Kak ме ограбиха най-близките ми хора!

  • 8 391
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 520
Подай жалба! Как онова нещо "снаха ти" е похарчила толкова пари без брат ти да разбере? Защо след като се чувства виновен не изкупи греха на женичката си, като достави радост на детето ти? Ех, че гадно. Съжалявам, а ти не съжалявай никой и си вземи своето.
А защо мислите, че парите, с които са отишли на море не са точно тези откраднатите? Чисто съвпадение ли е, че решават да отидат на море малко след като и последните пари от картата са изтеглени?

Все пак снахата си е признала за кражбата съвсем не пред всички, а само пред мъжа си на 4 очи и то не защото се разкайва или изпитва чувство за вина, а защото се страхува за кожата си, след като знае, че срещу нея е подадена жалба и е заснета с камери без да подозира...

# 31
  • Мнения: 505
Ако аз бях в подобна ситуация, бих ме заболяло най-много заради отношението на близките ми... Не казвам, че парите са малък проблем... А ако бях на мястото на майка ти, не бих заминала с брат ти без другото детенце. В никакъв случай.
Надявам се нещата да се оправят, да ти върнат парите де... Доверието - едва ли. Успех и бъди силна!

# 32
  • София
  • Мнения: 897
В никакъв случай не оттегляй жалбата! Нека я викнат и да видиш как всичко ще си каже!
Успех Hug

# 33
  • Мнения: 4 668

 Аз също смятам че това не е станало без знанието на брат ти.

Не оттегляй жалбата и я съди до дупка! Тази жена трябва да проумее че няма престъпление без наказание и че роднинството не е повод да и се размине. Кажи и че ще я оттеглиш когато си получиш парите. Когато ти ги върне (ако ги върне), поискай разписка, че ти връща изтеглените от нея пари с виза картата ти. Разписката после приложи като доказателство и я съди за кражба!


На майка си може да теглиш едно конско да не се съгласява да заминава без втория внук, а на брат ти, постави ултиматум относно моренцето му при открадната такава сума.

И аз мисля , че не е станало без знанието на брат ти .

Много ми е чудно , той с какви очи ще отиде да си развява задника по морето , след като от неговото семейство са ти откраднали толкова пари ...

Майката ти също не е права да замине с единият си внук , а твоето дете да остане . Така показва явно пристрастие .

Аз също съм на мнение да не оттегляш жалбата и крадлата да си понесе всички последствия .

Дано бързо да ти върнат паричките .
Много гадна история  Confused

# 34
И аз като теб инкогнито,ама ще прощавате.Ограбиха ни братовчеда на мъжа ми.Взеха около 6000лв.След като свекървата ги притисна си признаха.Още не са ги върнали,а аз зглупих ,че не подадох жалба.Жена му още носи златни пръстени купени с наши пари.

# 35
  • Мнения: 4 380
Егати и роднинските взаимоотношения. Shocked Вие ме шашкате...

Позната, как така се открадват 6000 без да разберете? По същата схема с карта ли стана? Отдавна ли беше? Вероятно още не е късно да подадеш жалба? newsm78

# 36
  • Мнения: 1 520
Не, не е късно. Кражбата е престъпление от общ характер (т.е. тежко престъпление) и 5 години да са минали, и повече, е без значение за отговорността на извършителя.
Може да подаде жалба, разбира се, стига все още да разполага с достатъчно данни, че спрямо нея е извършено престъпно деяние т.е. да подкрепи с доказателства твърденията си в жалбата. В противен случай подаването на жалба е безпредметно.

# 37
  • София
  • Мнения: 38 552
една от вас, всички тук ти съчустват.
Но аз ще ти кажа, че ти си си виновна.
Навсякъде по документите, а даже и на банкоматите пише ДА НЕ СЕ ОСТАВЯТ ПИНА И КАРТАТА НА ЕДНО МЯСТО!
Пина се поглежда, запомня се и се къса!
Освен това, за какво са ти били две карти?
Аз лично, още когато ми предложиха две карти от банката, се отказах от едната.
Освен това пише, че картата не може да се предоставя на други лица.Дори и родители.
Това е личен документ и който си го е оставил без надзор, си носи последствията.

# 38
  • Мнения: 388
Сгрешила си като си оставила картата и пина заедно, но все пак ако на роднините си няма вяра човек, на кого да има...

Както и да е, няма да те съдя...

Аз ако съм на твое място, ще оттегля жалбата чак след като ми върнат парите и ще им го кажа. При положение че снаха ти си е признала чак след като си подала жалбата и се е уплашила че ще я разкрият така или иначе, можеш да си представиш какво щеше да стане ако не беше подала жалбата - хич нямаше и да разбереш кой те е ограбил... Нищо не ти гарантира че ще ти върнат парите ако си оттеглеиш жалбата - това че той ти е брат не може да гарантира, още повече че те в момента са разделени... а ако се разделят окончателно - иди я търси - ще каже че нищо не е станало и нищо няма да си получиш... А 3000лв хич не са малко пари, още повече ако си ги изкарал сам, а не са ти наготово.

И още един съвет - искай да ти ги върнат всичките накуп - ако ти ги връщат малко по малко, няма да усетиш нищо от тези пари и няма да можеш да разполагаш с тях както ти е удобно на теб - все ще трябва да се съобразяваш кога те имат да ти дадат.

Успех  Peace

# 39
  • Мнения: 388
И още нещо само - ако не спреш жалбата, ще имат стимул да ти ги върнат по-рано и съответно да си отидете на море с детето ти!

И може да ти прозвучи малко гадно и отмъстително, но ако не спреш жалбата и те се принудят да ти върнат парите по-рано, евентуално ще се наложи брат ти да си отложи почивката за след 20-ти август, което всъщтност се опитват да направят те в момента с тебе... но аз ако съм на твое място точно така ще направя, още повече че той явно си гледа своя кеф и хич не му е гузно за това което е станало

# 40
  • Мнения: 47 996
Не се чудете, бая народ бере ядове с роднини...такива нагли същества има...и аз си имам такива...ама че гадост....не си оттегляй жалбата за нищо на света!Вярно е че не се оставя карта и пин заедно, но и родителите ти явно са имали пръст, както и брат ти, сигурна съм. Сега жена му явно е оправдание, щом са разделени. Не им се давай.

# 41
  • Мнения: 599
Боже!!!Нямам думи.Що за хора живеят на тоя свят!!!

И все пак докато ти беше в чужбина кой се грижеше за детето ти?????? newsm78

Това какво значение има в случая?

# 42
  • Мнения: 167
Не се чудете, бая народ бере ядове с роднини...такива нагли същества има...и аз си имам такива...ама че гадост....не си оттегляй жалбата за нищо на света!Вярно е че не се оставя карта и пин заедно, но и родителите ти явно са имали пръст, както и брат ти, сигурна съм. Сега жена му явно е оправдание, щом са разделени. Не им се давай.

И аз мисля така. Аз ако бях щях да изисквам да видя всички записи на камерите, за да видя, дали снаха ти е била сама когато е теглила. Не мога да си представя дори, мислила си е че ти няма да се усетиш ли?  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy Звучи ми толкова абсурдно...

# 43
  • София
  • Мнения: 1 231
Да, наистина защо не погледнеш въпреки всичко записите от камерите за да се увериш дали е била сама.........то и това не е гаранция, че не е имала съучастник в името на брат ти но все пак  Rolling Eyes

# 44
не ми се струва пърzалка това ... съжалявам. И след 20 август е добре zа детето да иде на море. Даже септември е по спокойно ... няма я таzи навалица, но на децата май им харесва навалицата ... та края на август нач. на септември е ОК.
Егати живота егати хората ... на всеки нещо му се случВа  ...

Общи условия

Активация на акаунт