Стирилизиране - докога?

  • 2 546
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 477
Стерилизирах до годинката  Peace

# 46
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Стерилизирах 2 шишета и 1 залъгалка като се роди, но така и не се наложи да ги ползваме. Така, че до захранването нямаше какво да стерилизирам. Принадлежностите за хранене третирам само с топла вода и препарат.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 10 835
До 6я месец по веднъж на ден.

# 48
  • Мнения: 374
Всеки ден стерилизирам шишето за водата и бибероните. А откакто яде и друго, освен кърма, си има  лъжичка и купичка за пюрето и кашата, които само изплаквам с гореща вода. Не ми пречи и сигурно ще го правя до годинка.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Всеки ден стерилизирам шишето за водата и бибероните. А откакто яде и друго, освен кърма, си има  лъжичка и купичка за пюрето и кашата, които само изплаквам с гореща вода. Не ми пречи и сигурно ще го правя до годинка.
Peace
И аз смятам до годинката да продължа... Thinking

# 50
  • Мнения: 27 524
Бихте ли споделили вашия опит и мненине - докога е добре да се стерилизират шишетата и бибероните на бебока?

Никога! Просто няма никаква логика и смисъл в пдообно нещо  Grinning Със стерилната среда и стерилността е приключено веднага след напускането на бебето на коремната кухина на майката. Оттам насетне няма и не може да има нищо стерилно в домашна обстановка. Гърдите ти при кърмене стерилни ли са? Като го целуваш - устните ти? Леглото, стаята? И кое ли още не? Не, нищо не е стерилно.  Grinning Тогава за какво тази хамалогия и излишък със стерилизарането? Никога нищо не съм стерилизирала и няма никакви проблеми  Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 17 596
Аз ги стерилизирах до 6 м.

# 52
До 6м., след това с препарат за съдове след всяко хранене. Blondy е права, стерилна среда само в корема на мама. Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 1 185
Стерилизирах до скоро, но мнението на Блонди ми звучи много, ама много логично!

# 54
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Докато не почна да слага всичко в устата. Не виждам логика да се стерилизира при положение, че той лапа какво ли не.

# 55
  • Мнения: 1 098
Стерилизирах до 4- ти месец по веднъж на ден Peace

# 56
  • Мнения: 2 100
Незнам докога стерилизирах-не си спомням  newsm78 То нямаше и какво да стерилизирам до 4-5 месец...само биба и то много рядко (защото не ползваше).

# 57
Мисля да продължа още 2 седмици след всяко хранене и после по веднъж на ден след това веднъж седмично и така постепенно да спра. Педиатърката ми каза до 45 дни.

# 58
  • Русе
  • Мнения: 526
   Стерилизирах съвестно след всяко използване на шишетата до 6-тия месец, после започнах по веднъж на ден, после когато се сетя и така до около годинка.

# 59
  • Мнения: 332
Аз спрях да стерилизирам след 7 месечната му възраст. А и той е кърмаче, само шишето за вода и бибата, по 2 пъти седмично, иначе попарвах с вряла вода.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт