Как да премахна нощното събуждане?

  • 1 970
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 166
Оф, разбирам те напълно  Hug При нас проблема се усложнява още повече, защото малката така и не се научи да пие от шише, а аз мисля след 3-4 мес да я отбивам. Ей това вече как ще стане незнам. Тя нека си се буди, но аз няма да има какво да предложа.  newsm78
Моля давайте идеи  ooooh!

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Недей да си тормозиш детето, а го остави да следва естествения си ритъм. А ти сигурна ли си, че иска вода, а не мляко?

Моите ядяха и пиеха нощем до почти 2-годишна възраст и нищо им нямаше. Да, за мен беше неудобство, но не можех да ги оставя да реват. Ако ги оставех само щях да ги изнервя и накрая да заспят от умора и отчаяние. Отведнъж сами се отказаха от нощното ядене.

# 17
  • София
  • Мнения: 262
Ами аз не мисля да му спирам нощните кърмения и без друго кърмата ми не се лее, обаче ми направи впечатление че откак започнаха горещините малкия си върна всички нощни хранения че и отгоре. Бебето си знае най-добре според мен

# 18
  • Мнения: 1 919
И аз няма да кажа, нещо по-различно, за съж. Синът ми е на година и още се буди. Просто чакам до дойде моментът, когато ще го израсте.

ох и аз така надеждата не ме напуска.....буди се на всеки час откакто се е родил.

# 19
  • Мнения: 9 973
няма да успееш с подобна мисия Joy
и аз ставам всяка нощ с детето по безброй пъти Tired

# 20
  • Мнения: 454
Като прочетох заглавието на темата си помислих, че някой ще предложи решение, но напразно. И моята калпазанка се буди откакто се е родила. Преди се будеше да суче, а сега се буди да играе.

# 21
  • Мнения: 2 090
Едва ли ще можеш, тя трябва да го махне Peace
Така е  Wink.Моето дете също самичко спря да се буди нощем,без никакви усилия от наша страна.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Като прочетох заглавието на темата си помислих, че някой ще предложи решение, но напразно. И моята калпазанка се буди откакто се е родила. Преди се будеше да суче, а сега се буди да играе.

с уговорки, че е време да се спи, аще играе утре не става ли? Може да пробваш да промениш малко дневния режим. не зная колко ти е голямо детето, но питай педиатъра и може да ти препоръча някакъв чай преди лягане (лайката и липата успокояват).

# 23
  • Мнения: 2 015
Като прочетох заглавието на темата си помислих, че някой ще предложи решение, но напразно.
Ох, и моя се буди много ooooh!!От това непрекъснато будене съм като парцал сутрин.Един ден го дадох в нашите и сутринта се събудих рано, рано свежа като краставичка.Ама си беше сън, като сън Crossing Arms.

# 24
  • Мнения: 4 784
Синът ми се събуждаше от глад. Давах му шишето с мляко, изпива го и заспива.

# 25
  • София
  • Мнения: 368
Синът ми е на 1 г. 10 м. Буди се всяка нощ от както започнаха да му никнат зъбите. В най-добрия случай събуждането е еднократно и с шише с мляко се успива пак, но ако има някакви странични дразнители като зъби, настинки ... спането е мираж за всички в къщи...

# 26
  • Мнения: 2 757
Малко смешно е озаглавена темата, не мислите ли Laughing Да премахнеш нощно ядене иди дойди, има начини. Ама събуждането не може да се контролира нито от детето нито от околни (освен ако не е взело хапче преди лягане може би).  С времето ще се стабилизира съня, но не е ясно кога точно. Оставам с впечатление, че редовно се буди, което означава или че още не му е узряла нервната система, или може да му е създаден навик да пие вода. Защо не опиташ да му спреш водата

# 27
  • Мнения: 399
Правилно ли забелязвам,че повечето мами,които се "оплакват" от нощно събуждане са мъжки майки?  Sick Дано не бъда разбрана погрешно...просто проучвам въпроса с особеностите на момченцата,защото ми предстои да се запозная отблизо с тях!   Peace
А иначе конкретно на въпроса...на почти 4 месечна възраст дъщеря ми отказа нощното кърмене и с това спряха и нощните събуждания!
И аз като много други изказали мнение,мисля че това е мисия невъзможна т.е. детето само трябва да се откаже!  Peace

# 28
  • Мнения: 559
никак, големият ни син се будяше до 4 годишна възраст, а малкия спря още на 20-21 дни... а ги слагах да спят по едно и също време 20.30-21ч, до детето си е  Grinning
И моето мнение е такова, няма начин да я накараш да спре да се буди. Моята дъщеричка от втори месец до 8-я не се будеше въобще, все едно нямах бебе, спеше по 17 часа на денонощие. Като почнаха да и никнат зъбките към 8-я започна да се буди. Все ми казваха, че понеже я кърмя през нощта за това се буди. Малко преди втората година и спрях нощното кърмене, но и след това продължи да се буди. Сега повечето нощи не се буди, но се случва и да се събуди. Не знам от какво зависи, не успях да направя връзка с нищо  Sad Сега ми е все едно дали ще се събуди, защото и без това от бременността не мога да спя добре. Не се притеснявай, детенце само ще ти покажа кога е готово за непробудни нощи  Simple Smile Успех и да сте здрави!

# 29
  • Мнения: 259
За съжаление съвет не мога да ти дам. Ние продължаваме да се будим, а сме над 2 години. Нощите, в които не се е събуждала, се броят на пръстите на едната ми ръка, но аз вече свикнах с безсънието и се будя по навик. Надявам се нещата скоро да се оправят от самосебе си.

Общи условия

Активация на акаунт