Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 6

  • 35 539
  • 303
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 288
и аз се поизгубих, но няма нищо ново около нас. внесохме проектите в общината. сега чакаме главната архитектна да се върне от отпуска, за да ги разпредели на някой и после пак чакане.
хубавата новина е, че последния месец започнаха много усилено да прокарват газ в квартала и предполагам, че до няколко седмици ще има и до нашата улица. това ще ни спести доста от умуването с какво да се топлим. ние си имахме едно на ум и проектирахме отоплението да е на ток и газ, но дори не съм си мечтала, че газта ще стигне по-бързо до нас, дори преди строежа.
и да, софийска вода са много бързи. доволна съм от тях- всичко е точно и в срок.

# 256
  • Мнения: 210
  Ехооо, как сте дами? Hug
  Добавих малко снимки в албума, вече са стари дори, но не съм снимала новите промени Wink
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=115607
 Лека вечер!


Ради не супер вървите,ами незнам какво да кажа,
направо може да се нанесете Wink
При мен най накрая си намерих свестни плочкаджии,едната баня е почти готова,на
5,09 чакам да ми докарат паркета и да почнат да го слагат,на 8,09 ми идва кухнята и всички уреди.
Вчера монтираха газовите котлета и радиаторите,може би днес ще направиме проба,дано да не се разтече.
ми това е от мен хуквам пак до тъпото енерго Laughing

# 257
  • Мнения: 278
Браво РАДИ  , супер е станало.Аз си чакам съгласуването в енергото.Междувременно от вчера ми се развали настроението.Голямата щерка качила диоптъра -1,25 и хайде нови очила. Не мие за очилата и парите , ама що приказки изприказвах за този комп. кой те чува?! 

# 258
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Здравейте ние се изгубихме,бяхме с малкия в болницата но се правят баните.Таткото на свиждане ми носи фаянс да си избирам.  Joy
Днес ще взимаме и гранитогреса и фаянса за втората баня.Ще ги снимам.

# 259
# 260
  • София
  • Мнения: 4 397
Здравейте и от мен,  малко се позагубихме бяхме на почивка  Hug
при нас нещата не са мръднали  #Cussing out  нещо здраво се закучи в Енергото без причина вече от април 2- пъти подаваме за мощност и така и не получаваме разрешително, тази главната вика свекър ми веднъж при положение, че тя няма какво да му каже / а явно иска пари ама на него понеже всички документи са му изрядни и каза, че няма да и даде пари и е прав човека/ то бива корумпирана работа ама .....  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Та така сега незнам какво ще става вече съвсем се отчаях, че скоро ще почнем строежа  Cry Cry Cry Cry
Досега сме вадили 4 пъти документи от енергото никога не сме имали проблем сега какво се закучи, закона на мърфи сигурно защото бързаме и затова проблеми и заради този документ пък не можем да си подадем проекта в общината за одбрение и разрешение за строеж  #Cussing out

Оплаках ви се дано не съм досадила, ама трябваше да си излея мъката някъде.

Довечера ще чета какво сте писали докато не бях тук.

# 261
  • Мнения: 278
Кимба изобщо ли нямате мощност в парцела ?. Днес при нас дойдоха за проучване .Казаха , че скоро ще излезе съгласуването .Аз имам в парцела ток , партида , електромер - мощността е 6кв.Било достатъчно за еднофамилна къща.Дано да се оправим скоро.

# 262
  • София
  • Мнения: 4 397
Имаме 3 електромера всеки с по 27 мощност май, а по проект ни трябват 45.
За пореден път от както решихме да строим къща се обеждавам че живеем в абсурдна държава  #2gunfire
От един месец се проклинам, че подрекип мъж ми да строим къща, а не да си вземем апартамент и да се оправя вече, че и нащо не е лесно живеем 100 човека под един покрив заради тази идея с къщата  ooooh!
Писна ми вече нямам нерви ревеееееее ми се.

# 263
  • Мнения: 278
Значи нещо разбирам. Нашата мощност е 6 кв. Казаха ми , че ако искам увеличаване до 11 ,то такава ще ми трябва ако включвам - банциг , или друга такава машина.Защо на вас са ви писали 45 ? Това не е ли страшно много. Значи при мен от 6 ако исках увеличение на 11 трябваше да доплатя над 400лв. Смятай при теб какво ще е .

# 264
  • Мнения: 278
 Явно ще строите кооперация

# 265
  • София
  • Мнения: 4 397
Значи имаме 3-етажна къща, всеки етаж е по 130кв. + един мезонет които влиза в подпокривното пространство.
Тези три етажа са си отделни 3 семейства сме / наши хора/ , не е проблема, че за мощноста която искаме трябва да си платим а в това, че някаква си там иска кинти под масата за да си свърши работата, а заплата за какво и се дава    newsm78         

# 266
  • Мнения: 278
 Еми получава заплата , мъ що да не е и нещо отгоре ?! Като има хора на зор #Cussing out

# 267
  • Мнения: 210
добро утро
едната ми баня е почти готова,този път стана перфектна,
много се кефя.
другата я започват днес,
като си купя нови батерии ще снимам и ще кача снимки.
относно енергото,всички са отврат,непрекъснато ми късат нервите,
в петък пак се разправяхме,всъщност направо си вдигнах скандал #2gunfire
в понеделник ще продължавам да се мъча с тях ooooh!

# 268
  • Мнения: 3 770
Здравейте , момичета 1 Бях се позагубила пак за няколко дена.Снощи се прибрах и разбира се минахме през дупката.За една седмица от миналата неделя ,когато снимах са направили само този кофраж.Предупредих мъжа ми , че явно ще бере ядове с това темпо , с което работят.




kimba77 , съжалявам , че при теб нещата се бавят ! Така или иначе почти сте пропуснали времето за започване на строежа , затова събери воля и стисни зъби и дано на пролет започнете !  Hug

chudovisteto и  pavletutka , блазе ви , че сте стигнали до баните и ще чакам снимки !   bouquet

Rady , браво на вас ! Със страхотни темпове се движите , направо сте за завиждане !  Hug


Вече чувствам , че на нас проблемите ни предстоят и то все повече ! Най вече за мъжо !
  Confused

# 269
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Здравейте, нашият архитект най-накрая е решил сериозно да се заеме с проекта и вече горе-долу е успял да визуализира идеите  ми.
Поиска ми по 13 евро на кв.м. за цялостният проект - част архитектура, ОВ, водопровод и ел.инсталация, също и конструктивна част. Струва ми се приемливо като за София. Забравих да попитам обаче, дали в тези проекти се включва и количествено-стойностната сметка. При вас как беше?

 Допълнително ми поиска 600лв. за да ми направи макет на къщата, за което му казах че ще си помисля.


ПП: Дидка, напредвате, бавно, но сигурно.

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 13:19 от luda

Общи условия

Активация на акаунт