Идват ли родителите ви?

  • 2 119
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 27 524
Гостували ли са ви, често ли са при вас или категорично се дърпат? И на каква възраст са и влияе ли това?
Питам ви, защото от доста време се опитвам да докарам нашите тук, дори за 3 дни да е. Не искат и не искат. Tired  Майка ми е на 63, баща ми на 70. Но пък дойде бабата на съпруга ми, която е над 75.... значи и те могат  Crossing Arms . Все се притесняват, все намират причини да не дойдат, а толкова ми се иска да видят къде и как живея, да ги заведа в Париж (мечтата на баща ми)... много ли искам, да настоявам ли или да ги оставя сами да решат...
Родителите ви идват ли; колко често? А има ли такива, които не са идвали изобщо и защо?

# 1
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 757
Моите са идвали 2 пъти. Иска ми се да е по-често, но и те малко като твоите се дърпат. На мъжа ми ни посещават доста по-често и са и с доста по-големи претенции Sick Мисля че възрастта не е причината. По-скоро е може би стреса, промяната, евентуално езиковата бариера, това че са зависими от теб. Аз също много настоявам и винаги ми се иска да е по-често идването. Да не говорим, че след последните прибирания в България, все повече се загнездва мисълта, че не ми се прибира там, а предпочитам да ги взема с мен някъде по белия свят, за да си починат.
Свекърва ми не е идвала при нас изобщо. Беше болна и я беше страх да пътува.
Не знам, може би ако използваш детето като претекст, ще се съгласят да дойдат Wink

# 2
  • загубено
  • Мнения: 6 536
Моите идват често.Мама идва всяка година за месец,месец и половина.
Баща ми по рядко,но си имаме и една баба на доста годинки и винаги трябва да има някой да и помага.
Винаги когато могат,обаче идват Peace

Майка е на 59,баща ми на 64 години.
Понякога възрастта има значение.
Ако има и разни болежки,е нормално да се притесняват да се отдалечат от
всичко познато и близко.

# 3
  • T"A
  • Мнения: 2 515

Родителите ви идват ли; колко често? А има ли такива, които не са идвали изобщо и защо?


Моите не са идвали нито веднъж до сега (живея в чужбина от края на октомври 2002)  Sad
Причините са - работата на майка ми и това, че гледат двете ми кучета, които няма на кого да оставят.
За протокола ще кажа, че родителите ми са млади - на 60 години.
Полетът е 2 часа, не сме далече...
Тази година бяхме планирали посещение (тяхно у нас), но решихме да се женим и те казаха - "щом тази година вие ще идвате у нас, ние ще дойдем при вас догодина". Ще чакаме още една година.

# 4
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Майка ми дойде миналата година за пръв път, след увещаване от 2002 година насам. Причината: шовинистическа. Беше казала, че и 1 месец няма да издържи, но на 3-ят едва я накарахме да се прибере (баща ми ни терореше всеки ден по телефона кога ще се прибира). него никога няма да го поканя.

Сега майка ми все повтаря колко е хубаво, но не мисля да я взимаме този път, докато не решии някои кардинални проблеми за себе си ( дано й е стимул ).

# 5
  • Мнения: 3 241
Идват да. За общия ми престой от 9 години в чужбина всяка година е идвал поне единият (и ние имаме куче и няма как да дойдат и двамата). Но родителите ми са доста млади и пътуват и сами много често.
Виж с баба ми е по-трудно, въпреки че е добре със здравето, повече се притеснява и досега е идвала само 2 пъти, винаги с майка ми. Но пък много и харесва и с кеф си спомня как си е прекарала и колко интересни неща е видяла и опитала.

За мен всичко е до характер и притеснение, а не толкова до възраст. Но си мисля, че може да се измисли начин за всеки как да го привлечеш да ти дойде на гости. Успех.  Peace

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 102
И моите не са идвали, майка ми ако тръгне насам ще трябва да понесе и сиамката с нея, защото на баща ми не би разчитала, на него и двете кучета са му в повече. Баща ми пак ако дойде, не знам как ще издържи с непушенето, той с цигара става, с цигара ляга Rolling Eyes 

# 7
  • Мнения: 27 524
Баща ми пак ако дойде, не знам как ще издържи с непушенето, той с цигара става, с цигара ляга Rolling Eyes 

У вас на прозореца или балкона не може ли да пуши?  Thinking

# 8
  • Мнения: 5 183
Майка ми е на 55, не е идвала. Работи.
Татко дойде преди 3 години.
Тогава беше на 53.
КАЗА 4е няма да повтори, въпреки 4е му хареса.
То нашето е "девет дена път с камили"  ooooh!

# 9
  • Мнения: 7 914
майка ми идваше по 1 път в годината, докато не стана баба... вече идва по 2 пъти, като единия път задължително е по Коледа и Нова година
55 направи тази година Peace
татко за съжаление вече нямам Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 3 932
нямаме проблем с идването на близките, любимият внук засега се оказва достатъчен за мотивация. но все пак говорим за възраст 50-60 години...
Пресен случай, бащата на една моя колежка дойде на 74години уж за месец и половина, но си замина на 7-я ден  Rolling Eyes каза, че живеели като "скотове???" (разбирай около къщата им няма кафенета и магазини, до които да си ходел пеша) и, че не разбирал той аджеба, защо не може да си влиза у комшията, когато си реши...или поне в двора му. Тук вече май говорим за една по-особена възраст  Thinking и характер, но често срещащи се все още.

Абе сложно е, ма ти настоявай, все пак не чак толкова далече Европата  Peace

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Баща ми пак ако дойде, не знам как ще издържи с непушенето, той с цигара става, с цигара ляга Rolling Eyes 

У вас на прозореца или балкона не може ли да пуши?  Thinking
На балкона да, но цялото пътуване дотук и обратно; кратките паузи едва ли ще му стигнат. Той в София като ми гостуваше, стоя все отвън, за да пуши, влизаше само за ядене и спане в апартамента ooooh! В добавка - на 70 год. е все пак, трудно ще мога да го променя поне за малко Sad

# 12
  • Мнения: 3 461
Мама живее с нас от 5 години, като дойде тук беше на 70 години, сега е на 75. Много й харесва, сега с неохота се връща за 4 дни да си смени паспорта. Взехме я при нас уж ние да се грижим за нея, а тя ни изгледа всичките. Успоредно с това направи две изложби тук, макар че по професия е гинеколог. Баща ми не е идвал, той е на 76, също е лекар и все още работи. Проблемът с идването на бг граждани тук е, че трябва покана от местен спонсор, но откакто направих фирма вече аз се явявам такъв, така че това отчасти помага много.

# 13
  • Мнения: 3 423
Ако ние ходим по няколко пъти, не идват.
Иначе идват. Заедно, поотделно. Дойдоха
за презентацията на дипломния ми проект,
дойдоха за раждането на внучето, половин
година по-късно пак дойдоха. Редуват се с
родата на Лиско. Кажи-речи, у нас почти през
месец има по някое посещение. Или ние ходим.

Ако са болни възрастните, ги разбирам, че не им
се ходи никъде, за да не ви товарят, а и от страх.
Не ги карайте насила.

Noia, как така майка ти живее с вас? Това не вреди
ли на семейните ви взаимоотношения? Съобразяване,
туй-онуй, а и на тяхното? Все пак живеят разделено...

# 14
  • Мнения: 3 461

Noia, как така майка ти живее с вас? Това не вреди
ли на семейните ви взаимоотношения? Съобразяване,
туй-онуй, а и на тяхното? Все пак живеят разделено...

Лиске, Джон настоя да я вземем при нас, за да се грижим за нея, макар че както казах, да е жива и здрава, тя има повече енергия и от мен понякога. Винаги е била много тактична, благодарение на нея имаме възможност и да прекарваме по-качествено време само двамата. Тя ми е и най-добрата приятелка тук, купонджийка е, изобщо цари хармония. Семейните ваканции я вземаме с нас, миналия август летя 48 часа за 3 седмици. Много често излизаме само двете, изобщо намерили сме баланс, никой не се чувства ощетен и в същото време всеки има собствена територия. Баща ми е щастлив, когато работи, около него е семейството на брат ми, чуваме се непрекъснато.

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 19:55 от Noia

# 15
  • Мнения: 1 436
Майка ми е идвала 2 пъти. С баща ми имат обща фирма и не могат да я затворят за месец, за да дойдат и двамата, а до нас пътят също е 9 дена път с камили  Laughing и не върви да дойдат за 1 седмица примерно. Проблемът е, че не им е уютно да са отделно един от друг Simple Smile (по техни данни за 28 години брак са се отделяли 4 пъти - 2та пъти които майка ми е раждала и 2та пъти, в които майка ми беше тук  Crazy). Иначе са 'млади старци'  Mr. Green (50 и 52), та поне мерак за пътувания имат. Чуват се от време на време люти закани, че като има внуче(та) ще идват в комплект и за дълго, ама да го докараме до там  Grinning

# 16
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Мойта майка растоянието София _Испания  ве4е го взима като Халите_НДК Mr. Green,Отдавна ве4е не зная колко пьти е иdвaла Thinking,нaй_мaлко sа на гoдиnа 2.
Sеgа iдва в на4alотo nа oкtоmври и си оtиwа деkември меsец.
А ина4e bаЩа mи i tой iдвa нqkоlко пьти ,но нe толkова 4eсtо колкото майkа мi
Дядo mи дойде kоgаtо sе роди Aлекs и сегa пак Щe идва,tой е nа 75 gоdиnи и хи4 не го интересувa Laughing Heart Eyes,sамо иска dа gо 4акаме nа gаrаtа Laughing.

# 17
  • Мнения: 3 988
Докато живеехме в Германия моите родители дойдоха само един път за 6 години. Родителите на съпруга ми идваха всяка година без изключение, както са правили и предишните години от както сина им беше там. И двамата знаят немски, свекъра и английски. Това създава удобство. Причина за редовните посещения е и факта, че дъщеря им също е в Германия и така се виждат и с нея. По-възрастни са от моите родители (55/60 вс. 62/66), но в по-добро здравословно и материално състояние. Майка ми и баща ми се притесняваха много за финансовата страна на нещата и не пожелаха да дойдат пак.

Тук все още не са идвали нито едните, нито другите и бас давам, че свекърът и свекървата ще са първи, нито че мрънкат, че сме далеч.  Wink Не знам баща ми и майка ми как ще се справят с едно толкова дълго пътуване и без да знаят език, но няма да са първите, нито последните. Все някак ще го нагласим. Само да се преместим в по-голям апартамент и почвам навивките.  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 3 880
Последните 5 години (откакто махнаха визите и се роди внучето Wink) майка ми идва всяка година и стои по месец. Баща ми още не е идвал, но и ние имаме стара баба, която не е хубаво да остава за дълго сама. На 58 и 62 са.

# 19
  • Мнения: 1 550
Нашите идват често. Всяка Коледа са ни на гости. Докато бях студентка се редуваха да гледат малкия.
Майка ми беше тук 3 пъти за по 3 месеца, а баща ми остана 6 месеца.
Не им харесва пътуването. Майка ми изпитва панически страх от летене със самолет Confused
Баща ми няма този проблем, но всеки път има някакви неуредици около пътуванията им.
Много им харесва да прекарват времето си с нас и да ни се радват, но след 2 седмици престой тук стават най- върлите родолюбци Mr. Green и искат да си ходят. Няма нищо по- хубаво от България за тях, но много им липсваме. Идват за да прекарат известно време с нас.
Вчера се прибрахме след 5- седмичен престой във България.Разделихме се с обещанието, че ще се видим по Коледните празници Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 4 700
Майка ми идва всяка година zимата zа по три месеца. На 65 години е, но никога не се оплакала от пътуването. Страх я е от летенето и пътува с автобус.  Sick
БаЩа ми дойде zа пръв път таzи година. На 74 години е, дойде със самолет. От 7 години съм тук и доста време го убеждавах. Веднъж му купих самолетен билет с надеждата, че при свърШен факт няма да откаже, но уву, не дойде. След това му посеЩение каzа, че много му е харесало и с удоволствие Ще дойде пак. Никога не ми го е каzвал директно, но причината поради която не идва е фактът, че аz трябва да поема раzноските. Просто не иска да ми е в тежест, неzависимо че аz мога да си поzволя да поема раzходите му.

# 21
  • Мнения: 404
Откакто стана баба, майка ми ни гостува всяка зима за по 3 месеца (татко почина, така и не видя внучетата си). Колкото по я ангажираме с нещо- толкова по-добре се чувства. Иначе и доскучава. Но това е "златно" време за децата ни- обич и българска реч от най-близък човек.

# 22
  • Мнения: 71
И при нас  не са идвали , но  сега  нямат  търпение  да  видят  внучката  smile3508 / това  е  най добрият  стимул  за  сега, като се има предвид  ,че  и ние  не сме  били от отдавна при  тях! другия  месец  стягат  багажа! smile3521

# 23
  • Мнения: 7 605
Татко идва 4ат пат, сега се глаzи таzи есен да дойде и да се оперира тук. Но той е живял 30 години в Германия, втори дом му е  Wink

# 24
# 25
  • Мнения: 5 710
О, да. Тази година 2 пъти ( досега), аз също връщам визитите  Laughing

# 26
  • Мнения: 7 914
това е най-краткия отговор по темата Joy

без лошо чувство  bouquet

# 27
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Майка ми дойде,когато се роди синът ми да ми помага за 1 месец.Баща ми още не е идвал.Сега ги чакам да дойдат двамата за 1 седмица в началото на септември.Баща ми е на 54г,но е пенсионер по болест и това го спира да пътува.А майка ми е на 49г.,но работи и не може да остави баща ми сам,и затова не е идвала от 2 години насам.А свекъра не е идвал изобщо и май няма и да дойде.Свекървата беше тук миналото лято за 1 месец,но тази година по здравословни причини не можа да дойде. Peace

# 28
  • NL
  • Мнения: 520
Идвали са само веднъж и двамата,заедно.Незнам дали пак ще повторят.Първото,защото не са много по пътуванията,второ тук им беше притеснено при все,че постоянно навсякъде бяхме с тях,трето и двамата все още работят и трябва да се съобразяват с отпуски.
Така както гледам по им допада идеята ние да пътуваме към Бг.

# 29
  • Мнения: 2 804
Майка , си отиде и няма как да дойде , но и беше много болна за дълъг път едва ли можеше да си го позволи . Беше на 53 години .
Татко ми сега е на 55 , но все още за 8 години престой тук не е идвал да ни види къде сме и как сме .
Сестра ми идва , но тя е само на 18 години и иска да обикаля и да види .
Настоявай , не е лошо човек да излезе и да види нещо различно от ежедневието ! Да ви видят , да по обиколите държавата да отидете до Дисни .
Дано скоро се похвалиш с новината , че са при вас  ! Praynig

# 30
  • При семейството си
  • Мнения: 6 623
Не са идвали. Оправданието е работата, по-скоро отпуските, а наистина си струва да дойдат за по-дълго време. За Европа, обаче, няма проблеми, ходили са.   

# 31
  • Мнения: 393
Мама идва почти всяка година, татко...така и не можа Cry.
За тази година-не знам. След близо месец ваканция в Китай, много-много не и се пътува (все пак "фирмичка" има, а и е на години). За сметка на това леля ми ( сестра и) ще ни гостува. Живот и здраве чакам мама за Коледа

# 32
  • Мнения: 1 526
Тази година мама дойде за 6 мес.- главно заради внуците.
Предното и посещение беше точно преди 4 години.
Дано да разрадим амплитудите...

# 33
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   Майка ми дойде през юли за седмица,но нямаше търпение да си тръгне,тъй като не и понесоха горещините.Баща ми не си пада по пътуванията,така,че няма и да дойде.

# 34
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Идват я,къде Ще ходят. Wink
Майка ми откакто се роди голямата ми дъЩеря идва всяка година за по месец,месец и половина, даже една година стоя цели три месеца и малко,кеф. Blush Мъжът ми много оби4а,когато майка ми е у нас,много се та4ат двамата. Heart Eyes Не веднъж ми е казвал,4е ако зависи от него би я взел да си живее при нас. Само дето не знам баЩа ми как би реагирал. Twisted Evil Всеки път, когато майка е тук татко хлен4и по телефона кога Ще се прибира,липсвала му. Crossing Arms Той самия е идвал два или три пъти,откакто живея тук,но последните 5 години ги пропусна. Сега съм им замислила едно идване с майка ми през октомври за една седмица. Mr. Green
Сестра ми си идва редовно поне веднъж в годината за две седмици,по4ти винаги през лятото за да бейбиситва двете си племенни4ки,докато тукаШните баба и дядо са на море а ние работим.
Баба ми стана на 75 това лято. Heart Eyes Тя е малко като майката на Ноя.Дойде за първи път за сватбата ни,заедно с дядо ми.Тогава всъЩност присъства цялото ми семейство: наШите,баба и дядо,леля ми и 4и4о ми и братов4едите ми.Не можа да дойде само другия ми дядо,баЩата на баЩа ми и за съжаление не до4ака за малко да види първата си правну4ка. Confused Тази година стоя обЩо три месеца и се 4увстваШе прекрасно тук,макар,4е не знае езика,но за това се грижи голямата ми дъЩеря,която и е персонален превода4. Wink Единственото,което и липсваШе беШе бг.телевизия,но за другия път Ще се опитам да реШа и този проблем. Wink
ОбЩо взето в заклЮ4ение мога да кажа,4е предпо4итам пове4е близките ми да идват тук,отколкото ние да си ходим. Peace

# 35
  • Мнения: 3 521
Идват, майка даже доста често - при нея проблемът с отпуските е по-лесен за решаване.
Пътят не е много - с автобус са 20-22 часа.
Майка е на 51, а татко на 53 г. Peace

# 36
  • Мнения: 3 804
моите са идвали няколко пъти-но пък майка е на 54,а татко на 61 и оби4ат да пътуват,нищо 4е не знаят езика с помоща на големите,а и сами понякога излизат и пазарят или само на разходки

# 37
  • Мнения: 27 524
Дано скоро се похвалиш с новината , че са при вас  ! Praynig

Благодаря ти, дано  Hug
Но и Лисето е права за насилването, че не бива...

# 38
  • Мнения: 1 132
Майка ми идва задължително всяка година за един месец по Коледа и Нова година. Понякога идва и за по десетина дни през май. Съчетава почивните дни и малко отпуска. Баща ми все заради работа не може да дойде  Sad . Сега вече и здравословното му състояние не позовлява.  Sad
Мама е на 55, а татко на 59.

Общи условия

Активация на акаунт