УЧИЛИЩЕ ЗА ФОТОШОП (21)

  • 27 807
  • 202
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 818
Ами при достатъчно работа или по-скоро мислене и правене на нови уроци от време на време....

Аз моя начин съм го описала... Мисля, че в първия пост има линк към едни съвети как да направиш нещо конкретно да изпъква, който бях давала.
Радостче, май забравих да напиша, че всъщност много  ми харесва рамката ти, а Виктор е много чаровен  Laughing  Другото, което се сетих е, че може да блърнеш фона с блър туул (или пък да ги разделиш в отделни слоеве) с различни стойности в зависимост от отдалечеността. Peace Това теоретично де, аз лично много рядко преправям рамки... (от мързел, признавам)

# 136
  • София
  • Мнения: 6 743
Много полезни нещица чета тук  Hug Страхотни сте!!!

Млечко, да ти е жива и здрава!!!!Много да е обичана и да е късметлийка!!!   bouquet Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Утре ще ти честитя по-качествено  Laughing Blush

Ето тук са линковете, ако някой желае да си изтегли кита  Blush
http://damayantistudio.blogspot.com/

Желая ви приятна вечер.Надявам се утре да се включа с повече и да съм по-полезна с коментари  Hug

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 23:27 от Дамаянти

# 137
  • Мнения: 1 516
Дамаянти, благодаря !!!!!   bouquet

# 138
  • София
  • Мнения: 606
Дамаянти - Благодаря за кита! Изтеглих си го! И сега правя рамка с него Simple Smile

Млечко, Честит Рожден ден на дъщеря ти! Да ти е жива и здрава! Рамката е много хубава!

Radostche - на мен ми харесва тази с блура, но може би настина да е по лек. Пробвай да сложиш и сенки за да изпъкнат снимките.

Ето една от мен от днес:






# 139
  • Мнения: 1 516
А аз не мога да изтегля втория файл - с рамките  newsm78


Благодаря са съветите...

Lilian_V, много идейна рамка... Тиксата не са ли малко големички, обаче?

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 23:45 от Radostche

# 140
  • София
  • Мнения: 606
Radostche - и на мен ми се виждат големи, но като ги намаля им се губи ефекта... че имат едни гънки по тях и като са малки не се виждат..

# 141
  • Шумен
  • Мнения: 318
Млечко, честита рожденичка, да е здрава, щастлива и да ви носи много радости.    bouquet

Много интересни съвети давате. Hug На мен ми харесва как Лекси и Maktub правят някои от рамките си като картини, по скоро приличат на колажи. Ще се радвам на някой съвет. Grinning

Дамаянти, поздравления за първия ти скрап. Peace Супер е!
Лекси, тази почти черно-бялата с венеца е супер! Също и домата ми хареса много. Peace
Мaktub, пеперудката е страхотна! Hug
Радостче, с blur e по-добре, ама по-малък. Може да опиташ първо да изрежеш и копираш на нов слой детенцето и на оригиналния(долния) слой да приложиш Radial Blur (Filtur>Blur>Radial Blur), избираш Zoom и на превюто центрираш  да се събира зад детето блъра. Дано съм обяснила добре, че хич ме няма. Не съм пробвала на снимка как ще изглежда, но може да се получи интересно. newsm78
Млечко, красива рамка и красива усмивка. Peace Страхотни балончета (сапунените  Grinning). Може ли да помоля за тях, откъде са?
Арабела, чудесен е урока за сферите и добре си се справила. Peace Май ще го пробвам и аз.
Ох, ами всички рамки са много хубави, отдавна не съм писала и много неща сте направили. Ще трябва по-честичко да влизам и да коментирам.

Новия ми колаж е малко постничък, но така ми харесва. Натъпках го с разни водорасли и корали, ама не върви. Grinning За сметка на това, сега работя по нещо по-накъдрено. Laughing Надявам се утре да го завърша, че нещо ми се опъва...  и да ви го покажа.



# 142
  • Мнения: 203
Малко със закъснение, но от сърце!


Страхотни рамки пак видях и...благородно аз Ви завидях! Дам - едно голямооо БЛАГОДАРЯ! Утре ще си направя морска рамка на дечурлигата!

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 01:51 от arabela

# 143
  • София
  • Мнения: 6 743
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Радостче, ако има проблем ще ти го пусна на лични пак  Hug

# 144
  • София
  • Мнения: 7 242
Дам, скрабът е много добър! Удоволствие е да се работи с него. Със сигурност ще го ползвам още дълго. Благодаря   bouquet Впечетлена съм и от блога /сайта/. Браво! Нека все така вдъхновението да не те оставя!
Lilian_V, много ми харесват нещата ти  Grinning
arabela, прекрасен подарък в твоя си неповторим стил. И сферичките си оползотворила много добре  Grinning
Мистейк, интересен колаж  Grinning. Сянката е станала добре. рисувала ли си я?С удоволствие бих споделила малкото, което знам, но ще ми е по-лесно, ако питаш за нещо конкретно.

 

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 09:18 от Лекси

# 145
  • Мнения: 1 516
Днес линкът е ок - свалих си всичко  Hug

# 146
  • София
  • Мнения: 6 743
Леле Леки, чудесно е!!!Усещането е много гъделичкащо - като видях рамката - БЛАГОДАРЯ ТИ  Hug (защо не извадиш и снимката с тати отгоре? Blush )

# 147
  • Мнения: 1 516
Мисля, че идеята е ,че всичко е под вода.. Или греша? На мен такова впечатление ми се създава .. Може да се опита горния слой с хартията, която покрива всичко, освен прозрачност да се зададе и някакъв режим на проникване например Soft light, за да светне малко - само си разсъждавам на глас ....
Много ми харесва ,че малката сладурка държи пояса, ама защо ми се струва ,че има някаква прозрачност там - крачето прозира през пояса ?

# 148
  • София
  • Мнения: 7 242
Дам, мерси   bouquet. Много ми се иска и вбъдеще да те "гъделичкам" Grinning.
Радостче, няма идея - каквото ми идва от вътре, това правя. Изсветлени са крачетата - не седяха иначе естествено и прекалено се открояваха. И пояса е изсветлен - иначе беше много ярък и обираше вниманието. А и по принцип си има прозрачни пояси. "Светната" стана по-добре, мерси. Но в случая е по добре да се пипнат цветовете и брайтнеса. И фонът не е изсветлен. Всъщност елементите отгоре са с намалена прозрачност и то в различна степен.
Иначе се надявам да направя нещо по-добро с този скраб - това е за "загрявка"
С малко промени:





Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 10:21 от Лекси

# 149
  • Шумен
  • Мнения: 318
Отново хубави рамки - Дамаянти, Арабела  Hug
Лекси, страхотни са. На мен повече ми харесва първия вариант на снимката с таткото. Peace
Имам предвид нещо като бекграунда на тази рамкаhttp://images.lexi1974.multiply.com/image/57/photos/323/500x500/ … amp;nmid=86774895 - леко позамъглено и стои като рисунка. Много ми харесва.
А сянката на колажа не е рисувана. Става много по-лесно и по-хубаво. Изрязва се обекта и се слага на нов слой. Прави се копие, т.е. има два слоя с изрязания обект. Работи се върху по-долния слой от двата. Трябва да е маркиран обекта (Ctrl + клик върху слоя в палета със слоевете). После се задава запълване - Edit > Fill... и за Use: се задава Color. Излиза цветната палитра и се избира цвят за сянката и OK. Така в долния слой обекта се оцветява в съответния цвят. С Edit > Transform се намества сянката. Малко блър, намаляне прозрачността на слоя и готово. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт