Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 893
Gali как така не им дават АМ през нощта?! Shocked само с вода ли ги тъпчат? newsm78

# 16
  • Мнения: 3 743
Virginity, май и вода не им дават. Не съм сигурна, но като ги слушах как се дерат понякога миличките, чак родилките заглушаваха Mr. Green

# 17
  • Варна
  • Мнения: 893
Ужас! Rolling Eyes като се замисля и в МД ревяха доста бебета (включително и мойто) и сега ме накара да се чудя дали там са ги хранели нощем newsm78
чесно предпочитам да му дадат АМ поне, ако няма да ми го дадат да го кърмя!  Embarassed аз си мислех че ще се наспя "като за последно" в трите нощи които бях в болницата, но така или иначе бях прекалено развълнувана за да спя Rolling Eyes можеха поне да ми я донесат да я кърмя  Mr. Green спомням си и че една сестра ми се беше скарала защо съм взела детето в леглото си newsm78 не и обърнах внимание Naughty ако трябваше да ставам и сядам за всяко кърмене не знам кога щяха да ми минат шевовете  Joy
абе общо взето съм много доволна - с малки забележки  Peace

# 18
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
В окръжна болница получих подкрепа.
Първото кърмене беше след 5 -6 часа, защото детето било нагълтало околоплодни води, което беше вярно.
Кърменето беше на 3 часа, но на мен ми се налагаше да кърмя по 2 часа няколко пъти и нямаше проблем. Проблемът беше изморено бебе и много коластра, но акушерката ми помогна и за  цедене /преди кърмене/ и за правилно поставяне, за което съм много благодарна. Лекарят от раждането също обръщаше внимание на гърдите, точно да не са твърди.
Добавки не са му давали въпреки пропуснати кърмения и като цяло избягваха да дават, дори разубеждаваха майките, които бяха уплашени, че децата гладуват.

Сега като чета, може да сменили акушерките и политиката след това, за съжаление.

# 19
  • Мнения: 3 595
Вержи в МД вечер им дават само водичка, ако се събудят. Моето си спеше при мен и си получаваше кърмичка, така че избора на майката също е от значение.  Peace

# 20
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Раждах във ВИП-а на АГ-Варна, дежурна акушерка беше Вили /която сега е на 4-тия етаж, защото те ги сменят на определен период/ ме посъветва максимално рано да сложа бебето на гърда. Никой не ме е карал да му давам вода или глюкоза /вярно сутрин и вечер ги носеха, но не са го карали насила да пие/. На визитация ме питаха дали му давам вода - не, но той суче хубаво и толкова, посъветваха ме в такъв случай всеки път като се разреве да му давам да суче. Дори си го вземах при мен на леглото и така си спяхме през деня и през нощта, никога не са ми правили забележка.
Преди 4години, когато раждах каката пак там - акушерките ми показваха как да я сложа на гърдата, тя трудно засукваше заради жълтеницата, но ми помагаха много. Свалиха я за да я сложат на лампа и там ходех на всеки 3часа /когато не е я облъчват - редуваха ги през 3часа/ ходех да я кърмя.
Според мен във ВИП-а са по малко родилките и акушерките имат възможност да отделят повече внимание. Много зависи и от майката - ако иска, ще пита и никой няма да и откаже да и помогне.

# 21
  • Мнения: 2 096
не.. Вили наистина е страхотен човек.. много ме подкрепяше и каза че все някак ще го науча да суче, но не ми е помагала с конкретна информация.. когато ми дадоха детето вече бях на 4 ет.. два дни колкото акушерки минаха ме убеждаваха, че не мога да го науча да суче, че нямало мисъл и т.н. побързах да се махна от там.. сама се справих наистина добре..

# 22
  • Мнения: 7
И аз раждах в АГ - бях на 4ет. А Вили е просто съкровище. Аз съм страшно доволна от отношението на всички.
Макс го родих секцио и първите 2 дена бях в реанимация. На 3 ден се качих в моята стая на 4 ет. и веднага си взех детето при мен. Дойде педиатърка която остана с нас близо 1 час за да е сигурна че кърмя правилно. Беше толкова внимателна. И от него момент нататък не съм имала проблеми с кърменето.

# 23
  • Мнения: 337
аз родих в ОБ секцио,по принцип давах бебетата на другия ден след операцията за обедното кърмене(всичко беше по  режим),но след раздвижването колабирах и ме оставиха още няколко часа в реанимация,преместиха ме в стаята ми след обяд ,за кърменето в 3ч ми го дадоха само да го гушна за 1 мин ,забраниха ми да го кърмя ,защото трябвало да се възтановя и така първото кърмене му беше след 32часа,като от мен се очакваше да знам какво да правя,просто ми го подадоха през прозорчето с инструкцията 7мин на едната и после 7 мин на другата гърда. За мой и на сина ми късмет всички тези грешки не ни попречиха да се кърмим успешно и до днес.
Следващият път няма да се оставя на компетентната им помощ Mr. Green

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 238
И двата пъти раждах в Окръжна болница, нормално. Първия път ми дадоха бебето за кърмене някъде на 15-я час, втория на 9-я, заради повръщане.
Преди 3 години ми я връчиха, поставиха я на гърдата, с напътствия за 5+5 минути и изплакване с водичка. Тогава не бяха при майките и ги даваха на 3 часа. Моето засука истински чак вкъщи, защото в часовете за хранене спеше, а през другото време се сещаше че е гладно. Вкъщи всичко си дойде на мястото.
Сега ми беше по-лесно, защото знаех какво да правя, а и като са при нас бебетата можеш да си го кърмиш когато си искаш. Нощната им пауза всъщност е около 4,5 часа, защото ти го вземат към 1 и го носят 5,30 сутринта. Както писа Ясмина, направи ми впечатление че трудно дават добавка, първо правят и пробно кърмене /мерят и теглят след кърмене/.
Като цяло смятам че ако не питаш и не се интересуваш, не обръщат специално внимание върху кърменето, което би отказало доста майки. Аз например помогнах и обясних основните неща на майчето в моята стая, но това би трябвало да е работа на някой специалист от болницата.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 129
Раждах и двата пъти на випа на АГ.
Първият път преди 3 години абсолютно нищо не знаеща за кърменето, разчитах там да ми обяснят, не стана. Дори една от акушерките ми препоръча да не се мъча да кърмя, такива хубави добавки имало вече Shocked Съответно никой не ми и обясни, че трябва да се цедя (бебето не беше при мен първите 2 дни), а не да си стоя с температурката от слязлата кърма. Така си ме и изписаха със запушени канали, без никаква информация как да се справя с кърменето. В резултат 2 мастита и на двете гърди и за един месец приключих с кариерата на кърмачка!

Вторият път преди 7 месеца вече в час си кърмех на поискване и нещата вървяха. Акушерките ми се чудеха как така. Аз съм била единствената на етажа, чието бебе засукало и се кърми. Препоръката им беше отново да кърмя по часове и почивка вечер от 11 до 06. Едната дори си позволи да ми се скара, че не съм давала предписаната добавка и бебето ми гладувало и нямало да наддава при положение, че кърмата ми вече беше слязла и нямах нужда от нея.
Това беше при мен!

# 26
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
АГ преди 2 години, сина ми беше през цялото време на лампа заради висок билирубин, никой не дойде да ме пита искам ли, мога ли да го кърмя, а аз понеже ми е за пръв път и не посмях да настоявам, връчиха ми го в деня на изписването към 11 часа с думите сега трябва да яде нахранете го и заминаха, ама има ли с какво, няма ли никой не пита, даже добавка за срам не бяха оставили, добре че бях изчела форума и знаех как да го накърмя, засука и така до сега

# 27
  • Мнения: 5
   Да разкажа и аз моя опит.Родих в Майчин дом бебчо към 17 часа нормално. Дадоха ми възможност малко да се съвзема, дойде санитарка да ми помогне да се изкъпя. След това една акушерка дойде с детето, прегледа гърдите ми, вдъхна ми кураж, че ще мога да кърмя добре и ми помогна да сложа бебко да суче. Всички останали акушерки също много помагаха по отношение на кърменето, не само на мен, но и на другите момичета, с които бях в стая. Акушер Кискинова например извади биберон-залъгалката от устата не бебко и ми обясни, че при кърменето поставянето на устата и езичето е друго и за това е по-добре да не я ползвам. Педиатърката също дойде при нас и ни разказа за състава на кърмата, полезността от нея и за ненужността да се дава вода на бебето поне в първите дни. На "съквартирантката" ми също акушерките се ангажираха да и помогнат да кърми, направиха и пробно с помпа, ръчно, и с голяма неохота  се съгласиха накрая да дадат еднократно на бебето и АМ. Девойката настояваше.  Доколкото ми направи впечатление и другите майчета, с които се запознах в болницата, също кърмеха, независимо от начина на раждане. Освен всичко това в стаята ни имаше постер с обяснения и картинки как се поставя бебето на гърда и кога суче правилно. Ще допълня, че  нямах предварителна информация за кърменето, не бях въобще подготвена, а вече 7 м се кърмим успешно.

# 28
  • Мнения: 5
Пу-пу, да не ние уроки.

# 29
  • Мнения: 21
Аз родих в Окръжна Болница Варна  .Ако трябва да бъда откровенна  преди да се роди дъщеря ми  знаех  че е хубаво да я  кърмя , но не бях убедена  че ще се справя  и не обърнах  сериозно внимание на подготовката за кърмене. След раждането на бебка  обаче в мен се отключи  невероятен инстинкт  при вида на малкото човече  че не можех да си представя  хранене различно от кърмене. Тогава   получих невероятна подкрепа от  детските акушерки  в ОБ-Варна.Една от тях дори  казваше че дори и да нямам кърма в момента е важен допира  и контакта.Тя казваше на всички да гушкаме бебетата си до гърдите си дори и да нямаме все още кърма.Бебето иска да  усеща  допира на майката .Благодарение на тази акушерка ние с бебка се научихме с бебка да се кърмим.Като цяло мога да заявя категорично ,че в ОБ -Варна се толерира кърменето ,до последно се настоява и добавка от АМ се дава само на майките родили със секцио и то в първите  часове докато започне тяхната лактация или при извънаредни обстоятелства за другите мами . Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт