Класическата музика помага на новороденото

  • 3 320
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 674
сериозно, вярвате ли в това? Rolling Eyes
и аз тва се чудя newsm78

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
сериозно, вярвате ли в това? Rolling Eyes
и аз тва се чудя newsm78
Сериозно, вярваме!  Peace

# 17
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Хубаво е да се слуша каквато и да е музика.Аз още първата седмица започнах да пускам на малката детски песнички.Въртяха се нон-стоп през деня.
Бавната и лиричната музика ги успокоява...не вярвам, че само класическите произведния са "полезни".

# 18
  • Мнения: 3 034
вярвам, имам и материали от министерства, медицински организации - дадоха ми ги след раждането. който има питания да се отнесе до чичко Гугъл - изследвания по темата бол. моят син се успокоява и се приспива. освен Моцарт, най-добре му действа Чайковски. Бетховен и Вивалди го активизират  Grinning

# 19
  • Мнения: 2 807
По време на бременностите слушах друга музика.
Когато бяха бебета обаче съм пускала - дори имам диск с избрани класически мелодии за бебета.
Като поотраснаха вече предпочитаха детски песнички (и музиката на мама и тати) повече от класическата.

# 20
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
И аз съм чувала подобни неща.За нещастие рядко слушам класика.И все пак ... опитвам се да пускам чат пат класика, а също и най - различни типове музика за релакс(и досега и когато бях бременна) и дали от музиката или просто синът ми си е такъв ... всеки, който го познава се чуди колко е кротичък и послушен Grinning
Обаче на мен ми се струва, че е кротък и послушен само "пред другите" ... защото като е с мен си е абсолютен дивак от всякъде Crazy

# 21
# 22
  • Мнения: 502
Да оставим настрана, че твърдо съм решила детето ми да не залитне по чалгии, но при нас си е абсолютен факт, че след като му пусна канал Mezzo той се успокоява и заслушва. Така е от новороден, пускала съм и друга музика, никоя не му действа така.

# 23
  • Мнения: 4 753
Аз пък мисля, че когато музиката доставя удоволствие на бременната, то тя влияе положително и на бебето... без значение каква е...

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз пък мисля, че когато музиката доставя удоволствие на бременната, то тя влияе положително и на бебето... без значение каква е...
Вероятно е така!  Peace
Ама ако музиката е дива чалга, как ще му повлияе положително...........  newsm78

# 25
  • Мнения: 31 195
Чувала съм , но не слушам класика, а ми допада, не знам защо, може би навик. На бебка не съм пускала целенасочено, но вярвам.

# 26
  • Мнения: 4 753
Аз пък мисля, че когато музиката доставя удоволствие на бременната, то тя влияе положително и на бебето... без значение каква е...
Вероятно е така!  Peace
Ама ако музиката е дива чалга, как ще му повлияе положително...........  newsm78

Ами както, ако е див метъл... Grinning  ...щото аз такава слушам...  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 112
Аз пък мисля, че когато музиката доставя удоволствие на бременната, то тя влияе положително и на бебето... без значение каква е...

 Peace

# 28
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
..............
Вероятно е така!  Peace
Ама ако музиката е дива чалга, как ще му повлияе положително...........  newsm78

Ами както, ако е див метъл... Grinning  ...щото аз такава слушам...  Peace
[/quote]
Еееее, съвсем различно е!  Hug
Ако е див метъл със сигурност ще повлияе положително!  Peace

# 29
  • Мнения: 203
И аз съм чувала за това... бих казала че и на мен ми въздейства доста добре в определени моменти.

Общи условия

Активация на акаунт