Мисля си тука...

  • 8 974
  • 101
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 371
намаленията и стандарта на живот. Grinning

# 91
  • Мнения: 3 674
от норвежките специалитети ще ми липсват:

1. крем супата от гъби, невероятна е!!! Heart Eyes
  http://www.maggi.de/Product/58795/MaggiImage.aspx

2. норвежките палачинки(гофрети) с кафяво сирене...обожавам го!
може и със сметана и сладко от малини или ягоди!!!  Heart Eyes


Готовите супи на Маги се продават навсякъде и никак не са запазен специалитет на норвежците.   Crazy

Гофретите стават точно толкова вкусни във всеки гофретник, дори и да не е купен от Норвегия.  Wink Кафявото сирене отдавна се експортира.

За другите неща не мога да кажа нищо - месо / риба не ям, не мога да сравнявам, дайм кейк не съм опитвала. Шоколадовият ми прилича на брауниз с глазура, но сигурно е друг.  Flutter

Аз показах само за коя  крем супата става на въпрос. Иначе по ресторантите не я проготвят от на Маги пакетите.  Crazy

 И норвежката крем супа наистина  е доста по различна, от всички крем супи които съм яла по света, а за съм пътувала доста по света и у нас, повярвай ми  Wink. Та ще ти кажа защо, защото те я приготвят със сметана/заквасена/, а гъбите преди това ги запържват в масло...и наистина е уникална на вкус Wink

А норвежкия  шоколадов кейк няма нищо общо с американския брауниз. Това ти го гарантирам! Peace  Била съм в Щатите и разликата е огромна между двата сладкиша. Норвежкия шоколадов кейк е доста пухкав и мек, за разлика от стегнатия и твърд брауниз... Rolling Eyes

А вафлерите  пък нямат нищо общо с гофретите.Написах гофрети, защото наподобяват по форма на тях, но не и на вкус.
 Гофретите са  дебели около 2 см и са хрупкави, а норвежките вафлери са меки като палачинки, но по-вкусни и пухкави  Laughing  И не става въпрос от къде е купен гофретника разбира се... ... Joy

Така че,вафлерите в Норвегия определено ще ми липсват, тъй като  са различни, защото и тях ги приготвят със сметана и не знам си какво още...А пък комбинацията  с кафявото сирене просто ми е любима... Heart Eyes

Наистина никъде не съм яла  "палачинки" с кафяво сирене, освен в Норвегия. Sunglasses

А кафявото сирене пък  си е типично норвежки продукт. Е, сега вече може да се ексопортира, но в България например го няма или поне аз не намерих, след усилено търсене... Thinking

Като опиташ  тези неща на вкус , тогава ще резбереш за разликата за която  говоря...

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 00:20 от ЧервеноВинце

# 92
  • Мнения: 3 988
защото те я приготвят със сметана/заквасена/, а гъбите преди това ги запържват в масло
Точно както се прави вкусна гъбена крем супа.  Wink Между другото яла съм такава в Норвегия - студът предразполагаше честа употреба.  Crazy

Цитат
А норвежкия  шоколадов кейк няма нищо общо с американския брауниз.
Само предположих.  Peace Сигурно норвежкия е по-вкусен.

Цитат
А вафлерите пък нямат нищо общо с гофретите.Написах гофрети, защото наподобяват по форма на тях, но не и на вкус.
 Гофретите са  дебели около 2 см и са хрупкави, а норвежките вафлери са меки като палачинки, но по-вкусни и пухкави
Знам за какво говориш. И в Германия се правят такъв тип "гофрети".  Simple Smile

Цитат
А кафявото сирене пък  си е типично норвежки продукт.
Знам, яла съм и ми харесва. Не знам дали в България го има, не съм търсила.

Цитат
Като опиташ  тези неща на вкус , тогава ще резбереш за разликата за която  говоря...
Разбирам, разбирам...  Mr. Green

Хайде наздраве, с едно червено вино!

# 93
  • Мнения: 4 138
за норвегия ще кажа само следното. отиваш и или се влюбваш за цял живот, или не. аз се влюбих. за мен това е страната на приказките. наистина май понякога из горите притичва по някой трол.
другото, за манджите е, че те имат своя неповторим вкус само там, където се правят. така е и с българския боб в гърне, с немските наденички и бира, с испанската рйоха и мазното фламбирано чурисо.
поне за мен е така. а и имам определено почтително отношение към яденето Wink.
червено винце, с теб трябва да измислим май бартер. нещо гостуване, туйонуй Mr. Green.
предлагам мюнхен за където и да е в норвегия. ама мъж ми не ще. омайвам го да идем с каравана лятото. пък да видим.

# 94
  • Мнения: 3 674
....

Хайде наздраве, с едно червено вино!

Наздраве!  Hug

за норвегия ще кажа само следното. отиваш и или се влюбваш за цял живот, или не. аз се влюбих. за мен това е страната на приказките. наистина май понякога из горите притичва по някой трол.
другото, за манджите е, че те имат своя неповторим вкус само там, където се правят. така е и с българския боб в гърне, с немските наденички и бира, с испанската рйоха и мазното фламбирано чурисо.
поне за мен е така. а и имам определено почтително отношение към яденето Wink.
червено винце, с теб трябва да измислим май бартер. нещо гостуване, туйонуй Mr. Green.
предлагам мюнхен за където и да е в норвегия. ама мъж ми не ще. омайвам го да идем с каравана лятото. пък да видим.

Косматка...айде наистина да мислим  бартер! Peace А с каравана лятото в Норге... това е супер идея... Heart Eyes Аз съм за!  Hug

# 95
  • Мнения: 3 098
Мислила съм и аз по този въпрос.Със сигурност ще ми липсва бързият достъп до каквато и да било информация,Максима ФМ,сентро комерсиалите,в които не губиш време и зехтина.
Ще ми липсва и Валенсия,не климата или морето й,а самият град_многолик,жив,красив и динами4ен.

# 96
  • Мнения: 139
Аз съм тук отскоро. Може би спокойствието би ми липсвало, въпреки че, на моменти ми се струва, че от тази тишина и покой, сякаш всичко е застинало тука.
Свободните катерички и зайчета обаче ще ми липсват Grinning

Ама какви лакомства сте показали в тая тема, чревоугоднички такива  Simple Smile
Аз повечето неща не съм ги чувала изобщо  Mr. Green

Току що се сетих какво би ми липсвало!
Да чувам хора да  си говорят на различни езици, да ги слушам с интерес и да не разбирам нищо  Joy

Много ми хареса описанието на 10 cent kafe Heart Eyes

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 09:24 от anna i mamma

# 97
  • Мнения: 340
Може ли да съживя тази тема, но не с такъв кулинарен фокус?

Аз живях 12 години в САЩ преди да се преместя в Канада и се 4удя липсва ли ми нещо.  Единственото, което ми липсва е усещането, 4е съм на централно място в професионално отношение.  Имам предвид, 4е туристи от цял свят по цял ден се снимаха за спомен пред офиса ми.  Нищо, ама хи4 нищо друго не ми липсва от тая държава.  А си "хвърлих" младините в нея, така да се каже...

# 98
  • Мнения: 301
Може ли да съживя тази тема, но не с такъв кулинарен фокус?

Аз живях 12 години в САЩ преди да се преместя в Канада и се 4удя липсва ли ми нещо.  Единственото, което ми липсва е усещането, 4е съм на централно място в професионално отношение.  Имам предвид, 4е туристи от цял свят по цял ден се снимаха за спомен пред офиса ми.  Нищо, ама хи4 нищо друго не ми липсва от тая държава.  А си "хвърлих" младините в нея, така да се каже...

А какво ти харесва повече в Канада?

# 99
  • Мнения: 340
От една страна, може би Щатите не ми липсват от 4асти защото все пак не съм напуснала Северна Америка.  Ако някой ден я напусна, може и да се окаже, 4е нещо ще ми липсва, което е общо и за Канада и за Щатите.

Но за мен Канада е по-приятната 4аст от Северна Америка (зависи, разбира се това къде в Канада то4но живее 4овек-- някои 4асти на Канада са май по4ти неразли4ими от Щатите): по-компактни градове; по-добър градски транспорт; нормални квартали близо до центъра; пове4е хора, които предпо4итат да живеят в апартамент, а не в къща; пове4е кафенета; пове4е социални програми; по-малко хора с неолиберано мислене, които само се оплакват от високи данъци; пове4е "европофили"; по-малко религиозни хора, които да се скандализират като кажа, 4е съм атеистка; по-малко хора, които смятат, 4е вси4ко северно-американско е велико, а вси4ко 4уждо е по дефиниция "по-изостанало" и по-кофти.  И най-ве4е по4ти никакви Републиканци Joy

# 100
  • Мнения: 1 783
Сиси, звучи перфектно, напиши моля те къде е точно, че да го имаме предвид, ако Макейн спечели изборите тази есен  Mr. Green


... по-малко хора с неолиберано мислене...

това в икономическия смисъл на думата ли го имаш предвид или искаше да кажеш неоконсервативно в политическия?

# 101
  • Мнения: 340
Сиси, звучи перфектно, напиши моля те къде е точно, че да го имаме предвид, ако Макейн спечели изборите тази есен  Mr. Green


... по-малко хора с неолиберано мислене...

това в икономическия смисъл на думата ли го имаш предвид или искаше да кажеш неоконсервативно в политическия?

В Монреал съм.  И имам доста колеги американци, "избягали" от Щатите по същите при4ини поради, които и аз дойдох тук.  Хем им е достатъ4но "родно", хем им харесва пове4е.

Неоконсерватори май по4ти няма тук.  Не съм 4ула една добра дума за Буш, Ръмсфелд и сие.  Но и икономи4еските неолиберали са по-малко.  Хората тук не смятат "регулация" за мръсна дума и не се тръшкат постоянно колко много данъци плащат.  Не 4е средата ми в Щатите не беше подобна, но там бяхме някак като в оазис, а тук с тези ми полити4ески възгледи се 4уствам mainstream.

Общи условия

Активация на акаунт