Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 6

  • 35 532
  • 303
  •   1
Отговори
# 270
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Аз платих допълнително количествено-стойностната сметка 250 лв.

# 271
  • Мнения: 3 770
luda , струва ми се по-скоро прекалено бавно! Не го виждам този охлюв как ще покрие къщата до декември?!  newsm78
Иначе за количествена сметка сме плащали отделно.Искай я изключително подробна.Нашата беше между 10 и 14 листа - не помня точно.Само изкопа беше разбит на около 10-15 точки.

# 272
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Дидка, при тия количества бетон, които използвате и аз не виждам как ще го покриете до декември. Човека си работи много добре, не го обвинявай, че е бавен.

Иначе къща може да се издигне и за месец-два бързо и евтино ето така: Точно срещу нашата къща имаше едно празно дворче. Преди около месец започнаха първата копка, а вече издигнаха два етажа и стигнаха до покрива. И не е дървена къщичка. Просто изкопаха плитки основи, нахвърляха камъни и цимент /бутобетон/ и нагоре направиха цялата къща от итонгови блокчета. Покрива, предполагам, ще е дървен.

# 273
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Направих 3 актуални снимки по повод това, че намазахме и последната стена отвън Simple Smile
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=259066&pid=7313434&lp=-245

# 274
  • Мнения: 3 770
luda , не знам !  Rolling Eyes Бетонът си беше излят още миналата седмица.За 5 дена само този кофраж е скован , а от лявата страна , където се вижда само бетон имат да се правят ивични основи.На мен ми се струва бавно , а и той е подписал договор , че ще завърши до 15 декември.Дано съм лош пророк !
Иначе това , което си описала напълно го вярвам , а и като няма голям изкоп бързо става.Казаха ми , че зорът е да излезнат от дупката и после тръгва бързо.Ще видим , дано !


  taigi , много хубава  е станала отвън къщата !  Peace Решила ли си каква настилка ще слагаш по стълбите и дворът ? И цокълът на къщата от какво ще го правите ? Предполагам някакъв камък ?

Вчера , като се връщахме от Огняново питахме за цената на гнайса / имаше участъци от пътя , които бяха затрупани от палети с него / - по-дребният беше на 2,50 лв , а за по-големия в момента не мога да си спомня 6,50 ли беше или 8 ?!  newsm78 То колата мярнах едни страхотни плочи , но беше късно мъжът да набива спирачки , за да ги разгледам.Бяха няколко подпрени една до друга с неправилна форма и диаметър около 60-70 см , а шарката им беше  ,като кръговете на дърво - невероятно красиви.Предполагам, че са рядкост и цената им не е като горните.

# 275
  • Мнения: 2 172
Здравейте,момичета!
За пръв път пиша в темата,но я следя зорко от известно време  Flutter
Диди напредвате ужасно бързо,незнам защо се притесняваш.На практика за 2 седмици имате вече излят бетон.След момента на чакането на съхненето на първа плоча,нещата ще тръгнат доста бързо  Crazy Кога ли и аз ще се похваля с такъв резултат.
 За информация на другите момичета ще споделя,че ние още сме на ниво 3д проект и среща с геолога в петък.По обещания,ноември трябва всички документи и разрешителни да са в ръцете ни и евентуално,ако финансово висчко е наред,пролетта да започнем строежа.
  Вие сте много по-напред с материала,но да се надявам ,че ще ви догоним  Rolling Eyes

# 276
  • Мнения: 83
Здравейте момичета.
Днес получихме от проектанта вариант на нашия проекта. Цял ден го гледам и ми идват хиляди идеи за корекция, така че всичко да ми е максимално най-удобно за живеене. Надявам се на вашата помощ.
За начало, т.к. площа е доста ограничена, ми се иска вътрешното стълбище да заема максимално малко място.  Каква е минималната ширина на стълбите така че все пак да бъдат удобини. на проекта са 1 метър,мислих си нещо за около 0.80 метра.
Виждам , че Rady има подобни стълби, затова RADY ако може сподели каква е ширината на твоето стълбище.

# 277
  • Мнения: 3 770
elfi4ka , добре дошла при нас !  Hug
Имаме излят бетон , но това не е първа плоча.В кофража , който се вижда на снимките ще се леят някакви основи , след това всичко се засипва с пръст и чак тогава ще се лее първата плоча , т.е. пода на мазето.Все пак мъжо има разговор със строителя и няма да има повече ослушвания и ще се работи и в събота и неделя.Да видим докъде ще я докарат ?!  newsm78
А вие съвсем правилно сте се ориентирали във времето за изготвяне на документи - на пролет ще сте готови да започнете !  Peace

alena_ , добре ще е да покажеш и обсъдиш проекта с някоя приятелка.Аз така отхвърлих два , защото тя виждаше неща , които аз пропусках.Не съм много сигурна , но мисля че минималната ширина на стълбище е 0,90м.В някоя от старите теми май го обсъждахме.Лично аз не бих намалила стълбището , а и с 20 см. не мисля , че ще спечелиш кой знае колко , но решението е твое. Лично на мен ми харесват широки стълбища.

# 278
  • Мнения: 2 172
Диди  незнам,може би си права.Аз не съм толкова наясно.Разсъжденията са ми на базата на предходните снимки,които беше показала с първата копка и шампанското  Crazy А сега вече цял строеж с бетон и ми се стори страхотно  Hug Вие имате и доста голямо мазе,което явно усложнява нещата,на практика още един етаж.Ние няма да имаме мазе.Доста бетон отива в него,а и на практика не ни е необходимо.Ще заложим на килера за съхранение на косерви,които са в минимални количества  Rolling Eyes
  А да  видим какви ги е измайсторил архитекта с проекта и количествената оценка  ooooh! Окончателно размерите станаха:
Първи етаж - 130 кв.м ЗП/една спалня,хол,трапезария,дневна,баня с ВЦ,мокро помещение и килер/
Втори етаж - 85 кв.м ЗП + 45 кв.м. тераса /три спални,баня с ВЦ/

# 279
  • Мнения: 2 270
здравейте момичета
Вчера намерих нови майстори,защото старите /строителна бригада /си сложи върху цената за труд-15 % организационни разходи и отгоре още 20 %ддс.Така ми оскъпяват с 35 % цената,отколкото ако си наема частници.При условие,че аз си доставям всички материали ,транспорти и тн, те да ми слагат още 15 % -ще ме извиняват.
Утре ще си взема всички проекти и марш към общината за разрешително за строеж.После се започва одисеята.
Диди-и на мен ми се струва,че бавничко работят твоите-на надница ли са?
Алена-стандартните размери за стълбище са между 80-110см.Колкото са по широки ,толкова по добре/стига да имаш достатъчно пространство.Можеш и 70 см да ги направиш, но тогава е малко клаустрофобично.Но по принцип не пречи

# 280
  • Мнения: 3 770
ani69 , старите майстори , май са искали жива да те одерат !  Laughing Добре че си се отървала от тях , успех с новите !  Peace Иначе нашите не са на надница , но в неделя като скръцнах със зъби на мъжа и той е говорил със строителя и засега са се мобилизирали.Да видим докога ще им държи влага !  Mr. Green

elfi4ka , много спални имате.Ако имате намерение за второ дете , разбира се са достатъчни.Ние направихме само 3 , едва отказах мъжа от 4-та.Хубава тераса сте замислили !
  Peace

# 281
  • Мнения: 637
Отдавна не бях влизала да чета темата и имам да наваксвам Laughing Не можете да си представите колко сте полезни Hug
Днес разговарях с архитектката и конструктора за бъдещия строеж. Проблемът беше, че вътре има една започната къща, но в крайна сметка решихме да се събори. Просто всичко по нея е построено с дупето нагоре Laughing За другия петък се разбрахме да се видим отново и дотогава трябва вече да имам ясна визия за това, което искам. Много се чудя между къща с кубична форма и нещо по-топло като излъчване, напр. средиземноморски стил. Вие как избирахте, как насочихте архитекта към някакъв конкретен стил. Вече ме тресе нервата и ровя в някакви сайтове и списания #Crazy Иска ми се нещо оригинално и функционално(то на кой ли не му се иска де). Не знам дали били като мен Laughing

# 282
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 543
galana_s, трудничко е с избора наистина Simple Smile Аз се ръководех от стила на обзавеждането, нашите предпочитания са към рустика и класика, възможностите ни - нещо по-скромно, градината ни е в романтичен стил, по фасадата не можем да си позволим нищо луксозно. Това ме ориентира. Иначе харесвам от ултрамодерен стил до арт деко и барок, с две думи всичко, стига да е изпипано и стилно, дори и с някакъв компромис. Grinning

# 283
  • Мнения: 3 770
galana_s и аз бих те посъветвала да вържеш архитектурата със стила на обзавеждане , но не е задължително.Не гледай сайтове и списания , защото кашата в главата ти ще стане още по-голяма.Аз гледах , гледах и в крайна сметка си разположих нещата според нашия начин на живот и това , как ще ми е по-удобно.Размерите на стаите ги съобразявах с приблизителните размери на мебелите , които ще сложа там, за да не се чудя после кое и как да събера в помещенията.И аз като Любознателна харесвам много и различни неща , но малко повече ме влече класиката.За мен в средиземноморския стил , за който се колебаеш, има повече топлина , уют , романтика и чувственост - аз бих избрала него !   Grinning

# 284
  • Мнения: 210
здравейте девойки Laughing

моята одисея продължава,две от баните са почти завършени,най-накрая е боядисано навсякъде,някой ми даде идея да си взема латекс "леко",послушах и стана супер,само дето тва бяло ми идва в повече,като наредя мебелите дано да не е така.

Диди според мен,вървите много добре имаш предостатъчно време,ще видиш като излезете но кота 0,колко бързо ще вдигнат нагоре.

galana_s аз изобщо не бях мислила как искам да изглежда къщата,архитекта ми връчи 10 вариянта и си избрах,така че кажи на твоя да ти направи различни проекти,все нещо ще те грабне.

ani69 хубаво си направила,вече не правя никакви компромиси откъм майстори Wink

Общи условия

Активация на акаунт