Избор на качествен винтоверт – моля за помощ! :-)

  • 2 764
  • 29
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Здравейте! Simple Smile

Реших да се консултирам с форумната общност, тъй като битовите въпроси са ми доста далечна тематика.

Искам да купя качествен винтоверт за подарък. Бюджетът е на практика неограничен, тъй като виждам, че тези машинки, като цяло, не са чак толкова скъпи.

Предварително се извинявам, че ще задавам глупави въпроси, но искам нещата да ми се изяснят докрай, преди да направя окончателен избор. Предпочитам уредът да е с възможно по-голям набор от функции, защото не знам за какво ще се случи да бъде използван. Няма проблем да е дори професионален.

Като вляза в сайта на "Практикер", например, ми излизат 3 категории: "Акумулаторни бормашини / винтоверти", "Акумулаторни отвертки" и "Винтоверти, гайковерти". Към коя категория трябва да се насоча, като за начало, при положение че искам стандартен винтоверт (но с повече екстри)? И някой може ли да обясни с 2-3 изречения каква е разликата между изброените, че съвсем се обърках?

Мисля, че имам време и за онлайн поръчка, ако се наложи.

Ще се радвам на всякакви препоръки и съвети! Благодаря! bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 23 165
мисля че имаме този от снимката:
https://smile.amazon.co.uk/gp/product/B01N4PT3ST

купих го за 30п по-миналата година.

като винтоверт се справя много добре. ние сами си сглобяваме мебелите и ни е доста полезен.
могат да му се слагат свредла/мисля че така се казват/ и да се пробиват дупки в разни стени. ние успяхме само в дърво и гипс. слабичък е за това.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Много благодаря, бамбарадамбара! Hug

То, и на нас ни трябва основно за сглобяване. Но предпочитам да има повече екстри, за всеки случай.

Wow, много евтино си го взела. На някаква промоция ли е бил в Amazon или просто цената му се е вдигнала с времето?

# 3
  • София
  • Мнения: 23 165
някаква дневна сделка беше.
гледам че е било 2017г.
не помня колко му е била редовната цена тогава.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 192
Този, който колежката ти го е пуснала е най-евтиния от професионалната серия на Бош. Взимай ето този - https://www.emag.bg/akumulatorna-bormashina-bosch-professional-g … fb57f1_1548665819
Пускат го на промоция по 250-260 лева. Като качества в сравнение с другия - малко по-малък е, по-мощен е, батерииите му са с по-голям капацитет, има кутия от хубавите. Може до пробива и в тухла до 6мм

# 5
  • Мнения: 160
Този, който колежката ти го е пуснала е най-евтиния от професионалната серия на Бош. Взимай ето този - https://www.emag.bg/akumulatorna-bormashina-bosch-professional-g … fb57f1_1548665819
Пускат го на промоция по 250-260 лева. Като качества в сравнение с другия - малко по-малък е, по-мощен е, батерииите му са с по-голям капацитет, има кутия от хубавите. Може до пробива и в тухла до 6мм


Същия с допълнително нещица и куфар за принадлежности е 200лв в Практикер

# 6
  • София
  • Мнения: 4 192
Я дай линк

# 7
  • Мнения: 160
https://www.praktiker.bg/bg/Cordless-drills/%D0%90%D0%9A%D0%A3%D … %A51-5AH/p/482325

Само незнам дали го направих правилно. Но на техния сайт го има .

# 8
  • София
  • Мнения: 4 192
Не е същия, единия (този който ти си го дала) е 120li - по-малко мощен, по-тежък, с батерии с по-малка мощност, с бавно зарядно и без куфар. Другият  е 12v-15 e по-добрия вариант, ако го пуснат на 250-260 лева

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Благодаря, chiana2003, ще го погледна. Hug

А в eMAG нещата на 100% ли са автентични. Не знам дали някой се занимава да прави ментета на такъв тип уреди, но все пак...

И друго да питам – "бормашина" и "винтоверт" са синоними, така ли? Аз си мислех, че са различни неща...

# 10
  • София
  • Мнения: 4 192
Винтоверта е за завиване на винтове, бормашината за правене на дупки.
С винтоверта най-много да могат да се пробият малки дупки и то само в тухла, но не и в бетон, тък като максималните му обороти са 1300-1400, докато на бормашината са около 3000. Също така повечето винтоверти за на батерии за по-удобна работа.
Но повечрто магазини вместо винтоверт пишат акумулаторна бормашина, свучи по-тежкарски.
Емаг са магазин, който предлага стоки на други магазини, истински са, но не пазарувай оттам, ако не са на донри промоции

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Благодаря! И аз забелязах, че на повечето места пише "Акумулаторна бормашина", а "Винтоверт" се среща по-рядко, затова попитах.

# 12
  • Мнения: 46 513
От моя опит - ако е за домашно ползване, вземи си електирчески, евтин, скъп, всички са добри.
Акумулаторните рано или късно сдават багажа, колкото и да се изръсиш. Да, при по-евтините се случва по-рано, но е неизбежно и при другите.

В момента съм с най-обикновена Raider на ток и нямам никакви забележки.

И още един съвсем от мен - избирай и според гаранцията. Да го пращаш после някъде по света за поправка, не си е работа. Ако поръчваш извън страната, провери имат ли сервиз, който обслужва гаранцията при теб.

# 13
  • Мнения: 704
Това е моето предложение https://dikarconsult.com/%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BB%D0 … chi-ds12dvf3.html

По-добре да се закупи от физически магазин,заради гаранцията,но търсете специализиран магазин за такава техника,сайта който съм посочила е случаен,мисля,че и за по-малко пари може да се намери,но разликата няма да е повече от 30лв.
Два такива имаме,единия позлван 10години ежедневно,професионално и все още работи,само батериите не издържат много ,другия е от 1 година и той се ползва,купихме скоро и от Лидълския профи серията,последния модел,за цената си той е номер 1 ако се ползва за вкъщи,като се има предвид,че цената е наполовина,той обаче е само с 1 батерия в комплекта.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Благодаря ви, мацки. Hug

Човече, а каква е разликата между акумулаторните и тези на ток? Не ми се вярва да е само в липсата / наличието на кабел.
Мерси, че отбеляза момента с гаранцията – наистина е добре да внимавам за това.

Ан3л, благодаря за предложението. На мен, все пак, ми се искаше да поръчам онлайн, за да мога евентуално да върна продукта в определения от закона срок, ако има някакъв проблем.
А какво имаш предвид за гаранцията? Тя не е ли същата и за стоки, закупени онлайн?
Винтовертът на Lidl предлага ли се в момента и на каква цена е, имаш ли представа? Simple Smile
Ох, пак много въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт