Завивки за първите месеци

  • 8 784
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 115
Все още ползваме такова и дори скоро се чудех до каква възраст се препоръчват?  newsm78

няма проблем докато намираш подходящо за възръстта - за по-големи дечица не правят, или пък докато не почне да недовоства и да си го сваля....
моя никога не е ползвал, просто не би понесъл такова нещо....

# 16
  • Мнения: 2 374
Когато се роди дъщеря ми,беше много топло завивах я само с една пеленка,между другото тя винаги е спала през глава от новородена в началото вероятно несъзнателно,а сега сама си се завива.......в началото бях много шашната докато свикна,защото и аз се страхувах от този синдром на внезапната смърт,но вече свикнах...няма как.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 364
Мисля, че се притесняваш излишно. Разбира се, че ще намериш това, което търсиш - има и матраци всякакви, и чаршафи с калъфчета. Ако в бебешките магазини не откриеш такива комплекти, би когла да провериш в магазините за спално бельо и трикотаж.
Но лично според мен и комплектчетата за бебета са чудесни - не се натоварвай излишно с лоши мисли какви вреди биха нанесли безобидните завивки и обиколници. Моята дъщеря от новородена спи в дървено креватче с обиколници - понеже е лятно бебе в началото я завивах с пелена, а в зимните месеци нанкаше в чувалче. Никакви проблеми не сме имали!
Приятно пазаруване!  Hug

# 18
  • Мнения: 789
Изобщо не съм ползвала олекотени завивки, подариха ни и така си седят неотваряни. Като дойде есента й купих бебешко спално чувалче - няма как да се задуши с него. 2 зими спи така. Не ми се струва ограничаващо - те се разширяват към крачетата и може да си рита на воля.

Вече са ти казали, че бебетата в началото не мърдат много-много, спокойно можеш и с одеалце да го завиваш, като го подпъхваш под ръчичките.

# 19
  • Мнения: 223
Олекотените завивки и мен ме плашат. Винаги съм завивала моя син с памучната пелена. В зимните месеци слагах две такива пелени или едно чаршафосано изключително тънко одеяло, непухкаво. и аз слагам завивката без да покривам раменцата
Виждала съм в някои магазини плетени одеялца(машинно). Те са по тежки, а в същото време с по-рехава плетка и знам, че в Англия бебетата спят именно с такива
Обиколниците ми са тънки и покриват само две от страниците на креватчето.
Преди да родя подарявах на новородените бебета чувалчета за спане. Когато родих се оказа, че моето бебе се поти дори и в най-тънките такиваSad Продължавам да ги харесвам обачеSimple Smile
Не се страхувай за бебето.

Последна редакция: нд, 03 авг 2008, 01:35 от Тиги-Мигъл

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите бебета са зимни и от самото раждане съм ги завивала с олекотена завивка

# 21
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Дъщеря ми е есенно бебе.Бях купила точно от детски магазин одеало и отделно спален комплект само с чаршафчета....цената им беше около 14лв.
Обличах си одеалото и си го ползвах без проблем.Първият месец дори ползвах възглавничка за гръбчето зая да не се обръща.
Обиколник имах само на решетката отпред, който беше здраво захванат.

# 22
  • Мнения: 9 973
олекотена завивка

# 23
  • Мнения: 2 111
Дъщеря ми е есенно бебе.Използвах пелената от комплекта за изписване или олекотена завивка.
В спален чувал започна да спи като стана на 4-5 месеца,защото постоянно се отвиваше.

# 24
  • Мнения: 396
Майчетата са те посъветвали за всичко.
Само ще споделя, че аз също не съм ползвала обиколник, а възглавница сложих след година и половина.
Завивахме се с олекотена завивка , а по-късно с леко одеялце, за което си уших стандартна калъвка.

# 25
  • Мнения: 2 807
Тънки чаршафи и одеала - 100 % памук.

# 26
  • Мнения: 384
Моят син се роди в края на февруари и си беше студено. Колкото и да затопляме стаята, изстива през нощта, така че спеше с одеалце в плик. Спи в кошче-люлка, а и нощно време не е от най-шавливите, така че не сме имали проблем с отвиването. Сега го завивам с тънко одеалце от чист памук. Чувалче не съм взимала и не бих ползвала. Кърмя го и през нощта на три часа, а той обича да рита, докато суче. Чувалчето ще го ограничава, а да го вадя и слагам в него е пълен абсурд - той си суче, колкото иска и си заспива в ръцете ми.

# 27
  • Мнения: 399
Моят син се роди в края на февруари и си беше студено. Колкото и да затопляме стаята, изстива през нощта, така че спеше с одеалце в плик. Спи в кошче-люлка, а и нощно време не е от най-шавливите, така че не сме имали проблем с отвиването. Сега го завивам с тънко одеалце от чист памук. Чувалче не съм взимала и не бих ползвала. Кърмя го и през нощта на три часа, а той обича да рита, докато суче. Чувалчето ще го ограничава, а да го вадя и слагам в него е пълен абсурд - той си суче, колкото иска и си заспива в ръцете ми.
Само да вметна,че чувалчетата не са чак толкова тесни-поне моето дете си рита в него колкото си иска!  Peace

# 28
  • Мнения: 3 034
чувалчетата изобщо не са тесни и за 4.5-месечно бебе, каквото е моето в момента. като беше на един месец краката му стигаха до половината на чувалчето, а на широчина се нанасяше два пъти. само около вратлето и ръчичките са по тесни, за да не може да се измъква.

# 29
  • Мнения: 6 713
Чувалчето ще го ограничава, а да го вадя и слагам в него е пълен абсурд - той си суче, колкото иска и си заспива в ръцете ми.

Не е вярно това. Бебка е  на 4 месеца  и си спи в чувалчето без проблем. Аз я храня през 3 часа през нощта директно както е в чувалчето! Peace Има доста място да ритка в него, непрекъснато се върти в креватчето - не й пречи Grinning

Общи условия

Активация на акаунт