Мамо vs. име

  • 6 237
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 731
Моите деца ми казват "мамо".Към майка ми се обръщат с "маминке",на свеки казват "бабо".За мен не е странно обръщението 'маминке',защото и аз така съм казвала на майката на майка ми.Така че го приемам за нормално.Затова и научих децата ми така да се обръщат към майка ми.Тъкмо различават двете баби.Както и приемам обръщение по име към майката.Щом и двете страни нямат проблеми,не виждам нищо странно. Thinking Heart EyesИ аз на свеки и казвам "маме",ама като не ме чуе и викам"Росеее". Joy

# 16
  • Мнения: 5 622
За мен лично, обръщението "мамо", не може да се замени с нищо друго!  Heart Eyes Както на моето дете към мен така и на мен, към моята майка!  Wink

# 17
  • Мнения: 2 448
...Към майка ми се обръщат с "маминке",на свеки казват "бабо"....

Ей това един ден като стана свекърва и видя , че снахата учи детето да вика на сватята "маминка", а на мен "бабо", ще има причини да пише теми в ДиС против свекървата.  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 941
Никога не съм наричала родителите си по имена. Дори понякога ми е странно някой като каже на майка ми Поли - за мен тя се казва мама. Мисля, че когато имам дете ще ми се иска да ме нарича мама. Но, нямам намерение да насаждам каквото и да било, ще го оставя да се обръща към мен както му идва отвътре. Само да не ми вика Кош  ooooh! Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 23 096
Когато съм ядосана на майка ми, се обръщам към нея по име! Иначе си искам от моето дете да чувам думата "мамо", пък като порасне, ако иска и "наборе " да ми казва  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 3 423
Бой до синьо за такива некултурни деца!
Ако не помага, им се изтръгва езика. Де,
да видим, дали ще мъцнат повече на име.

# 21
  • Мнения: 4 965
Кака Сийка хубаво го е рекла. Не е твоя работа.
А и далеч по-важни са отношенията, а не обръщенията.
Защото: аз на баща ми казвам по име, а имаме страхотни отношения на баща и дъщеря /започнах да му викам така на шега, пък то си остана/ - обичаме се, уважаваме си, споделяме си, помагаме си и т.н. Имам и позната, която нарича родителите си "маме" и "тати", но като дете я спукваха от бой и тормоз /физически и психичски, с всички последици сега/, а сега /тя е на 35 г./ буквално й развалят семейството и постоянно я търсят за пари, а тя се крие от тях... Жалка история...

# 22
  • Мнения: 957
Според мен комбинацията Мамо плюс име е най-удачната и за двете страни...
За в бъдеще ако имам племенници ...ще забраня със закон да ми викат лели или подобно.

# 23
  • Мнения: 3 461
Най-малкият, понякога, когато баща му не го чува, се обръща на  Дарлиииинг  Laughing

# 24
  • Мнения: 4 678
Към мен малката по някога се обръща на фамилия..ама и жената така ми вика Hug

# 25
  • Мнения: 27 524
Да, познавам такива деца. Не ми допада, но хората са различни  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 6 713
Не ми допада идеята Naughty

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Имам две приятелки - сестри, които наричат майка си и баща си по име, от доста отдавна. Свикнала съм, ако кажат "майко" или "татко" ще ми прозвучи странно Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 3 099
Предпочитам това: "Да, мадам, права сте и ще последвам съвета Ви, както винаги с желание", но подозирам, че шансовете ми за такова ниво на комуникация са нищожни... Ще се примиря и с мама, и с името си.

# 29
  • Мнения: 212
Не мога да си представя да викам на моите родители по име. Те за мен са "майка" и "татко". Такова е и обръщението ми към тях винаги.
Дъщеря ми също ни вика "мама" и "тати". Само от време на време се обръща към мен със "сър" Simple Smile ама то е от анимационните филмчета... Ама аз не й забранявам да ми вика "сър" Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт