Идват ли родителите ви?

  • 2 110
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 436
Майка ми е идвала 2 пъти. С баща ми имат обща фирма и не могат да я затворят за месец, за да дойдат и двамата, а до нас пътят също е 9 дена път с камили  Laughing и не върви да дойдат за 1 седмица примерно. Проблемът е, че не им е уютно да са отделно един от друг Simple Smile (по техни данни за 28 години брак са се отделяли 4 пъти - 2та пъти които майка ми е раждала и 2та пъти, в които майка ми беше тук  Crazy). Иначе са 'млади старци'  Mr. Green (50 и 52), та поне мерак за пътувания имат. Чуват се от време на време люти закани, че като има внуче(та) ще идват в комплект и за дълго, ама да го докараме до там  Grinning

# 16
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Мойта майка растоянието София _Испания  ве4е го взима като Халите_НДК Mr. Green,Отдавна ве4е не зная колко пьти е иdвaла Thinking,нaй_мaлко sа на гoдиnа 2.
Sеgа iдва в на4alотo nа oкtоmври и си оtиwа деkември меsец.
А ина4e bаЩа mи i tой iдвa нqkоlко пьти ,но нe толkова 4eсtо колкото майkа мi
Дядo mи дойде kоgаtо sе роди Aлекs и сегa пак Щe идва,tой е nа 75 gоdиnи и хи4 не го интересувa Laughing Heart Eyes,sамо иска dа gо 4акаме nа gаrаtа Laughing.

# 17
  • Мнения: 3 988
Докато живеехме в Германия моите родители дойдоха само един път за 6 години. Родителите на съпруга ми идваха всяка година без изключение, както са правили и предишните години от както сина им беше там. И двамата знаят немски, свекъра и английски. Това създава удобство. Причина за редовните посещения е и факта, че дъщеря им също е в Германия и така се виждат и с нея. По-възрастни са от моите родители (55/60 вс. 62/66), но в по-добро здравословно и материално състояние. Майка ми и баща ми се притесняваха много за финансовата страна на нещата и не пожелаха да дойдат пак.

Тук все още не са идвали нито едните, нито другите и бас давам, че свекърът и свекървата ще са първи, нито че мрънкат, че сме далеч.  Wink Не знам баща ми и майка ми как ще се справят с едно толкова дълго пътуване и без да знаят език, но няма да са първите, нито последните. Все някак ще го нагласим. Само да се преместим в по-голям апартамент и почвам навивките.  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 3 880
Последните 5 години (откакто махнаха визите и се роди внучето Wink) майка ми идва всяка година и стои по месец. Баща ми още не е идвал, но и ние имаме стара баба, която не е хубаво да остава за дълго сама. На 58 и 62 са.

# 19
  • Мнения: 1 550
Нашите идват често. Всяка Коледа са ни на гости. Докато бях студентка се редуваха да гледат малкия.
Майка ми беше тук 3 пъти за по 3 месеца, а баща ми остана 6 месеца.
Не им харесва пътуването. Майка ми изпитва панически страх от летене със самолет Confused
Баща ми няма този проблем, но всеки път има някакви неуредици около пътуванията им.
Много им харесва да прекарват времето си с нас и да ни се радват, но след 2 седмици престой тук стават най- върлите родолюбци Mr. Green и искат да си ходят. Няма нищо по- хубаво от България за тях, но много им липсваме. Идват за да прекарат известно време с нас.
Вчера се прибрахме след 5- седмичен престой във България.Разделихме се с обещанието, че ще се видим по Коледните празници Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 4 700
Майка ми идва всяка година zимата zа по три месеца. На 65 години е, но никога не се оплакала от пътуването. Страх я е от летенето и пътува с автобус.  Sick
БаЩа ми дойде zа пръв път таzи година. На 74 години е, дойде със самолет. От 7 години съм тук и доста време го убеждавах. Веднъж му купих самолетен билет с надеждата, че при свърШен факт няма да откаже, но уву, не дойде. След това му посеЩение каzа, че много му е харесало и с удоволствие Ще дойде пак. Никога не ми го е каzвал директно, но причината поради която не идва е фактът, че аz трябва да поема раzноските. Просто не иска да ми е в тежест, неzависимо че аz мога да си поzволя да поема раzходите му.

# 21
  • Мнения: 402
Откакто стана баба, майка ми ни гостува всяка зима за по 3 месеца (татко почина, така и не видя внучетата си). Колкото по я ангажираме с нещо- толкова по-добре се чувства. Иначе и доскучава. Но това е "златно" време за децата ни- обич и българска реч от най-близък човек.

# 22
  • Мнения: 71
И при нас  не са идвали , но  сега  нямат  търпение  да  видят  внучката  smile3508 / това  е  най добрият  стимул  за  сега, като се има предвид  ,че  и ние  не сме  били от отдавна при  тях! другия  месец  стягат  багажа! smile3521

# 23
  • Мнения: 7 605
Татко идва 4ат пат, сега се глаzи таzи есен да дойде и да се оперира тук. Но той е живял 30 години в Германия, втори дом му е  Wink

# 24
# 25
  • Мнения: 5 710
О, да. Тази година 2 пъти ( досега), аз също връщам визитите  Laughing

# 26
  • Мнения: 7 914
това е най-краткия отговор по темата Joy

без лошо чувство  bouquet

# 27
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Майка ми дойде,когато се роди синът ми да ми помага за 1 месец.Баща ми още не е идвал.Сега ги чакам да дойдат двамата за 1 седмица в началото на септември.Баща ми е на 54г,но е пенсионер по болест и това го спира да пътува.А майка ми е на 49г.,но работи и не може да остави баща ми сам,и затова не е идвала от 2 години насам.А свекъра не е идвал изобщо и май няма и да дойде.Свекървата беше тук миналото лято за 1 месец,но тази година по здравословни причини не можа да дойде. Peace

# 28
  • NL
  • Мнения: 520
Идвали са само веднъж и двамата,заедно.Незнам дали пак ще повторят.Първото,защото не са много по пътуванията,второ тук им беше притеснено при все,че постоянно навсякъде бяхме с тях,трето и двамата все още работят и трябва да се съобразяват с отпуски.
Така както гледам по им допада идеята ние да пътуваме към Бг.

# 29
  • Мнения: 2 804
Майка , си отиде и няма как да дойде , но и беше много болна за дълъг път едва ли можеше да си го позволи . Беше на 53 години .
Татко ми сега е на 55 , но все още за 8 години престой тук не е идвал да ни види къде сме и как сме .
Сестра ми идва , но тя е само на 18 години и иска да обикаля и да види .
Настоявай , не е лошо човек да излезе и да види нещо различно от ежедневието ! Да ви видят , да по обиколите държавата да отидете до Дисни .
Дано скоро се похвалиш с новината , че са при вас  ! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт