Кърмене и даване на витамин Д?

  • 4 706
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
И нашата педиатърка препоръча да давам вит.Д на Йоана, след като й прегледа фонтанелата и каза, че е започнала да се затваря бързичко. Предписа ни по 1 капка на ден, даваме й.  Peace
Нали фонтанелата и се затваря бързо, защо тогава и давате?
 На въпроса - педиатърът ми препоръча да давам витамин Д, но аз не съм давала повече от 20 пъти. Бебето ми е едро и бурно растеше, но реших, че няма да му давам излишни стероиди, защото вит. Д си е стероиден хормон. Ако се наложи и едва при категорично установен рахит - едва тогава бих дала.

# 16
  • Мнения: 1 376
Давам вит. Д по препоръка на педиатъра. От едномесечната и възраст до пролетта по 2 капки, а след това по една (сутрин). Най-добре е да намериш педиатър на когото да имаш доверие и той да прецени дали и по колко е необходимо за детето ти. Всичко е много индивидуално и не мисля, че трябва сама да вземаш такова решение  Peace
Поздрави   bouquet

# 17
  • Мнения: 204
Аз първо давах по 2 капки,а след втория месец по 4.За пръв път чувам,че може да вредят и направо съм в шах Thinking

# 18
  • Мнения: 3 869
Стандартно, педатърът препоръча вит. Д още на първото посещение, въпреки че е лятно бебе, вероятно защото много бързо растеше. Не го давах и на следващото посещение го попитах защо според него се налага и с какво мога да го заменя. Каза, че е мой избор, че било профилактично и ако искам, по късно (през зимата) мога да пробвам с кварцова лампа. Не мисля, че ще стигнем до каквито и да било "добавки" обаче.
Като цяло ми се струва лудост да се изписва вит. Д на всички деца само заради 4-те промила, които ще развият рахит...

# 19
  • Мнения: 14 490

Като цяло ми се струва лудост да се изписва вит. Д на всички деца само заради 4-те промила, които ще развият рахит...

не е лудост, а изгода за фармацевтичните компании. също като фолиевата киселина за бременни

# 20
  • Мнения: 184
О, не съм запозната с подробностите около фолиевата киселина, но ми светна, че и тя май- май е като флуора, вигантола етсетера, когато видях един плакат пред медицински кабинет, че не само преди да забременееш, не само в първите месеци, ами през целия живот било добре да се пие по едно хапче ли там колко беше всеки ден.., и не само жените, ами и мъжете се намесваха доколкото помня.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Кърмех и давах по 2 капки сутрин

# 22
  • София
  • Мнения: 3 524
Задължително ли е даването на витамин Д по време на кърмене? Някой знае ли, какви са практиките в чужбина?
по принцип е стандартна препоръка, не само по време на кърмене, а и когато детето е на адаптирано мляко също. зная че и в германия е така, за другаде не знам.
сега в зимния сезон отново ни препоръчаха да го ползваме, но не заради рахит или друго, а просто защото е зимния сезон и има недостиг на този витамин през него. аз давам саностол в момента, което не налага даването на витамин Д отделно, но при вас е май още рано за саностола Thinking

# 23
  • Мнения: 349
На нас педиатърката ни  изписа  вит Д х 2 капки, 20 мин. преди кърмене

# 24
  • Мнения: 235
Кърмя и не давам този боклук!

# 25
  • Мнения: 2 825
В Испания не препоръчват, но тук е много слънчево.

# 26
  • Мнения: 1 199
Тук в Канада ми препоръчаха да давам докато кърмя. Само че аз много уважавам мненията на педиатрите Сиърс и веднъж в сайта им влязох в някаква рубрика за въпроси и отговори и там на подобен въпрос отговорът беше че освен ако бебето не живее отвъд полярния кръг, няма нужда от Вит Д. Канада е северна страна, ама чак пък зад Полярния кръг не е. Разтърсих се за изследвания по въпроса и намерих резултатите точно от едно канадско - изследвали не зснам си колко бебета и само едно от тези които не са приемали Вит Д получило рахит, но майка му и през бременността ходила забулена (мюсюлманка) и като родила не си извеждала бебето. По това време когато още се колебаех Кристиан (от медицинския форум) ми обясни че е достатъчно бебето да е 10 минути навън - ръчичките и лицето на открито, дори и в облачно време. Ако за един ден стоиш по-дълго време навън, Вит.Д се натрупва, така че имаш запаси и за следващите няколко дни например. Това вече ме убеди напълно. Бебето ми сега е на годинка, една капка Вит. Д не е изпило, живеем в северната Канада (ама съм го извеждала и през зимата почти всеки ден поне за малко) и му няма нищо. Педиатърът, който навремето като го попитах дали  ако си извеждам бебето мога да му спестя Вит Д ми отговори отрицателно (не сме били във Флорида) на всеки преглед го преглежда и за рахит и всеки път казва че е добре. Аз просто не мога да приема че едно здраво дете не може да живее и да продължава да бъда здраво без химия.

# 27
  • Мнения: 925
И на моя син са му изписали по 1 капка на ден, въпреки че е лятно бебе. Той също много бурно наддава. Харесвам педиатърката на детето, но витамин Д давам от дъжд на вятър - ако е дъждовно и не излизаме, например. Дано правилно съм преценила и да няма нежелани последствия!

# 28
  • Мнения: 158
Моят син е зимно бебе и давахме по 2капки,но като се затопли и стана по-слънчево минахме на 1капка.Мисля че ако бебето качва по много трябва да се дава задължително.  n.ko 4капки не са ли много?  newsm78

# 29
  • Мнения: 236
и мойто бебе е лятно ,започнах да давам Витамин Д едва преди месец по препоръка на педиатъра

Общи условия

Активация на акаунт