  • Мнения: 2 804
Жуфка , явно си се подвела от нещо аз в БГ не си ходя хич често 1 път ходя от дъжд на вятър .
По между другото до сега само веднъж съм си  ходила за 8 години .

Приятно изкарване на почивните дни ФФР .

# 96
  • Мнения: 359
Златни ,здравейте.Хубави новини за който се чувства добре,и Ники жалко.Дано малкият се оправи бързо.
Ффр извинявай,и аз като те чета ми изглеждаш като съвременна многознайка.И факта,че дете на 7год носи дрехи за 10 год ме кара да се замисля.Доколкото съм чувала от нашият говедар и от оня дето пасе овцете,бързото натрупване на килограми,хич не е полезно за костите.Лично аз ,вече разполагам с толкова време,че ако реша да завъртя една домашно приготвена манджа от време на време,няма да ми се счупи маникюра.Имам над 150 буркана с плазмон и слава Богу,имам възможност и готвачите на Плазмон да докарам всеки ден да ми готвят.но друго си е да знам,че и аз малко труд съм положила за да може дъщеря ми да напълни памперса.Благодаря все пак за съвета.
Ники на нас при поредната кражба задигнаха всичките ключове,така,че се наложи да ги караме(с автовоз) на сервиз и додето им сменят джиджи биджитата бяхме наели кола под наем.Не ни се наложи и един ден да мислим как да отидем по една лимонада да изпием.
Лени този пътеводител на Мишлен от 70 год.осъвременен ли е?любопитството ми е съвсем сериозно.

# 97
  • Мнения: 359
Пак направих един крос с препятствия до горе,че все ми се причува,че Фр.плаче, а аз не съм я чула.Вероятно започвам леко да се побърквам,т.като нощем се събуждам по 5-6 пъти да проверявам дали диша.Дребнавостта ми се задълбочи до параноя,само ако забележа,че някои и пипа,напр. лигавчетата,започвам едно разследване,колко пъти и кога за последно си е мил ръцете.Питам така ли беше и при вас,това е една фаза през която е нормално да се премине и ще отмине или аз, освен педиатър трябва дда си потърся и психиатър.
Тенкс за отговорите относно манджата.Аз лично не виждам смисъл да заварявам стерилизирам и т. нататък,т. като ако извърша тази процедура то идеята ми за прясна гозба се разминава със бурканчета във фризера.Но на свекърва ми камериерката и тук отварям една скоба в която вкарвам разяснението,че тя държи да бъде наричана камериерка,а не дом. помощница и която "Ехееее,аз преди бях гувернантка, и колко деца съм отгледала,че една манджа ли да не мога да те науча"и затварям скобата, казала на свекито ,че като се върне от заслужената почивка,ще намине към нас и ще ми покаже разни трикове .като за начало да съм пасирала телето с картофите,че ставало по меко. Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes.Извън детската тема искам да ви попитам дали сте чували за клуба на бонаците.Сега не ми се разправя за тези,но все пак ако сте били поканени да членувате в такъв или познавате подобни особи,искам да знам тези женки толкова ли са тъпи или моят праг на допустимост версо такава простотия се е понижил.

# 98
  • Мнения: 2 804
Овчева , наистина се пасират зеленчуците и месото , но картофите като се пасират добавяй от водата в която си ги варила иначе стават много лигави .
Аз не се вманиачавам в прекалено чисто и дезинфектирано .
Пък и при наличието на три деца малки това е невъзможно поне за мен .
На малката само първите 2 месеца и отделях дрехите за пране от нашите , за гладене ги гладя и до сега .
Биберони стерилизирам 2 пъти седмично , чучето вече не го иска предпочита си пръста , а него не мога да дезинфектирам .

# 99
  • Мнения: 2 379
Привет, моми4ета Simple Smile

Ние ве4е се прибрахме след една безкрайна ваканция и мнооооого пътуване, което накрая даже ни омръзна.
Не про4етох по4ти нищо назад, но мисля, 4е видях най_важните неща:

Да е жива и здрава Фран4еска на Ов4ева Hug Heart Eyes Simple Smile  Heart Eyes  Heart Eyes
4естит Уилям на Деси, Валтер и Бобо Simple Smile Heart Eyes Да ви е жив и здрав Hug


(В момента слущам хлопане от копита, защото един млад елен се разхожда по улицата под прозорците ни Laughing Много е красив. Simple Smile
Малко е объркан, но мисля, 4е скоро ще се ориентира и ще се върне в гората.)

Ние бяхме 2 седмици на Сардиния, в най_най_(иу)жната 4аст, в къщата на нащи приятели, които имат моми4енце горе_долу на възрастта на Андреа. Беще много хубаво, малките много си играха заедно Heart Eyes Приятелите ни познават района перфектно и 4есто ни водеха на разли4ни плажове. Мисля, 4е успях да видя най_красивите плажове и най_кристалната вода на света с най_красивите цветове. Heart Eyes
След двете седмици на Сардиния, отидохме и за 1 седмица във Венеция, където не влязохме в тази мътилка, наре4ена море, нито веднъж Mr. Green И понеже не сме от хората, които отиват на море, за да киснат в басейна, се отдадохме на обиколки. Венеция я познавахме ве4е, но винаги е удоволствие 4овек да се загуби там отново. Simple Smile Обиколихме и островите Мурано (със стъклото) и Бурано, който е много забавен остров _ мъни4ък, симпати4ен и с най_щарените къщи на света Laughing ще ви пусна снимки в близките дни.

# 100
  • Мнения: 2 804
Добре завърнала !
Чакаме с нетърпение снимков материал !

# 101
  • Мнения: 12 688
Добро утро, италианки  bouquet

Да ви питам нещо - в една тема прочетох, че пастата го имате за предястие. Ние тук за основно си го ядем. Задължително ли е така или имате различни видове - за предястие, за основно.

# 102
Добро утро, момичета! Приемате ли нови ентусиасти в многобройната си групичка?  Laughing

Аз съм съвсем отскоро на италианска земя, прехвърлих се в Рим преди двадесетина дена, и засега се ориентирам кротко в обстановката. Попрочела съм мъничко от темичките ви, но то си е цяла книга  Joy  лека полека, ще вляза в крачка, обещавам!

Радвам се, че ви има и засега ви пожелавам приятна и ведра седмичка!     bouquet Hug  bouquet

(още съм като пиле в кълчища, що се отнася до употребата на форума  Embarassed.... абе практика му е майката  Wink   )

Целувки!

# 103
  • Мнения: 52
Хеллоу мами ...и момета...
Ники как са изследванията?Май тази 3 сливица ви е проблемна...Габ4о как е днес?Ох от сърце се надявам да е по добре детенце.Дано
Незнам да пробвам ли да те разсея малко...е ще пробвам...не се коси за Турция,ако ли пък държиш ...Имам една идея: Хващате влака до Кърджали (ама нощния ,има най богат матерял за впе4етления  Joy).На гарата вземате едно такси което е 2 лв.и обикаляш целия град.Има един страхотен язовир с красива гледка ,хотел4етата са приказка с детски кът.А пък ако картинката не е пълна една разходка в центъра ще допълни фасона,можеш да 4уеш навсякаде само турска ре4,така ще си представяш 4е си в турция  newsm62. Можете да посетите Перперикон и Татул и ще си представяш 4е си в Ефес. JoyИсках малко да се усмихнеш,не ми възприемаи димите.

Дани освен 4е съм много разсеяна , май и погрешно съм разбрала помоща ти към Ники.Прощаваш нали???  bouquet

Пиколина и аз съм на същото мнение, еи незнам как се слагат снимки да покажа какво озна4ава кристално море и плаж.А на плаж Баку беше ли?Красота красота,успях да агитирам срекъра и сега гледам дървени къщи от братя Парушеви,една такава къщи4ка ще пасне идеално на плажа в Баку(и зълвите са съгласни с мен).80 к.м. 10.хил само превоза от Бг до Сарденя е проблем.

Ов4ева това е май4иното 4уство   bouquet Кажи Фран4и какви ги върши днес,. Изследва ли си пръс4етата?

Здравей от мен Сунни Скис


Отивам да си плащам глобата 80 евро ,зона лимитата.И снимка с виджилето имам заедно с глобата.
 smile3525 smile3525 smile3525

# 104
  • София
  • Мнения: 81
Хей, мами в Италия!
имам един глупав въпрос, за Италия, моля не ми се смейте...

Моля кажете ми, дали контактите в Италия са същия стандарт, като тези в БГ.
Аз съм в БГ и никога не съм ходила в Италия. След седмица ми предстои пътуване и сега се сещам че като бях в Манчестер имах такъв проблем..бях помъкнала лаптопи камери...и вечерта на първия ден-опа..не мога да се включа в мрежата...беше голям зор, щото когато си за два, три дена..къде ще хукнеш по магазини да търсиш преход , така и тогава не намерих и това ми беше голям провал...

сега страшно се притесних да не би да имам същия проблем-Моля за информация, ако наистина стандарта е друг, споделете как вие сте се справили- няма начин да не сте имали електроуред от БГ!

Общи условия

Активация на акаунт