"Зелена" (ЕКОЛОГИЧНА) тема-3

  • 74 920
  • 904
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 902
   Тук видях тази книга http://www.book.store.bg/c/p-p/m-345/id-22869/istinata-za-vredni … -anna-gipius.html
   но може би никой още не я е купил! Защото щеше веднага да напише силни думи за нея... Не мога да я похваля, просто материята е отблъскваща... Само от преглеждането ми се спече мозъка...Събрано е всичко от тази тема и отгоре...

   Купете си я, да ви питам тогава колко неща ще хвърлите в контейнерите за разделно събиране и колко "открития" за чакащи ремонти и ........

моожеш ли да дадеш малко повече информация за * Токсичността на съдовете за готвене и приборите за хранене* за която пише в тази книга. вижда ми се интересно

# 16
  • Мнения: 2 652
Идвам и тук да пусна това - забраняват вредните химикали в детските играчки (за щатите става въпрос) - фталати и олово.
http://www.startribune.com/politics/national/congress/26159554.h … ml?page=1&c=y
http://www.marketwatch.com/news/story/congress-bans-dangerous-ch … %7D&dist=hppr

# 17
  • Мнения: 360
Знам, че някъде се обсъждаше, но искам да питам дали пустият тефлон е много вреден?

# 18
  • Мнения: 2 652
Знам, че някъде се обсъждаше, но искам да питам дали пустият тефлон е много вреден?

Оууу, не се бави, ами го хвърляй веднага. Задръж само да проверя дали в кофата за стъкло и метал, обаче.

# 19
  • Мнения: 360
Знам, че някъде се обсъждаше, но искам да питам дали пустият тефлон е много вреден?

Оууу, не се бави, ами го хвърляй веднага. Задръж само да проверя дали в кофата за стъкло и метал, обаче.
Grinning
Не искам да досаждам, но защо точно е вреден и винаги ли има проблем или само когато е надраскан?

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 10:21 от ellpi

# 20
  • Мнения: 3 271
И аз не съм много наясно за тефлона, просто съм го свела до минимум. Преди ползвах най-много него и йена съдове, сега минах масово на йената. Но все пак понякога правя яйца и палачинки в него. Не е издраскан.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Доколкото съм чела из нета тефлонът отделя опасни изпарения при загряване над 240 градуса. При пържене лесно се достига тази граница. Предполагам, че при варене и печене под тази температура няма опасност. Но за по-сигурно по-добре да се избягва, когато ноже.

# 22
  • Мнения: 295
Не знам дали това вече е разглеждано тук, но ето едно предложение за пелени за еднократна употреба, които ще са много удобни, когато човек отиде на почивка и няма възможност да пере Simple Smile Могат да се намерят в ДаНет или магазините на "Неделчев и Неделчев".
Ако някой ги е ползвал, нека сподели. На мен ми предстои следващата седмица, когато отиваме на море  Peace

# 23
  • Мнения: 2 652
Споделям за пелените Wiona - просто са малко по-обемни и дебели от конвенционалните. Предполагам, защото нямат силно абсорбиращия гел, с какъвто са останалите. Иначе са си ОК и не миришат на нищо.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Според вас какво е най-екологично да се ползва за стени и тавани? Освен вар за тавана, знаете ли марка безвредни бои?
Сигурно е коментирано вече, но не открих, освен, че е споменат нетоксичен латекс, но не намерих друга информация.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 190
При немските  бои Coparol  има 3-4 вида супер безвредни, някои безвредни дори по времена работа.
Принципно има варови безвредни бои, но още не съм ги търсила.

Аз имам въпрос за кутийките на dvd. Ужасно смърдят (сигурно са PVC), особено на детските филмчета, притурки към вестници...   Дайте идея за нещо, което позволява и прегледност. Да подмена изцяло.

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 21:19 от ОП

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 133
А някой знае ли къде във Варна се продават тези бои Caparol?
Дисковете могат да се държат в хартиени бели пликове за дискове (с целофан по средата) и да се надписват, така не става ли?

# 27
  • Мнения: 2 652
В предишната тема стана въпрос за мокрите кърпички на Нивеа, които са биоразградими - Сребърен облак пусна инфото. Сега, аз им огледах подробно съдържанието и се оказа, че имат 5 вида парабени. Изчетох и всички други видове кърпички - всички имат парабени, EDTA и други екстри. Установих, че само тези на Hipp нямат и са без оцветители, алкохол и PEG-емулгатори Но пък не са биоразградими.

За който се интересува, преписвам съдържанието им: вода, масло от сладък бадем, фенокиетанол, глицерин, натриев бензоат, токоферил ацетат, парфюм, полиглицерил, лаурил глюкозид, ксантанова смола, натриев полиакрилат, бензоена киселина, дехидроацетна киселина, екстракт от лайка. 1.50 лв. Тези звучат най-безобидно, да прочетете само на Памперс за какво става въпрос.

# 28
  • Мнения: 762
Аз имам въпрос за кутийките на dvd. Ужасно смърдят (сигурно са PVC), особено на детските филмчета, притурки към вестници...   Дайте идея за нещо, което позволява и прегледност. Да подмена изцяло.
Аз си правя опаковки от цветни кадастрони.Отгоре ги апликирам,рисувам и какво ли не-в зависимост колко ми е любим диска.Предполагам ще е още по-яко ако има и дете,което да помага в креатичния процес.

# 29
  • Мнения: 182
Здравейте
Купих си днес препарат за миене на съдове Фрош. Та да питам ттрябва ли да се разрежда, че гледам пише 5мл на 5лв вода. А също си взех и течен препарт за пране Фрош много съм доволна, дори повече от този на Дионис.

Общи условия

Активация на акаунт