...хайде да емигрираме!

  • 5 157
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 191
В добавка - след 10-20 години, държавата тотално ще се е циганизирала.
В пряк и преносен смисъл.

Не влагам расистки умисъл. Сигурно и у ромите има потенциал. Ама никой не се е загрижил да ги образова.

Никак не е розова картинката, която си представям.

# 16
  • Мнения: 152
Хм!
Ми кво да Ви кажа...Не мисля, че като си с образование и ще си ок тука...
Поне в провинцията не си ли на някой някой си, и пет висши да имаш все тя...
А най-големия мор е да си подчинен на простаци...
Ако искаш да имаш хубава работа и "добра" заплата..как да го кажа...равнява се долу-горе на това да чистиш кенефи в чужбина...
Та по темата..
разочарована съм...от всяка гледана точка..едно наред няма в тази държава...
И ако имам и най-минималния шанс да ида нейде...с радост ще го направя...поне децата да си уредя...то за нас е ясно...
Абсолютно на едно мнение сме! Ето това е причината от която чашата при мен преля!
И в момента по цял ден чета оферти за работа в чужбина... търся си някоя англоговоряща страна, защото с този език се справям най-добре.
Писна ми да гледам шуробаджанащина на всякъде, и мизерници за управляващи. И точно заради  факта, че ме е грижа за децата ми, реших да се махна от тук. Никой/я не може да ми каже какво е направила тази държава за него/я, не може да ми каже и смисъл от съществуването й...в този вид, но иначе са родолюбци всички.

В добавка - след 10-20 години, държавата тотално ще се е циганизирала.
В пряк и преносен смисъл.

Не влагам расистки умисъл. Сигурно и у ромите има потенциал. Ама никой не се е загрижил да ги образова.

Никак не е розова картинката, която си представям.
Това е другото нещо.., защото на циганина (и в пряк и преносен смисъл) му е все тая какъв му е живота. Да, ама на мен ми пука... и за да не трепя маломници наред, което моментално ме прави престъпник ( а тези които погазват правото ми на нормално съществуване не са естествено), взех това решение.
Ножът е опрял кокала вече...

# 17
  • Мнения: 47 986
Записвам се в отбора, напоследък го обмислям сериозно.Избрала съм си страна, всъщност се колебая между две.

# 18
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
На Вас не ви ли писна от това да Ви правят на балами? Колко още трябва да Ви унижава държавата, за да се решите да заминете от тук?
От седмица и нещо, съм взел решение, че ще замина... заедно със семейството си. Знам, че всяка друга държава ще ме обича повече. Седнахме една вечер с жената и си поприказвахем по въпроса. Но поне сме на едно мнение, че все още имаме сили да започнем и изградим живота си наново...
Ако и Вие мислите за заминаване - къде смятате да ходите? А може да тръгнем заедно!

Хубаво си решил. Ама защо си мислиш, че държава, на която не си гражданин, ще ти даде условия като на гражданите си? Вярно, че и тук не сме цъфнали, ама поне си "тежим на мястото".

# 19
  • Мнения: 152
Хубаво си решил. Ама защо си мислиш, че държава, на която не си гражданин, ще ти даде условия като на гражданите си? Вярно, че и тук не сме цъфнали, ама поне си "тежим на мястото".
Тежа си на мястото?Шегуваш се.., би трябвало да се шегуваш.., ами да...сигурно е шега - няма какво друго да е!

# 20
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
И с какво си тежим на мястото?

С мизерията ли?

Забравих да добавя, че и аз съм с образование, но при мен важат същите проблеми. Шуробаджанащина и т.н.т.

Не искам да споменавам колко ми е заплатата, защото се срамувам Cry

# 21
  • Мнения: 830
Само едно нещо ще те питам-Какво ще правиш с децата? Няма ли да полудееш от мъка по тях...като ги чуваш по телефона/ако ги оставиш в България/ Няма ли да ти се къса сърцето и да искаш да преобърнеш света за да ги гушнеш и да чуеш как ти казва "тати" Колко време ще издържиш без онези малки сини очички?

# 22
  • Мнения: 47 986
Аз лично ще емигрирам с децата. Защо да ходя без тях?

# 23
Не е много по темата...
Един човек може да умре, защото здравеопазването ни е ШИБАНО!
Какво ще правим,ако се случи с нашите деца???С нас???
Защо работим и се осигуряваме???
В Германия всеки, който работи законно е осигурен и здравната каса му поема всички разходи...
Прощавайте....на тази вълна съм...

# 24
  • Мнения: 152
И с какво си тежим на мястото?

С мизерията ли?

Забравих да добавя, че и аз съм с образование, но при мен важат същите проблеми. Шуробаджанащина и т.н.т.

Не искам да споменавам колко ми е заплатата, защото се срамувам Cry
И хем си жена.., а представи си на мен какво ми е като глава на семейството ми!

# 25
  • Мнения: 830
Аз лично ще емигрирам с децата. Защо да ходя без тях?
не можеш да се цопнеш в чужда държава, без да познаваш никой с дете на 2годинки....

# 26
  • Мнения: 47 986
Аз лично ще емигрирам с децата. Защо да ходя без тях?
не можеш да се цопнеш в чужда държава, без да познаваш никой с дете на 2годинки....
Защо мислиш че не познавам.

# 27
  • Мнения: 640
Вярно е всичко споделено от вас, но аз съм открила, че не мога да вирея на запад. Живяла и работила съм 4 месеца в САЩ и осъзнах,че това не е за мен. Успех на кандидат- емигрантите!!!!

# 28
  • Мнения: 830
Аз лично ще емигрирам с децата. Защо да ходя без тях?
не можеш да се цопнеш в чужда държава, без да познаваш никой с дете на 2годинки....
Защо мислиш че не познавам.
не говоря за теб Wink

# 29
  • Мнения: 46 518
Така като те чета, проблемът не е в Държавата, а в теб  Wink и където и да бягаш, пак ще е същото.

Общи условия

Активация на акаунт