Мисля си тука...

  • 8 963
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Noia, щастливци сте вие Wink
и в кувейт мисля имаше някакви такива екстри newsm78

# 16
  • Italia
  • Мнения: 4 492


Сериозно ли не плаЩате данъци  Shocked Ама хи4? Ей това се казва комунизъм  Rolling Eyes


Хич даже. Wink Само от следващата година в Дубай въвеждат ДДС - 7 %
[/quote]

Горките  Joy  Mr. Green

# 17
  • Германия
  • Мнения: 8 100
При нас има някаква малка, но все пак вероятност да се преместим следващата година от гората в равнината. Със сигурност ще ми липсва планинският въздух и мирис и ..тюрингийските наденички и по-специално тези, от района в гората. Манталитетът на тукашните хора също ми допада, подобен е на нашенския, едва ли ще е същият в Западна Германия Confused..

# 18
  • Мнения: 3 461
Noia, щастливци сте вие Wink
и в кувейт мисля имаше някакви такива екстри newsm78

В целия Гълф е така доколкото знам. Щастливци, ама всяко нещо си има цена, както гърмят в британските медии сега. Mr. Green Една кака британка се напила на цитирания от мен Friday Brunch, на който шампанско и алкохол се лее безспир( не за това ми е любим, а заради манджарето) и безплатно в продължение на 4 часа, хванала под мишка друг сънародник, на който за първи път виждала очите и хоп на плажа, мъжът и жената интимно. Laughing Минал полицай, предупредил ги, минал втори път, арестувал ги, тя скочила да го бие и сега ги чакат до 6 години затвор, уволниха я моменталически и всякакви екстри.

# 19
  • Мнения: 2 257
Е, аз трябва да заема целия форум със снимки, ако трябва да покажа всички вкуснотии, но ето минимална част от морските чудеса, които обожавам:

Conch Fritters (Панирани рапани)

Salmon Egg Sushi (Хайвер от сьомга) -

Lobster Tail (Омар) -

Stuffed Shrimp (Пълнени скариди) -

# 20
  • Мнения: 3 521
О'Хара, Лебкухените са много различни от бисквити - "тялото" е смес , която наподобява меденка+бадеми+портокалови кори+подправки, пече се върху тънки "облатен"(нещо като кора), маже се тънко с кайсиев мармалад и се залива с шоколад. Голяма вкуснотия, но ако ги купуваш от супермаркет гледай да са Elisen-Lebkuchen - те са с min. 25% бадеми.
Аре да правим трампа с теб - аз ти пращам "оригинални" ти връщаш хамон Laughing

Лелееее без данъци! И аз искам!!! И без това вече почти не пия.

# 21
  • Мнения: 5 462
Малеееееееее тези последните храни са ми голяма слабост !!!!Джи , направо си ужаснаааа . Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 5 462
О'Хара, Лебкухените са много различни от бисквити - "тялото" е смес , която наподобява меденка+бадеми+портокалови кори+подправки, пече се върху тънки "облатен"(нещо като кора), маже се тънко с кайсиев мармалад и се залива с шоколад. Голяма вкуснотия, но ако ги купуваш от супермаркет гледай да са Elisen-Lebkuchen - те са с min. 25% бадеми.
Аре да правим трампа с теб - аз ти пращам "оригинални" ти връщаш хамон Laughing

Има ги в България. Сигурна съм .Мисля че в Пикадили съм ги срещала. Днес ще проверя. Wink

# 23
  • Мнения: 3 521
Markrit, хубавите истински Лабкухени се продават от малки вериги пекарни...Разликата между тях и тези в големите супермаркети е като лютеницата на баба и "Дерони" Wink.
Пепе ме подсети, че забравих също нещото, което ми влезе под кожата още при първото посещение на Франкен - Братвурстчетата. Малки наденички, сервирани с кисело зеле и хрянова горчица със сметана. Още 5 кг.+.... Mr. Green

# 24
  • Мнения: 3 461
Братвурстчетата. Малки наденички, сервирани с кисело зеле и хрянова горчица със сметана. Още 5 кг.+.... Mr. Green


И холестерол 5 +  Laughing Моя близка беше получила 15 дневна констипация от една командировка из Немско и среща с подобните вурстчета.  Wink

# 25
  • Мнения: 5 462
Markrit, хубавите истински Лабкухени се продават от малки вериги пекарни...Разликата между тях и тези в големите супермаркети е като лютеницата на баба и "Дерони" Wink.
Пепе ме подсети, че забравих също нещото, което ми влезе под кожата още при първото посещение на Франкен - Братвурстчетата. Малки наденички, сервирани с кисело зеле и хрянова горчица със сметана. Още 5 кг.+.... Mr. Green

Оооо не се съмнявам че това което го продават по големите вериги ще е същото като в специализираните магазини/пекарни /фурни и т.н. там при вас.  Wink

# 26
  • Italia
  • Мнения: 4 492
О'Хара, Лебкухените са много различни от бисквити - "тялото" е смес , която наподобява меденка+бадеми+портокалови кори+подправки, пече се върху тънки "облатен"(нещо като кора), маже се тънко с кайсиев мармалад и се залива с шоколад. Голяма вкуснотия, но ако ги купуваш от супермаркет гледай да са Elisen-Lebkuchen - те са с min. 25% бадеми.
Аре да правим трампа с теб - аз ти пращам "оригинални" ти връщаш хамон Laughing

Лелееее без данъци! И аз искам!!! И без това вече почти не пия.

Сърфеееее,спри се с тия сладости,4е взех да се лигавя. Blush
4акай да понаслагам поне линкове та да стане ясно за какво говоря  Wink

пиццоккери

пастиера наполетана

сицилиански каноли

сладолед

сицилианска наденица

лазанята ( не е на свеки,но ниЩо  )

полента тараня

пицааааа

От толкова приказки за манджи,взех да огладнявам,ей   chef Embarassed








# 27
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
surfline, нямаш грижи за хамона!

дироковата, пастиерата наполетана я хапнах за закуска в милано, много ми хареса Simple Smile
а това от първия линк не можах да го схвана, опитах да прочета съставките поне, ма единственото дето разбрах - burro, което e магаре на спаниш.
да не се готви от магарешко нещо Mr. Green

на мен биха ми липсвали и палмите... Whistling

# 28
  • Мнения: 3 521
Еее, Ноиа, ако зобиш всеки ден наденици със зеле е ясно, че едва ли ще станеш столетник. Те се хапват по повод...и с мярка Wink.
Иначе "простата" франконска кухня не е никак лоша - имат страхотен черен хляб, пресни аспержи, различно приготвен артишок. Общо взето нещата са на двете крайности - много здравословно и с 0,1% мазнини или "калориините бомби".
Риби, обаче почти няма и завиждам безкрайно на тези, които имат море в близост.
Баси оффа, спирам вече, че стана време за обяд. Наздраве! Wink

# 29
  • Мнения: 11 316
Джи, направо си за трепане! Омокрих клавиатурата! Такива деликатеси при нас трудно се намират и сега ще има да ги мисля Confused
Сърфи, Сердика ми беше споменала, че лебкухени и други коледни чудесии се продават в България. Съгласна съм, че не могат да се мерят с тези от малките пекарни, но пак е нещо.
На мен лично ще ми липсват черните хлябове. Такова разнообразие като тукашното, не съм срещала.
Отделно, извън хранителната част, ще ми липсва спокойствието, с което пускам децата да щъкат из квартала.

Общи условия

Активация на акаунт