"Зелена" (ЕКОЛОГИЧНА) тема-3

  • 74 998
  • 904
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 385
Ще направя всичко възможно да отида Peace

# 616
  • София
  • Мнения: 5 203



     Наблюдавали ли сте се как се държат хората, когато са на хотел или просто в чуждо, друго населено място/държава ?
     Навиците ни да разделяме опаковките, да си мием зъбите със спиране на водата, да гасим осветлението, отоплението, климатика.... В моето семейство не изчезват, защото не ги плащам отделно, а са включени в цената или пък защото цапам на някакви си чужди хора.... Масово обаче виждам как съм смешна и жалка в очите на хората.... Бедна откачалка някаква, дето си гаси лампите и си носи боклука  от пикника, та си цапа раницата. А децата ми, вместо да им връча по една пластмасова вилица, ги мъча с метални, та да ги мия после.... Ох, .... и моб телефон не си сменям с нов модел вече 7 години. И не давам на децата близалки и чипс. Ай, ай, ай....

  от   http://globulgreen.bg/bg/mobiles-recycling/   
"Неправилно изхвърлена в природата, една-единствена батерия може да отрови около 600 000 литра безценна вода - това е равно на количеството вода, което едно 4-членно семейство в Германия изразходва за над 2 години, а семейство със същата големина от Мозамбик - за повече от 102 години"

# 617
  • Мнения: 2 759
                      Аз също запазвам навиците си, особено на работа - пестя парите на шефа много внимателно  Blush.
                      Отделно, в няколко други теми се повдигна въпроса за лекарствата с изтекъл срок на годност и от постингите се вижда, че хората масово ги изхвърлят с боклука, вместо да ги върнат в аптеката, както е редно. Вече има изследвания на водите, почвата, вкл. в питейна вода се откриват остатъци от лекарства. Това ми се струва доста притеснително! Върха беше, когато днес в една хомо тема процетох цитати от някакви учебници, в които се казваше, че повишеното количество естроген в организма например може да повлияе на сексуалната ориентация. Зачудих се дали нивото в организма може да се покачи от естрогена в питейната вода (а такъв беше откритит във водата от изследването).

# 618
  • София
  • Мнения: 5 203
...повишеното количество естроген в организма например може да повлияе на сексуалната ориентация. Зачудих се дали нивото в организма може да се покачи от естрогена в питейната вода (а такъв беше откритит във водата от изследването).
Не знам за това изследване, знам за фталатите и бисфенола в пластмасите , че са естрогеноподобни и ги посочват като вероятен причинител на хормоналните проблеми на последните поколения, хранени с пластмасови шишета и играта на децата с гадни ПВЦ-играчки... А нашата игра, с гадни ПВЦ-дограми, настилки, облицовки, первазчета и въобще...

# 619
  • Мнения: 5 173
а семейство със същата големина от Мозамбик - за повече от 102 години"
Зависи за какво сем става въпрос. Защото бреатовчед ми е ходил там няколко пъти и има такива курорти, че Shocked, а аз те били страна от 3 свят.
А къде да изхвърляме батериите?
Имам 1 плик, пълен с какви ли не батерии, но се чудя къде да ги предам. В Екобулпак не ги искат.

# 620
  • Мнения: 2 759
                          http://www.socialnost.com/swetowni-nowini/lekarstveni-preparati- … ina-voda-usa.html

                          Ако издиря линка с подробностите ще постна и него.

                          Шушулче, занеси ги в Метро, или... не мога да обясня точно... до Руски паметник...

# 621
  • Мнения: 5 173
Ми, добре, ама съм от Пловдив Blush.
Казваш, в Метро ги събират. Супер. Ще ги занеса там. А къде по-точно?

# 622
  • Мнения: 4 555
Зачудих се дали нивото в организма може да се покачи от естрогена в питейната вода (а такъв беше откритит във водата от изследването).
Аз съм чела изследване, според което много птици, хранещи се от океаните с храни, които плуват в компанията на пластмасови боклуци, се опитват да правят двойка от две женски, т.е. получават хормонални смущения.

# 623
  • Мнения: 385
А къде да изхвърляме батериите?
Имам 1 плик, пълен с какви ли не батерии, но се чудя къде да ги предам. В Екобулпак не ги искат.
В магазините на Глобул, където събират стари телефони и зарядни. Питах преди време дали може и обикновени батерии да се връщат, казаха че може Peace

# 624
  • Мнения: 5 173
А къде да изхвърляме батериите?
Имам 1 плик, пълен с какви ли не батерии, но се чудя къде да ги предам. В Екобулпак не ги искат.
В магазините на Глобул, където събират стари телефони и зарядни. Питах преди време дали може и обикновени батерии да се връщат, казаха че може Peace
Благодаря  bouquet

# 625
  • Мнения: 2 759
...Казваш, в Метро ги събират. Супер. Ще ги занеса там. А къде по-точно?
                        Обикновено има кофа с надпис във фоайето, преди да влезеш с картата.
                       Някой връщал ли е телефон в офис на мобилна компания?

# 626
  • Мнения: 925
Някой знае ли къде мога да намеря рециклирана хартия? Искам да направя на такава хартия поканите за сватбата си. Ще намеря някой да ми ги напише ръчно или ще търся ръкописен шрифт, да се напечата текстът с него. Но искам хартията да е рециклирана.

# 627
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
                       Някой връщал ли е телефон в офис на мобилна компания?
Аз! На майка ми телефона. Върнах го като си купувах нов. В магазина, мисля беше дада.

# 628
  • Мнения: 2 652
Някой знае ли къде мога да намеря рециклирана хартия? Искам да направя на такава хартия поканите за сватбата си. Ще намеря някой да ми ги напише ръчно или ще търся ръкописен шрифт, да се напечата текстът с него. Но искам хартията да е рециклирана.

Само офисна рециклирана хартия съм виждала, ей тук. Не знам дали ще станат покани от нея. Но пък може да питаш производителите дали правят и друг вид хартия.
Между другото, освен поканите, има вече агенции, които правят екологично сватбено тържество  Mr. Green и можеш да вземеш идейки. Например, украса за масите от малки цветя в саксийки, които после гостите да си вземат, торбички с лавандула, камъчета и разни други.

# 629
  • Мнения: 925
Благодаря!
Аз намерих рециклирана хартия и картон и тук. Ще ходя да ги видя и да си избирам в четвъртък. Иначе всичко го мисля в еко стил за сватбата и е подчинено на почина reduce, reuse, recycle.
Ще има мръвки обаче за ядене, няма как, но не страдам от това.

Общи условия

Активация на акаунт